بیمه درمانی در روسیه
خدمات بیمه درمانی در روسیه برای افراد خارجی
جولای 14, 2019
سفارت های ایران و روسیه
سفارت های ایران و روسیه
جولای 16, 2019

4 نکته که باید قبل از تجارت با روس ها بدانید

اخلاق روس ها در تجارت

این روزها عده زیادی سرمایه خود را در یک کشور دیگر سرمایه گذاری می کنند. سرمایه گذاری در کشور روسیه هم ماند سایر کشورهای دیگر شرایط خود را دارد که در مقاله مربوط به تفصیل در مورد این موضوع بحث کرده ایم. به جز قوانین سرمایه گذاری که در تقریبا در همه دنیا یکسان است، مردم هر کشور اخلاقیات خاص خود را در تجارت دارند. در این مقاله قصد داریم 4 اخلاق روس ها در تجارت را مورد بررسی قرار دهیم.

شاید برای کسانی که برای اولین بار برای تجارت وارد کشور روسیه می شوند، اخلاق مردم این کشور کمی گیج کننده باشد زیرا تا حدودی مردم روسیه آداب و رسوم خاص خود را دارند! چه در زمینه های کاری وچه در روابط اجتماعی.

1-دیدار غیر معمول در فضای شخصی

لوک کنر، مدیر عامل شرکای شرکت قانون کنر، و رئیس باشگاه تجارت انگلیسی در روسیه می گوید: هنگام کار با روس ها باید آماده باشید که رابطه خود را با روس ها از تعاملات حرفه ای به شخصی تغییر دهید.

اخلاق روس ها در تجارت

لوک به یاد می آورد: “یک بار، من یک همکار روسی داشتم که هر بار میگفتم: ‘ سلام ‘ او من را نادیده می گرفت. شاید از دید من صورت خود را به دیوار می کرد و چیزی نمی گفت. من هم به راهم ادامه می دادم و چیزی نمی گفتم.

حدود 6 ماه به همین روش گذشت. یک روز من به او سلام کردم و حالش را با جزئیات بیشتری پرسیدم. پس از گذشت چند دقیقه بسیار با من راحت و صمیمی شد و برایم تعریف کرد که پدرش به تازگی فوت شده است و…”

کنر فقط سعی کرده بود یک کلمه بیشتر از همکارش بپرسد ک حالش چطور است و این خود آغاز یک دوستی در کنار شراکت کاری بود. روس ها به نحوه برخورد و احترام خیلی اهمیت قائل می شوند. پس اگر قصد سرمایه گذاری در روسیه دارید حتما روابط دوستانه با همکاران خود داشته باشید و جویای احوالشان باشید.

2- درک احساسات

لوسیو پوراکیو، مدیر عامل شرکت تابعه مسکو Tenova، شرکتی است که راه حل های نوآورانه برای صنایع فلزی و معدنی را ارائه می دهد، می گوید: “در اوائل سال های 2000، کارکنان جوان روسیه را تحت فشار زیادی قرار دادم”.

 ‘به نظر می رسید که آنها به اندازه کافی کار نمی کردند و من خواستم که آن ها را  بیشتر زیر نظر بگیرم و بیشتر فعالیت کنند. ’ با وجود سخت گیری های زیاد من در کار، همکارانم با من رفتار بسیار مناسبی داشتند و به خوبی نسبت به من واکنش نشان دادند. روز بعد که از آن ها عذرخواهی کردم به من گفتند: “دیروز، دیروز بود، امروز امروز است”.

این رفتار و اخلاق کاری روس ها باعث شد متوجه این مورد با شم که به احساسات شخصی دیگران احترام می گذارند و روابط احساسی را در کار دخیل نمی کنند.

به گفته لوسیو پوراکیو، سال ها با روس ها کار وفعالیت کرد و هیچگاه از انتخاب خود پشیمان نشد.

3- کار کردن تحت فشار بالا

اخلاق روس ها در تجارت

سلمان مفتی، استاد بازدیدکننده در مدرسه کسب و کار Skolkovo و استاد مدرسه کسب و کار اسمیت در دانشگاه کوئین در کانادا، می گوید: ” مهلت مقرر، استرس و اضطراب- این ها است که باعث رشد روس ها می شود”.

دوره ای که او در Skolkovo تدریس می کند، شامل سخنرانی های مشترک است که باید توسط دانش آموزان در تیم انجام شود، اما چون دانش آموزان روسی تمایل زیادی برای بحث و گفت و گو در مورد همه مسائل دارند، اغلب کار خود را در آخرین لحظات انجام می دهند.

‘من می بینم که این اتفاق در روسیه در هر زمان رخ می دهد و هر بار که نگرانم که کارشان را در زمان تعیین شده انجام ندهند.’ اما در کمال ناباوری، همه چیز در وقت خود انجام می شود. من فکر می کنم گاهی اوقات مردم روسیه به طور عمدی خود را در شرایط استرس زا قرار می دهند. من مطمئن نیستم که همه این کار را انجام دهند، اما دانش آموزان این فشار را خودشان ایجاد می کنند.

 برای روس ها، این این کار دقیقا همان جایی است که آن ها رشد می کنند و به طور کلی درک درستی از نحوه واکنش در یک وضعیت دشوار دارند. ‘ این احتمال وجود دارد که این ویژگی فرهنگی نیز بر تجارت تاثیر بگذارد. ‘

4-همیشه آماده تغییر و انطباق باشید

آخرین مورد از اخلاق کاری روس ها در تجارت، آمادگی در برابر تغییرات است. در گذشته اتفاقات کاری در روسیه پیش بینی نمی شد وشما باید روز قبل برنامه فردای خود را تایید کنید و برای فردا برنامه ریزی کنید.

اخلاق روس ها در تجارت

اما در چند سال اخیر همه چیز تغییر کرده است. اکنون بازرگانان شروع به برنامه ریزی می کنند و فعالیت بیشتری دارند. و این ما را به مهم ترین قاعده می رساند: برای موفقیت در روسیه باید همیشه آماده پذیرفتن سریع باشد.

 ما به عنوان مهمان  و سرمایه گذار در روسیه هستیم، و باید به تغییرات احترام بگذاریم، نه اینکه دائما از دیگران بخواهیم تغییر دهند، که برنامه ها  را به دلخواه ما تغییر بدهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *