دانشگاه فدرال سیبری روسیه
5 برنامه برتر دانشگاه فدرال سیبری (SibFU) در کراسنویارسک روسیه
ژوئن 18, 2020
مدرک پزشکی
سطوح مختلف مدرک پزشکی در روسیه را بیشتر بشناسید
جولای 7, 2020

بهترین و بزرگ ترین کتابخانه ها در شهر مسکو

کتابخانه های مسکو

شهر مسکو از شهر های بزرگ و پر جمعیت جهان است. این شهر چند صد ساله دارای چندین کتابخانه دولتی و آزاد می باشد. در این مطلب چند نمونه از بهترین و بزرگترین کتاب خانه های شهر مسکو را معرفی می کنیم.

کتابخانه ملی روسیه

بزرگترین کتابخانه اروپا و چهارمین کتابخانه بزرگ جهان می باشد که با نام “لنینکا” نیز شناخته می شود. این کتابخانه بیش از 275 کیلومتر قفسه و بیش از 43 میلیون قطعه کتاب دارد که 17 میلیون نسخه از آن کتاب است و هر روز حدود 4000 نفر از این کتابخانه، نه تنها برای دیدن فضای داخلی زیبا بلکه برای کار، مطالعه، تحقیق، شرکت در ارائه کتاب، کنسرت ، کنفرانس و موارد دیگر بازدید می کنند.

برای ورود به این کتابخانه حتماً گذرنامه خود یا یک کپی از آن را با خود همراه داشته باشید. برای لذت بردن از مجموعه های داخلی و دسترسی به یکی از 34 سالن بزرگ حداقل باید 18 سال سن داشته باشید.

کتابخانه ملی روسیه
کتابخانه ملی روسیه

آدرس: مسکو 191069، خیابان سادوویا ، 18 (rsl.ru)

کتابخانه جوانان دولتی روسیه

بیشتر افرادی که به این کتابخانه می روند رنج سنی 15 تا 30 سال هستند. اما این به آن معنا نیست که اگر سن شما بیشتر است نمی توانید به این کتابخانه بروید. کتابخانه جوانان دولتی روسیه به یک کتابخانه مدرن شهرت دارد، بنابراین فضای داخلی کاملاً رنگارنگ و روشن است. روزنامه و اتاق قهوه، کتابخانه موسیقی، اتاق های زبان های خارجی و بسیاری دیگر…

قطعاً اگر دنبال مطالعه درسی در عصرهستید، این کتابخانه برای شما بسیار مفید است. ساعت کاری این کتابخانه در طول هفته تا ساعت 10 شب و آخر هفته ها 8 شب خواهد بود. مخصوصا اگر بدانید این کتابخانه دارای اتاق مطالعه تک نفره است. اگر کتابخانه ای کلاسیک و کوچکتر را ترجیح می دهید گزینه های بعدی را بررسی کنید.

کتابخانه جوانان روسیه
کتابخانه جوانان روسیه

کتابخانه و اتاق مطالعه تورگنفکا

“Turgenevka” یک فضای تاریخی منحصر به فرد دارد که هم روسی ها و هم خارجی ها را به خود جلب می کند. نه تنها از داخل طراحی زیبایی دارد، بلکه خود ساختمان بیش از 100 سال قدمت دارد. این کتابخانه در حالی که یک فنجان قهوه می نوشید مکانی عالی برای خواندن و استراحت است. همینطور می توانید در بسیاری از برنامه های مختلف ادبی و هنری شرکت کنید.

کتابخانه تورگنفکا روسیه
کتابخانه تورگنفکا روسیه

آدرس: Bobrov Pereulok 6 ، ساختمان 1

کتابخانه هنر تصویر آیزنشتاین

اولین کتابخانه عمومی مسکو در حوزه فرهنگ و هنر نو روسیه است که به سینما اختصاص داده شده است. در آنجا مطالبی در مورد تاریخ و تئوری تصویر حرکت و سایر هنرها نیز پیدا خواهید کرد. این کتابخانه بطور مرتب میزبان جلساتی با فیلمسازان برجسته، نمایش فیلم های مختلف، سخنرانی در مورد تاریخ سینمای روسیه و جهان ، ارائه کتب جدید و پروژه های ویدئویی، نمایشگاه های هنری و عکاسی است.

آدرس: مسکو،127006، اولیتسا کرتنی ریاد ، 5/10

کتابخانه علمی دانشگاه ایالتی لومونوسف مسکو

این دانشگاه از با عظمت ترین دانشگاه های جهان و جزو دانشگاه های برتر روسیه می باشد که دارای کتابخانه ای بزرگ و بوستان می باشد. استفاده از آن برای محصلین و دانشجویان آنجا رایگان و افراد آزاد نیاز به عضویت دارند تا بتوانند از این کتابخانه استفاده کنند.

بیشتر یک محیط علمی و آکادمیک است و مناسب محصلین و محققین می باشد.

دانشگاه لومونسف موسکو
دانشگاه لومونسف موسکو

کتابخانه پروسپت

اخیراً چند کتابخانه در مسکو بازسازی شده. که نسبتا کوچک تر هستند اما بسیار جذاب و دارای امکانات جدید هستند. در این کتابخانه ها کتاب های غبار آلود نیست بلکه اکثرا امروزی وبیشتر آن ها الکترونیکی هستند. همچنین این کتابخانه فضایی مدرن با کف سرامیک و دیوار های شیشه ای را در اختیار شما می گذراد، آن هم با اینترنت پر سرعت و رایانه که به تعداد محدود وجود دارد. البته برای امانت کتاب به مدت یک ماه و یا استفاده از اینترنت نیاز به ثبت نام با گذرنامه را دارید. حتی می توانید سفارش پستی کتاب هم بدهید.

این کتبخانه از 12:00 تا 22:00 باز است.

آدرس: ایستگاه مترو یگو- زاپادنیا ، پلاک 127 Leninsky Prospekt

کتابخانه داستایوفسکی

این کتابخانه هم مانند کتابخانه پروسپت می باشد. دارای فضای بسیار دوستانه با طراحی های فانتزی و جوان پسند است. محیط بسیار آرام مناسب برای دانشجویان مطالعه های درسی و شب های امتحان است.

در این کتابخانه می توانید کتاب های نادر را مشاهده کنید و یا نسخه الکترونیکی آن را ببینید.

این کتابخانه همه روزه از 11 صبح تا 10 بعد از ظهر و یکشنبه ها تا 6 بعد از ظهر باز است.

کتابخانه مدرن داستایوسکی مسکو
کتابخانه های بازسازی شده و مدرن مسکو

آدرس: مسکو، بلوار 8 (495) 917 33 61Chistoprudny ، 23


Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *