آب و هوای سنت پترزبورگ
آب و هوای سنت پترزبورگ در فصول مختلف سال
ژانویه 13, 2020
دانشگاه روسیه
دانشگاه پلی تکنیک تامسک TPU)‎)
ژانویه 18, 2020

5 مورد از قوانین عجیب روسیه که به تازگی تصویب شده اند!‎

قوانین روسیه

قانون گذاران روسی گاهی اوقات لوایح عجیبی مانند ممنوعیت مک دونالد، استعمال سیگار برای زنان زیر 40 سال، موسیقی راک و پیدا کردن گنج را ارائه می دهند. در حالی که امکان دارد برخی از این لوایح تصویب نشوند برخی دیگر به قانون تبدیل می شوند و پیروی از آن ها ضروری خواهد بود. در ادامه با 5 مورد از قوانین عجیب روسیه آشنا خواهید شد.

برای اطلاع از اپلیکیشن های کاربردی در سفر به کشور روسیه می توانید به مقاله لینک داده شده مراجعه نمایید.

اگر شما هم مایل به سفر به کشور روسیه باشید لازم است تا از قوانین این کشور آگاه باشید. البته باید توجه داشته باشید که برخی از قوانین این کشور در نگاه اول بسیار عجیب به نظر می رسد. البته تعداد این قوانین بسیار زیاد است اما همه آن ها به تصویب نمی رسند. در ادامه چند مورد از قوانین عجیب تصویب شده در این کشور را می خوانید.

اولین مورد از قوانین عجیب روسیه

از ژوئیه سال 2014، قانونی به اجرا درآمد که استفاده از فحاشی در سینماها، فیلم ها و سایر رویدادهای فرهنگی را ممنوع اعلام کرد. همچنین وبلاگ نویسان روسی که از کلمات نامناسب استفاده کردند ممنوع الکار شدند. برای متخلفان نیز جریمه هایی در نظر گرفته شد.

دومین مورد از قوانین عجیب روسیه

در ژوئن 2013، روسیه به دلیل تصویب قانون ضد همجنسگرایان، انتقادات بین المللی را داشت، که ظاهراً جلوگیری از توزیع ایده های ‘روابط جنسی غیر سنتی’ در بین افراد زیر سن قانونی بود.

سومین مورد از قوانین عجیب روسیه

رئیس جمهور باراک اوباما حق ورود به چچن را ندارد.

چهارمین مورد از قوانین عجیب روسیه

رانندگی یک ماشین کثیف در شهر چلیابینسک غیرقانونی است. رانندگی با ماشین کثیف می تواند تا 2000 روبل (حدود 62 دلار) جریمه داشته باشد.

پنجمین مورد از قانون های عجیب روسیه

فروش، واردات و تولید لباس زیر توری ممنوع است. ظاهراً، لباس زیر زنانه توری با الزامات فنی اتخاذ شده در روسیه مطابقت ندارد. از این رو دیگر کسی اجازه فروش این نوع لباس زیر را ندارد. واردات و تولید آن نیز ممنوع شده است.

البته برخی از این قوانین به شدت مطرح شده در فوق مورد پیگیری قرار نمی گیرند. مثلا در مورد ماشین های کثیف باید گفت اگر پلاک آن ها به گونه ای باشد که قابلیت دیده شدن نداشته باشد در این صورت دارای جریمه خواهد بود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *