پروژه UTMN دانشگاه تیومن
آموزش آینده – پروژه UTMN دانشگاه تیومن
ژانویه 2, 2021
هزینه اینترنت در روسیه
هزینه اینترنت در روسیه و لیست شرکت های ارائه دهنده اینترنت
ژانویه 9, 2021

بهترین کتابخانه های سن پترزبورگ به همراه تصاویر و آدرس کتابخانه

کتابخانه سن پترزبورگ

به عنوان دروازه ورود به دانش و فرهنگ، کتابخانه ها نقشی اساسی در جامعه دارند. منابع و خدماتی که آن ها ارائه می دهند فرصت هایی برای یادگیری، حمایت از سواد و آموزش ایجاد می کنند و به شکل گیری ایده ها و چشم انداز های جدید کمک می کنند که در یک جامعه خلاق و نوآور نقش اساسی دارند. نقش کتابخانه ها مانند هر کشور دیگری در روسیه بسیار چشم گیر و اساسی است و امروز مروری خواهیم داشت بر بهترین کتابخانه های شهر سن پترزبورگ روسیه.

بهترین کتابخانه های سن پترزبورگ

روسیه به عنوان کشوری با پیشینه فرهنگی و تاریخی عظیم در جهان شناخته شده است. ادبیات آن در سراسر جهان مورد مطالعه قرار گرفته و هنرمندانی مانند داستایوسکی، Gogol و پوشکین را که تعداد آن ها بیشتر زندگی خود را در سن پترزبورگ گذرانده اند، به حساب می آورد.

قبل از شروع، من چند توصیه ساده برای شما دارم که اگر می خواهید در روسیه کارت کتابخانه «я хочу записаться в библиотеку» دریافت کنید، این ها را دنبال کنید:

  • به کتابخانه مورد نظرتان بروید و از مسئول کتابخانه در خواست نام نویسی کنید.
  • فراموش نکنید که گذرنامه خود را همراه داشته باشید (و اگر می خواهید کتاب ها را از کتابخانه بیرون بیاورید فرم ثبت نام خود را)
  • اگر برگه ثبت نام خود را ندارید، آن را از صاحبخانه / مدرسه خود بخواهید، در غیر این صورت باید دوباره به دفتر ثبت کتابخانه برگردید تا آن ها آدرس شما را تأیید کنند.

کتابخانه ملی روسیه (RNL)

کتابخانه ملی روسیه (RNL)

کتابخانه ملی روسیه (RNL) در سن پترزبورگ یکی از بزرگ ترین کتابخانه های جهان، دومین مجموعه کتاب بزرگ در فدراسیون روسیه است. از زمان تاسیس در سال 1795، به عنوان کتابخانه عمومی امپراطوری شناخته می شد. در زمان اتحاد جماهیر شوروی شوروی، این کتابخانه به افتخار نویسنده میخائیل سالتیکوف-شوچدرین، کتابخانه عمومی روسیه خوانده می شد. امروز به طور غیر رسمی “عمومی” نامیده می شود.

یک واقعیت قابل توجه این است که این کتابخانه نه تنها در سن پترزبورگ و روسیه، بلکه در اروپای شرقی نیز به یکی از اولین کتابخانه های عمومی تبدیل شده است. اکنون کتابخانه ملی روسیه در پایتخت شمالی یکی از ارزشمند ترین میراث ملی روسیه است. این بنا میراث تاریخی و فرهنگی مردم فدراسیون روسیه را تشکیل می دهد.

کتابخانه ریاست جمهوری بوریس یلتسین

کتابخانه ریاست جمهوری بوریس یلتسین

کتابخانه ریاست جمهوری در تاریخ 27 مه 2009 افتتاح شد و به عنوان یک مخزن الکترونیکی ملی از نسخه های دیجیتالی مهم ترین اسناد در مورد تاریخ، تئوری و عملکرد دولت روسیه، زبان روسی، و همچنین به عنوان چند منظوره چند رسانه ای (فرهنگی و مرکز آموزشی، علمی، آموزشی و اطلاعاتی و تحلیلی) که دارای وضعیت کتابخانه ملی روسیه است.

کتابخانه ریاست جمهوری که در مرکز سن پترزبورگدر ساختمان تاریخی سینود واقع شده است، دارای زیر مجموعه های ساختاری در مسکو (مرکز ذخیره) و تیومن (شعبه ای در منطقه تیومن) است و دارای زیرساخت های پیشرفته ای است، از جمله سالن های نمایش الکترونیکی مطالعه و نمایش، یک سالن کنفرانس، اتاق های جلسات، یک مجموعه چند رسانه ای قابل تغییر، یک مجموعه تلویزیونی با کیفیت بالا (HDTV)، مراکز دیجیتال سازی و ذخیره سازی داده های دیجیتال، مجتمع انتشاراتی و چاپی خود. بر این اساس فناوری، فعالیت های کتابخانه ای، کتاب شناختی، اطلاعاتی و تحلیلی، پژوهشی، اطلاعات علمی، روش شناسی، فرهنگی، آموزشی و آموزشی موسسه انجام می شود.

وظایف مهم این مؤسسه پشتیبانی اطلاعاتی از مقامات دولتی و همچنین پشتیبانی فناوری و سازمانی از رویداد های سیاسی-اجتماعی و علمی-عملی بین المللی، فدرال و منطقه ای است.

کتابخانه عمومی سن پترزبورگ

کتابخانه عمومی سن پترزبورگ

گرچه این مجموعه بسیار گسترده ای از انواع مختلف ادبیات و به زبان های مختلف است و از نظر موضوعی “خاکی” است، اما کارمندان و وب سایت این کتابخانه ساختار دارای یک نقطه ضعف بسیار بزرگ هستند: هیچ زبانی غیر از روسی. این ممکن است اغلب اوقات برای خارجیانی که می خواهند از نزدیک به ادبیات و فرهنگ روسیه نگاه کنند، یک عقب گرد باشد.

به هر حال، برای آن دسته از شما که کمی بیشتر به این زبان آشنایی دارید، من اکیداً توصیه می کنم به آنجا بروید و ثبت نام کنید (با ثبت نام به شما یک کارت داده می شود و اعتبارنامه شما برای مجموعه آنلاین کتابخانه).

کتابخانه آکادمی علوم روسیه

کتابخانه آکادمی علوم روسیه

کتابخانه آکادمی علوم همزمان با Kunstkamera با حکم تزار پیتر اول در سن پترزبورگ تاسیس شد. شواهدی از اواخر دهه 1840 در کتاب اولین مورخ روسی سن پترزبورگ، آندره بوگدانوف وجود دارد. هدف اصلی از تأسیس چنین مؤسسه ای دسترسی به آن برای همه افراد باسواد دولت و تلاش برای تحصیل در اروپا بود.

اساس صندوق کتابخانه از نسخه های خطی و کتاب های کتابخانه تزاری کرملین در مسکو، داروخانه Prikaz، کتابخانه Gottorpt از دوک های هولشتاین، کتابخانه Mitava of the Dukes of Courland، مجموعه شخصی پیتر اول در کاخ تابستانی و همچنین مجموعه کتاب ها و نسخه های خطی همکاران پیتر اول – یعقوب بروس، تئوفان پروکوپوویچ، آندری وینیوس، نجیب زاده های آندری اوسترمن، بورکارد مینیچ و دیگران.

کتابخانه Gogol 

کتابخانه Gogol در سن پترزبورگ

کتابخانه Gogol، که به یکی از پدران ادبیات روسیه تعلق می گیرد، یک نشانه مهم برای علاقه مندان کتاب در سن پترزبورگ است. سازه ای که حتی در روزهای محاصره باز بود، کمی از مرکز شهر فاصله دارد؛ علاوه بر این، اگر نمی خواهید نگاهی معماری داشته باشید یا برنامه کاری بسیار شلوغی دارید، یک کاتالوگ آنلاین در این کتابخانه موجود است، اما مراقب باشید این فقط مخصوص شجاعان است زیرا نسخه انگلیسی آن وجود ندارد به هر حال، اگر می خواهید نام کاربری و رمز ورود خود را دریافت کنید، باید به آنجا بروید تا به هر حال در پایگاه داده آن ها ثبت شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *