تورنمنت-فوتسال-دانشگاه-دولتی-ورونژ-2022
دانشگاه دولتی ورونژ یک تورنمنت فوتسال برای دانشجویان خارجی برگزار کرد
فوریه 14, 2022
مصاحبه-با-ریکاردو-دانشجوی-spbpu
UrFU یک مدرسه زمستانی برای دانشجویان خارجی برگزار کرده است!
مارس 2, 2022

تا سال 2023، روسیه سهمیه دانشجویان خارجی را به 30 هزار نفر افزایش خواهد داد

ثبت نام بورسیه تحصیلی روسیه

طبق اعلام وزارت علوم و آموزش عالی روسیه، تعداد جایگاه های اختصاص داده شده به اتباع خارجی در سهمیه دولت در سال 2022 به میزان 5 هزار نفر افزایش می یابد و سپس به 23 هزار جایگاه می رسد و در سال 2023 نیز 7 هزار جایگاه دیگر اضافه می شود. در کل در سال 2023 تعداد جایگاه های سهمیه 30 هزار تا خواهد بود. در سال 2021، سهمیه سالانه دانشجویان بین المللی از 18 هزار جایگاه بیشتر نشد.

در طول کمپین پذیرش سال تحصیلی 2021/22، بیشترین تعداد درخواست از کشور هایی مانند چین، ویتنام، تاجیکستان، ازبکستان و افغانستان دریافت شد. تعداد جایگاه های سهمیه برای شهروندان جمهوری بلاروس، قزاقستان، سوریه و مغولستان نیز افزایش یافت. اولگ یاستربوف، رئیس دانشگاه RUDN، می گوید که امروز 11 هزار دانشجوی خارجی در این دانشگاه تحصیل می کنند.

“در RUDN، دانشجویانی از قزاقستان، تاجیکستان و قرقیزستان اغلب علاقه مند به تحصیل در سهمیه دولت هستند. بیشترین تعداد درخواست ها از کشورهای غیر CIS از افغانستان، چین، ویتنام، سوریه، ایران، عراق و نیجریه است.”

اولگ یاستربوف

تیمیرخان علیشف، معاون فعالیت های آموزشی دانشگاه فدرال کازان (KFU)، خاطرنشان کرد که به طور کلی KFU نسبت به افزایش سهمیه متقاضیان خارجی احساس مثبتی دارد.

“امروزه حدود 930 «دانشجوی بورسیه ای» از بیش از 80 کشور جهان در KFU تحصیل می کنند. در سال 2021، ما دوباره رویه بازدید از کشور های منتخب و همچنین شرکت فعال در مصاحبه های آنلاین را در پیش گرفتیم. ما تعداد زیادی از جوانان با استعداد را می بینیم که می خواهند در دانشگاه های روسیه تحصیل کنند.”

تیمیرخان علیشف

دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو خاطرنشان می کند که به موازات رشد سهمیه های بورسیه دولتی برای دانشجویان خارجی، محدودیت دانشگاه در بخش های مقدماتی افزایش یافته است. بنابراین، روسیه تعداد دانشجویان سهمیه ای کشور های مستقل مشترک المنافع را حفظ می کند و همچنین تعداد دانشجویان خارج از روسیه را افزایش می دهد. محبوب ترین تخصص ها در بین دانشجویان خارجی در دانشگاه KFU مدیریت سیستم های فنی، سیستم های موشکی و کیهان نوردی، مکاترونیک و رباتیک و مهندسی نرم افزار است.

منبع: studyinrussia

Rate this post

2 Comments

  1. Naqib parsa گفت:

    من علاقه مند درس در مسکو هستم چون این کشور رشته علوم سیاسی را به بهترین وجه تدریس میکند

  2. ناجیه گفت:

    من میخواهم ثبت نام در دانشگاه دولتی مسکو ثبت نام کنم دولت مکو فرموده است که افاغنها را میپذیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *