مشاهیر روسیه
مشاهیر روسیه چه کسانی بوده اند؟
نوامبر 4, 2019
کلوب و دیسکو در سنت پترزبورگ
بهترین کلوب ها و دیسکو در سنت پترزبورگ به همراه آدرس
نوامبر 7, 2019

یاندکس مانی چیست؟

yandex money

یاندکس مانی (Yandex Money)، نوعی کیف پول الکترونیکی است که کاربران می توانند برای خریدهای گاه به گاه در یک سری کشورها از آنها استفاده کنند که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت. البته گزینه دیگر، استفاده از کارت اعتباری یا کارت بدهی متصل به حساب Yandex شماست. از بعضی جهات، یاندکس مانی می تواند به عنوان رقیب روسی PayPal در نظر گرفته شود که محدودیت کمتری را در اختیار کاربران قرار می دهد که برای کشورهایی که سیستم مالی محدود دارند مناسب است.

در ادامه، تمام آنچه شما باید در مورد این سیستم مالی بدانید را همراه با راهی که می توانید از حساب Yandex خود استفاده کنید، توضیح خواهیم داد.

Yandex Money چیست؟

طبق گزارش TNS ،Yandex.Money، بزرگترین سرویس پرداخت الکترونیکی روسی در سال 2016 است که با دو نوع کاربران ‘معمولی’ و ‘تاجران’ کار می کند. این شرکت در مسکو روسیه مستقر است و شعب آن در شهرهای سن پترزبورگ و نیژنی نوگورود واقع شده است.

این سرویس از موتور جستجوی روسی Yandex و بزرگترین بانک روسیه Sberbank ناشی می شود. با حضور این بانک قدرتمند در اروپای شرقی، کاربران این سیستم پرداخت امکان استفاده از دستگاه های خودپرداز و پایانه های این بانک را پیدا کردند.

خدمات Yandex b2b

یاندکس مانی دارای سرویس تجاری برای تجارت با نام Yandex.Checkout است که به تاجران و صاحبان مشاغل اجازه می دهد روش های پرداخت را ارائه دهند. در حال حاضر، بیش از 76،000 فروشگاه آنلاین از خدمات Yandex.Checkout برای دریافت یک دروازه پرداخت بین المللی استفاده می کنند. اسکایپ و Ali Express نمونه هایی از مشاغلی هستند که از این سرویس استفاده می کنند.

به عبارت ساده تر، اگر یک فروشگاه آنلاین با امکان ارائه خدمات به خارجی ها دارید، می توانید از درگاه پرداخت آنلاین Yandex.Checkout برای دریافت پرداخت های نامحدود برای خدمات یا محصولات مشتری استفاده کنید.

کیف پول Yandex

کیف پول یاندکس مانی به شما امکان می دهد از وب سایت هایی بپردازید، که پرداخت های Yandex را می پذیرند. Yandex محبوب ترین کیف پول الکترونیکی در روسیه است. این کشور بیش از 30 میلیون کاربر دارد و روزانه حدود 15،000 حساب جدید در این وب سایت باز می شود.

کارتهای مجازی و فیزیکی

مشتریان همچنین می توانند از MasterCard های فیزیکی و مجازی صادر شده توسط Yandex Money به عنوان راهی برای پرداخت استفاده کنند.

MasterCard
MasterCard

حتی می توانید از کارتهای صادر شده توسط Yandex در برنامه Apple Pay استفاده کنید.

موضوع توضیحات
روش پرداخت کیف پول دیجیتال ، کارتهای اعتباری / بدهی
کشورها ارمنستان ، جمهوری آذربایجان ، بلاروس ، گرجستان ، قزاقستان ، قرقیزستان ، مولداوی ، روسیه ، تاجیکستان ، ترکمنستان ، اوکراین و ازبکستان
ارزهای پذیرفته شده روبل و دلار روسیه
ارزهای ترجیحی روبل روسی
حداقل مبلغ معامله 1 دلار
حداکثر مبلغ معامله 15،000 روبل روسی
بازپرداخت مستقیم بله ، مبلغ بازپرداخت با کیف پول دیجیتال و روبل قابل حمل خواهد بود
زبان ها روسی ، انگلیسی

به طور مشابه، WebMoney همچنین یک سیستم پرداخت روسی است که به عنوان جایگزینی برای پی پال استفاده می شود. اگرچه WebMoney ویژگی های بیشتری را ارائه می دهد و کاربرپسند تر است ، اما همانطور که گفته می شود Yandex Money نیز محبوب است زیرا توسط Sberbank پشتیبانی می شود.

چگونه از Yandex Money استفاده کنیم؟

برای استفاده از این سیستم پرداخت ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. ایجاد یک حساب کاربری به شرایط خاصی احتیاج ندارد و می توانید با داشتن یک آدرس ایمیل و شماره تلفن همراه برای دریافت پیام کوتاه در این وب سایت مشترک شوید.

حساب Yandex Money را ایجاد کنید

 • برای ثبت نام در وب سایت به http://money.yandex.ru بروید.
 • برای انتخاب زبان انگلیسی، در گوشه پایین سمت راست صفحه، روی پرچم روسیه کلیک کنید و پرچم انگلیس را انتخاب کنید.
 • اکنون دکمه ‘باز کردن یک کیف پول’ را کلیک کنید.
حساب Yandex Money
حساب Yandex Money

برای ثبت نام می توانید آدرس ایمیل خود را وارد کرده یا یکی از روشهای ثبت نام را باFacebook ، Twitter ، Google ، Vkontakte و موارد دیگر انتخاب کنید.

yandex money main page
yandex money main page

پس از تکمیل فرم ، وارد حساب کاربری خود می شوید.

وضعیت حساب و محدودیت پرداخت

سه نوع حساب مختلف در Yandex وجود دارد. پول:

 • ناشناس
 • بررسی شده
 • شناخته شده است

پس از ثبت نام، وضعیت حساب شما ناشناس خواهد بود. در این حالت فقط می توانید از طریق کیف پول خود وارد شوید و پرداخت کنید. برای مثال، در یک فروشگاه اینترنتی که از Yandex.Money پشتیبانی می کند.

سه نوع حساب مختلف در Yandex
سه نوع حساب مختلف در Yandex

در این وضعیت حساب، شما قادر به انتقال پول به دیگران یا دریافت از آنها نخواهید بود. برای اینکه بتوانید به سایر کاربران پول ارسال کنید، باید مراحل احراز هویت یا تأیید اعتبار خود را تکمیل کنید تا به وضعیت شناسایی شده برسید. در این حالت، شما محدودیت انتقال را به 200000، حد پرداخت آنلاین به 250،000، و میزان انتقال سایر کاربران YandexMoney به 400000 روبل روسی افزایش می دهید.

تأیید حساب Yandex

برای تأیید اعتبار و تأیید صحت حساب خود، بهترین راه ارسال اسناد به دفتر YandexMoney در روسیه است. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • فرم درخواست را دریافت و آن را به زبان انگلیسی تکمیل کنید.
 • از یک مترجم روسی بخواهید که صفحه اول گذرنامه خود را که حاوی تصویر شما است ترجمه کند.
 • در یک دفتر اسناد رسمی ، ترجمه گذرنامه خود را تأیید کنید.

فرم درخواست و ترجمه گذرنامه خود را به 57 NBCO Yandex.Money LLC ، 115035 Moscow ، P.O.B. ارسال کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

1 Comment

 1. محمد علی تولایی گفت:

  من انجام دادم و جواب این شد:
  Здравствуйте.

  К сожалению, мы не можем провести идентификацию вашего кошелька. НКО, следуя указаниям нормативных актов и рекомендациям Банка России, при приеме клиентов на обслуживание принимает во внимание страновые риски. Ваша страна включена в перечни высокорисковых стран и территорий, предусмотренные Положением Банка России от 02.03.2012 N 375-П.

  —-
  С уважением,
  Лина Мальцева
  Служба поддержки пользователей
  ЮMoney
  8-800-250-66-99
  https://yoomoney.ru

  ترجمه:

  Hello.

  Unfortunately, we are unable to identify your wallet. An NPO, following the instructions of regulations and recommendations of the Bank of Russia, takes into account country risks when accepting clients for servicing. Your country is included in the lists of high-risk countries and territories provided for by the Regulation of the Bank of Russia dated 02.03.2012 N 375-P.

  —-
  Sincerely,
  Lina Maltseva
  Customer support
  YuMoney
  8-800-250-66-99
  https://yoomoney.ru

  بنابراین مثل من الکی خرج نکنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *