کنسرواتوار دولتی چایکوفسکی
دانشگاه کنسرواتوار دولتی چایکوفسکی
آگوست 4, 2019
راهنمای سفر به روسیه
کتابچه راهنمای سفر به روسیه
آگوست 6, 2019

18 واقعیت باورنکردنی در مورد روسیه

واقعیت روسیه

می خواهید درباره روسیه اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ در اینجا 25 واقعیت جالب در مورد روسیه وجود دارد که شما احتمالاً قبل از خواندن آن نمی دانید!

1- روسیه طولانی ترین خط راه آهن در جهان را دارد.

واقعیت روسیه

احتمالاً درباره راه آهن ترانس سیبری شنیده اید که از مسکو به ولادی وستوک می رود، اما آیا می دانید که طولانی ترین خط راه آهن جهان است؟ این راه آهن مساحت 9 هزار و 289 کیلومتر (5،772 مایل) را در بر می گیرد، همچنین دارای شاخه های اتصال در مغولستان و چین است که اساساً به این معنی است که می توانید با مسیری از مسکو تا پکن با قطار بروید!

2- رقص فولادی یک تجارت بزرگ است!

واقعیت روسیه

بسیاری از رقص های سنتی در روسیه وجود دارد و از اهمیت زیادی برخوردار هستند. این رقص های روسی هنوز هم بخش بزرگی از فرهنگ روسیه و سنت های آن هستند. خوروف، کارلین، تاتار و چچوتکا از معروف ترین رقص های سنتی روسیه هستند.

 3- سیبری 77٪ از کشور روسیه را تشکیل می دهد.

واقعیت روسیه

با این حال، تنها 20٪ از کل جمعیت در سیبری زندگی می کنند ، به این معنی که بخش اعظم آن انسان سکونت ندارد.

4- روسیه یک روز ملی “تولد” دارد!

این روز جزیی از تعطیلات روسیه است که به روز تصور یا روز زایمان معروف است. این روز هر ساله در تاریخ 12 سپتامبر برگزار می شود و توسط منطقه اولانانوف (محل تولد لنین) محبوبیت پیدا کرد. این روز برای کارگران روسی است که می توانند یک روز تعطیل را با فرزندان خود بگذرانند و هم چنین طبق آمار های بررسی شده هر ژوئن میزان تولد بالاتر از ماه های دیگر است.

5- دوازده آتشفشان فعال دارد!

واقعیت روسیه

Klyuchevskaya Sopka (تصویر بالا) در 270 سال گذشته بیش از 50 فوران بزرگ داشته است!

مردم غالباً از روسیه به عنوان یک کشور سرد با زمستان های خشن یاد می کنند. گرچه این امر از بسیاری جهات صادق است، اما در واقعیت روسیه هنوز هم 12 آتشفشان فعال وجود دارد!

6- نوشیدنی های تبلیغاتی روسی

برخی از رایج ترین شایعه های روسیه شامل الکل است. هرچند بیشتر مردم روسیه زیاد نمی نوشند ولی به طور متوسط یک فرد روسی ​​سالانه حدود 18 لیتر الکل می نوشد. این مقدار چیزی حدود بیش از دو برابر مقدار توصیه پزشکان است.

7-روسیه بیش از 8400 سلاح هسته ای دارد.

واقعیت روسیه

ایالات متحده آمریکا اغلب در مورد تسلیحات هسته ای به عنوان ابرقدرت اصلی تصور می شود ، اما ارتش روسیه بیشترین تعداد سلاح هسته ای ، حدود 8400 را دارد که این مقدار بیشتر از هر کشور دیگری در جهان است.

8- روسیه بزرگترین کشور منطقه است.

مساحت کل روسیه 17125191 کیلومتر مربع (6،612،073 مایل مربع) است که بیش از 1.5 برابر بزرگتر از کل قاره اروپا است. در حقیقت، مساحت کل این کشور 1/7 جهان را تحت پوشش خود قرار می دهد!

9- نه میلیون مسافر در مسکو هر روز سوار مترو می شوند.

واقعیت روسیه

با وجود این که بیش از 12 میلیون نفر در پایتخت روسیه زندگی می کنند، تقریباً 3/4 از جمعیت این شهر روزانه از مترو استفاده می کنند. این میزان سفر و نقل و انتقال شهری تقریباً 9 میلیون مسافر در روز را شامل می شود. مترو مسکو نیز زیباترین مترو جهان به حساب می آید و ایستگاه های مترو واقعاً زیبایی دارد. هرچند این ایستگاه ها در طول روز بسیار شلوغ هستند!

10-یک روسی اولین فرد در فضا بود

در سال 1961، یوری گاگارین اولین کیهان نورد در فضا شد. او یک پرواز مداری 108 دقیقه ای را در فضاپیمای Vostok 1 خود انجام داد. علاوه بر ارسال اولین کیهان نورد در فضا، اتحاد جماهیر شوروی اولین ماهواره جهان را نیز در سال 1957 با نام اسپوتنیک راه اندازی کرد.

11- اتحاد جماهیر شوروی بزرگترین نقش را در معرفی هیتلر در جنگ جهانی دوم بازی کرد.

واقعیت روسیه

متفقین جنگ جهانی دوم اغلب به عنوان برندگان جنگ جهانی دوم ذکر می شود. حتی اگر این جنگ یک فاجعه جهانی باشد. با این حال، در اتحاد جماهیر شوروی بیش از 20 میلیون سرباز ارتش سرخ جان خود را در نبرد از دست دادند و بیشترین قربانی را داشتند.

برخی منابع حتی ادعا می کنند که در این جنگ 30 میلیون روس کشته شده اند. اتحاد جماهیر شوروی همچنین بسیاری از زمین های خود را نابود کرد، در حالی که ایالات متحده نسبتاً قربانی کمتری در این جنگ نسبت به روسیه داشتند. اگر هیتلر به اتحاد جماهیر شوروی حمله نکرده بود، نتیجه جنگ شاید بسیار متفاوت باشد.

12- روسیه در سال 1867 آلاسکا را به قیمت 7.2 میلیون دلار به ایالات متحده آمریكا فروخت.

اگر این میزان هزینه را طبق تورم حساب کنید، ایالات متحده آلاسکا را به ارزش 118 میلیون دلار در ارزش امروز خریداری کرده است. احتمالاً یکی از واقعیت های روسیه مبنی بر پشیمانی دولت روسیه است. برای اینکه درک بیشتری درمورد ارزش 118 میلیون دلاری آمریکا داشته باشید، رئال مادرید بازیکن کریستینو رونالدو را با مبلغ مشابه (100 میلیون یورو) به یوونتوس فروخته است.

13- مساحت آلاسکا 1،817،000 کیلومتر مربع است.

شهر روسی اوییماکون سردترین مکان ساکن در تمام سیاره ما محسوب می شود. سردترین دما اندازه گیری شده -77.8 درجه سانتیگراد (-108 درجه فارنهایت) در سال 1938 بود.

14- شهرت در ادبیات جهان

لئو تولستوی، فجودور داستوایسکی، الكساندر پوشكین، الكساندر سولزنیتسین، ولادیمیر نابوكف و آنتون چخوف از مشهورترین نویسندگان روسی هستند و آثار آنها در سراسر جهان مشهور شده است. برخی از مشهورترین کتاب های روسی شامل جنگ و صلح، یوجین اونجین، باغ آلبالو، برادران کارامازوف، جنایت و مجازات و بسیاری موارد دیگر!

15- تعداد زنان روسی یازده میلیون است.

واقعیت روسیه

تعداد زنان روسی بیشتر از مردان است و برآورد ها می گویند حدود 11 میلیون زن در این کشور وجود دارند. این امر تا حدی به این دلیل است که بسیاری از سربازان مرد در نبرد در جنگ جهانی دوم جان باختند. در سال 1950، به طور نسبی در ازای هر 100 زن 76.6 مرد وجود داشت.

البته این وضعیت به علت زنان سالمندی است که از بازماندگلن جنگ جهانی دوم هستند. طبق سرشماری جدید در سال 2020 در نسل جوان روسیه تعادل برقرار است و حتی تا حدودی تعداد مردان بیشتر از زنان جوان روس است.

آخرین سرشماری در سال 2020:

نمودار جمعیت و جنسیت روسیه 2020

16- پنج موضوع جالب در مورد روسیه

واقعیت روسیه
 • آبجو تا سال 2013 در روسیه یک نوشیدنی الکلی محسوب نمی شد
 • کد شماره گیری روسیه 007 است.
 • یک زن روسی رکورد جهانی زایمان، 69 کودک را در اختیار دارد
 • مسکوویان ثروتمند آمبولانس هایی را خریداری کرده اند تا بتوانند از معابر ترافیکی مسکو عبور کنند
 • روس ها سالانه شش برابر چای بیشتر از آمریکایی ها می نوشند

17- فاکتورهای عمومی درباره روسیه

در زیر برخی از واقعیت و اطلاعات کلی مانند کل جمعیت، مساحت زمین، بزرگترین دریاچه، بزرگترین کوه و سایر حقایق عمومی درباره روسیه وجود دارد که شاید برای شما جالب باشد.

 • جمعیت کل: 144،5 میلیون نفر
 • پایتخت: مسکو
 • امید به زندگی: 71.87 سال (مرد: 66.5 و زن: 77.06)
 • مرتفع ترین کوه: کوه البروس (5642 متر)
 • مساحت زمین: 17،125،191 km2 (6،612،073 مایل مربع)
 • بزرگترین دریاچه: دریاچه بایکال
 • دولت: جمهوری مشروطه نیمه حزبی حزب حاکم فدرال
 • رئیس جمهور: ولادیمیر پوتین
 • دین: هیچ مذهب رسمی وجود ندارد ، اما حدود 40٪ آنها ارتدکس روسی هستند.
 • عضو ناتو: نه
 • ترانه ملی: “سرود دولتی فدراسیون روسیه”
 • منطقه زمانی: UTC + 2 تا +12
 • شماره کشور / پیشوند: 007
 • کد کشور: RU

18-بزرگترین شهر ها در روسیه

اگر به دنبال واقعیت در مورد روسیه هستید، ممکن است برایتان جالب باشد که بدانید بزرگترین شهرهای روسیه کدامند. در اینجا لیستی از 10 شهر برتر روسیه قرار گرفته که پس از مساحت بر طبق جمعیت نیز مرتب شده اند.

Moscow Saint Petersburg
Novosibirsk Yekaterinburg
Nizhny Novgorod Samara
Omsk Kazan
Chelyabinsk Rostov-on-Don
5/5 - (1 امتیاز)

1 Comment

 1. Sam Pepe گفت:

  faramoosh kardeed ke Roosiyeh bozorgtarin doshmaneh Iran boodeh ast, va bozorgtareen zarbeh ha ra be Iran zadeh ast!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *