شیرینی های روسی
خوشمزه ترین و معروف ترین شیرینی های روسی
نوامبر 21, 2019
بنزین روسیه
قیمت بنزین در روسیه و هزینه های سوختی در این کشور
نوامبر 27, 2019

کاخ گرند پالاس در روسیه

کاخ گرند پالاس

کاخ گرند پالاس

کاخ بزرگ گرند پالاس در پترهوف به عنوان محور اصلی در ورسیل روسیه برای اقامت پیتر بزرگ ساخته شد. در حدود سال 1720 تزار به دلیل وجود زمین های باتلاقی و کانال ها و چشمه ها كه باعث سستی خاک اطراف شده بودند از ادامه ساخت و ساز و تأسیس دادگاه خود در استرلنا صرف نظر كرد، وی تصور می كرد که آب و هوا و محیط آن جا كاملاً نامناسب است.

نظر تزار به سمت پترهوف جلب شد، بنابراین شروع به ترسیم برنامه های خود برای زمین و کاخ نمود. این کاخ نیمه کاره قبلاً توسط ژان باتیستا لو بولوند در سال 1714 طراحی شده بود که در نهایت در سال 1721 به زیباترین شکل ممکن به پایان رسید.

کاخ گرند پالاس

در همین حال تزار با اشتیاق فراوان شروع به ساخت و ساز درونی کاخ نمود و به کمک تعداد زیادی از همراهانش به ساختن بناهای زیبایی در اطراف این کاخ از جمله تکمیل کردن محوطه پارک پایین، کانال سی و ساختمان مونپلیسیر، کاخ مارلی و البته قسمت هایی از هرمیتاژ پرداخت.

پس از اتمام این کاخ بی نظیر تزار به این نتیجه رسید که محوطه اطراف این کاخ برای شکوه و جلال آن ناکافی است بنابراین از باتیستا لو بولوند و دستیارانش درخواست کرد تا اطراف کاخ را به زیبایی طراحی کند و در جهت گسترش آن قدم بردارد.

کار پس از مرگ پیتر در سال 1725 متوقف شد و پتروف تقریباً رها شد تا اینکه دختر پیتر الیزابت در سال 1740 به تخت سلطنت رسید.

کاخ گرند پالاس

الیزابت دستور داد بارتولومئو راسترلی که قبلاً کاخ تابستانی در سن پترزبورگ را در نهایت شکوه و زیبایی به پایان رسانده بود.

راسترلی تصمیم گرفت تا ساختمان اصلی را در طراحی خود حفظ کند و نتیجه آن بسیار شگفت انگیز و جذاب از آب در آمد.

کاخ بلند و باریک گرند پلاس که در یک دهه پیش از آنکه باروک تبدیل به نئوکلاسیک شود ساخته شد و دارای حداقل تزئینات است.

طراحی که راسترلی برای این کاخ در نظر گرفته بود دو بالکن سفید با میله های طلایی و مجسمه های بالدار بود.

کاخ گرند پالاس

ترکیب رنگ های به کار برده شده در این کاخ بژ و سفید است که پس زمینه ی جذابی را برای بازدید کنندگان فراهم نموده و البته بر عظمت و شکوه این کاخ افزوده.

باغ فوق العاده با آبشارهای دیدنی و جذاب، سبب شده تا این کاخ به مراتب زیباتر جلوه کند.

در داخل این کاخ بزرگ به طرز چشمگیری با شکوه تر است، که فضای داخلی آن جنگ جهانی دوم آسیب دید که البته پس از آن تقریباً به طور کامل بازسازی شد.

در بازسازی مجدد آن سعی بر این بوده تا طراحی اصلی این کاخ حفظ شود.

بازسازی تمام طراحی های راسترلی پس از پایان جنگ جهانی دوم ترکیبی از طرح های یوری فلتن ولین دو لا موث بود که هم زمان با سلطنت کاترین بزرگ شد.

کاخ گرند پالاس

تغییرات دیگری در اواسط قرن نوزدهم ایجاد شد، اما با این وجود فضای داخلی مجلل کاخ هیچگاه مانند طراحی سابق آن نشد.

بازدیدکنندگان که وارد کاخ می شوند با پله های فوق العاده زینت بخش راسترلی روبرو می شوند که با مجسمه های طلا کاری شده تزئین شده است.

از برجسته ترین قسمت های این کاخ می توان به سالن رقص و اتاق پادشاه اشاره کرد که به رنگ سفید و آبی فیروزه ای می باشد و دارای یک کفپوش بی نظیر است.

اتاق مطالعه غربی چینی به شدت نمایان کننده فرهنگ چین است که با جواهرات قرمز و دیوار های سبز و میز چای خوری زیبا در وسط آن همگان را مجذوب خود می کند.

کاخ گرند پالاس

اتاق نقاشی از دیگر بخش های جذاب این کاخ است که دارای پرده های ابریشمی زیبا به رنگ قرمز می باشد.

کاخ گرند پالاس

با توجه به حجم بالایی از جذابیت که به این کاخ تعلق گرفته است، به شما توصیه می کنیم تا هنگام بازدید از کاخ گرند پالاس حداقل دو ساعت زمان را برای آن در نظر بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *