خاندان سلطنتی روسیه
حقایقی در مورد رومانوف ها “خاندان سلطنتی روسیه”
دسامبر 23, 2019
دانشگاه ایالتی تامسک
دانشگاه ایالتی تامسک (Tomsk (TSU
دسامبر 28, 2019

کلیسای جامع بشارت مسکو

کلیسای بشارت

کلیسای بشارت

یکی از جاذبه های گردشگردی در مسکو کلیسا ها هستند که قبلا هم به طور مفصل در رابطه با آن ها گفتگو کرده ایم، اکنون قصد داریم در رابطه با یکی از این کلیسا های مشهور به نام کلیسای بشارت صحبت کنیم که از شهرت خاصی نیز برخوردار است.

این کلیسا در قرن چهاردم در محوطه کاخ کرملین بنا شده است که اکنون به یک جاذبه ی گردشگری در مسکو تبدیل شده است.

گنبد های طلایی

کلیسای بشارت

مهم ترین نکته ی بارز در ظاهر این کلیسا، گنبد های طلایی آن می باشد که در روشنای روز بسیار هم چشم نواز است و البته که به این ویژگی خود بسیار هم شهرت دارد به طوری که از آن به عنوان کلیسای گنبد طلایی نیز گفته می شود.

از طرفی احداث این کلیسا در گذشته در تپه بروویتسکی که اکنون در کاخ کرمیلین و میدان سرخ قرار گرفته تاثیر بسزایی در شهرت آن داشته است.

ساعت بازدید از این کلیسا از ساعت 10 صبح تا 5 عصر می باشد که بازدید از آن و تماشای معماری بی نظیر این کلیسا، نقوش مذهبی و البته موزه آن خالی از لطف نیست.

مطالعه بیشتر …

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کلیسا های سنت پترزبورگ به مقاله ” زیباترین کلیساهای سنت پترزبورگ ” مراجعه نمایید.

همچنین قرار گیری این کلیسا در کرملین سبب شده تا به دو کلیسای دیگر نیز به نام های کلیسای جامع دورمیشن و آرچ آنجل هم نزدیک باشد و به شما امکان یک روز تفریحی و جذاب را با گشت و گذار در این بنا های شگفت انگیز می دهد.

تاریخچه

کلیسای بشارت

این کلیسا در سال در اوایل قرن 14 به دستور دوک کبیر برای مسیحیان ارتدکس ساخته شد و ساخت و ساز آن در کمتر از 100 سال به طول انجامید و دلیل آن هم این است که پس از به قدرت رسیدن ایوان سوم دستوری مبنی بر احداث یک ساختمان جدید به جای آن بنایی که دوک کبیر (پدر بزرگ ایوان سوم) دستور ساخت آن را داده بود، صادر کرد.

در نهایت پس از بررسی و نهایی شدن پلان های معماری آن، این کلیسا توسط معماران روسی و اروپایی به سرانجام رسید.

در قرن شانزدهم دستوری توسط ایوان چهارم صادر شد، مبنی بر این که این کلیسا مجددا بازسازی گردد و استحکامات آن مورد بررسی قرار گیرد.

در این سری از بازسازی ها 4 کلیسای دیگر به مجموعه ی این کلیسا اضافه شد که در نهایت جلوه ی زیبایی به ظاهر آن بخشید، زیرا هر کدام از آن ها دارای یک گنبد مجزا بودند.

در فضای داخلی این کلیسا رواقی در ضلع جنوبی آن قرار دارد که گفته می شود از جذاب ترین قسمت های این کلیسا محسوب می شود.

کلیسای بشارت

لازم به ذکر است که دلیل ساخت این رواق یک رشه ی تاریخی دارد!

در آن زمان در بین مسیحیان ارتدکس رسم بر این بود که بیش از 3 بار نمی توان ازدواج کرد، اما ایوان برای بار چهارم تصمیم به ازدواج گرفت که با مخالفت شدید شورای کلیسا رو به رو شد.

آن ها در نهایت راضی به ازدواج ایوان شدند اما با این شرط که حق شرکت در مراسمات مذهبی کلیسا از وی گرفته شد.

از این رو ایوان تصمیم به ساخت این رواق در کلیسای بشارت گرفت تا بتواند از پشت یک شیشه به تماشای مراسمات کلیسا بنشیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *