رشته های تحصیلی در روسیه
برترین رشته های تحصیلی دانشگاهی در روسیه
آگوست 17, 2019
مجوز کار در روسیه
راهنمای دریافت مجوز کار در روسیه
آگوست 18, 2019

هفته های کاری در روسیه به 4 روز خواهد رسید!

روزهای کاری هفته در روسیه

به گزارش روسیه امروز، دولت این کشور قصد دارد در آینده ای نزدیک، روزهای کاری هفته را به 4 روز در هفته کاهش دهد. در نتیجه این تصمیم، کارمندان و کارگران شاغل در این کشور، به طور رسمی و قانونی، برای دریافت حقوق کامل خود تنها نیاز به 4 روز کار در یک هفته دارند.

آندره ایسایوف، معاون مجلس پارلمان روسیه، در این خصوص توضیح داده است که حزب حاکم روسیه، از این پیشنهاد حمایت می کند و به احتمال بسیار زیاد، این قانون به تصویب مجلس خواهد رسید.

او در این رابطه همچنین بیان داشته است که:

این قانون به کارمندان کمک می کند تا وقت بیشتری را به خانواده خود اختصاص داده و همچنین فرصت بیشتری برای مطالعه و اهمیت به سلامت خود داشته باشند. همچنین به موجب این قانون، شاهد کاهش بیکاری نیز خواهیم بود.

آندره ایسایوف، سه شنبه 13 آگوست

هفته کاری چهار روزه در روسیه، توسط دیمتری مدودف پیشنهاد شده است و این پیشنهاد توسط بزرگ ترین اتحادیه کشور، یعنی اتحادیه تجارت مستقل روسیه، تایید شده است.

اما در نظرسنجی که اخیرا در ماه ژوئن برگزار شده بود، بیش از نیمی از شهروندان روسی اذعان داشته اند که با این تغییر مخالف هستند، به طوریکه 43 درصد از مخالفین این ترس را داشتند که با کاهش روزهای کاری هفته، دستمزد و حقوق آن ها نیز کاهش پیدا کند.

در بخش دیگری از سخنان این نماینده آمده است که این قانون به صورت تدریجی به اجرا در خواهد آمد تا شرکت ها و نهادها بتوانند خود را با آن وفق دهند. او انتظار این را داشت که کار روی این لایحه از ماه آینده به صورت جدی آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *