آب هوا مسکو روسیه
شرایط آب و هوا در شهر مسکو
آوریل 16, 2019
مهاجرت به روسیه
راه های مهاجرت به کشور روسیه و اخذ اقامت آسان در این کشور
آوریل 27, 2019

پوشش مردم کشور روسیه چگونه است؟

پوشش مردم روسیه

همان طور که در گذشته راجع به کشور روسیه مقالاتی ارائه شد، حتا متوجه شدید که کشور روسیه از بزرگ ترین کشور های جهان است. شرایط آب و هوایی روسیه نیز سرد سیر و مرطوب می باشد. همچنین در مقالات قبل راجع به آداب و رسوم مردم روسیه مطالبی ارائه گردید. حال می خواهیم سراغ یکی دیگر از ویژگی های دیگر مردم روسیه برویم، آن هم پوشش مردم روسیه است.

تقریبا می توان گفت کشور روسیه یک هشتم (6.6 میلیون مایل مربع) از منطقه مسکونی جهان را پوشش می دهد. این جمعیت دارای 143.5 میلیون نفر است و قلمرو آن از اروپای شرقی به آسیای شمالی گسترش می یابد و مرزهای 14 کشور را پوشش می دهد.

پوشش مردم روسیه در چچن
پوشش مردم روسیه در جمهوری چچن به این گونه است که زنان مجبور به پوشیدن روسری می باشند.

جغرافیای کشور روسیه به همان اندازه فرهنگ متنوعی دارد که چشم انداز آن شامل جنگل ها، دشت های تندرا، سواحل سنّتی و کوه های دریای مدیترانه است. این کشور به 83 موضوع فدرال (نهاد های تشکیل دهنده روسیه) تقسیم شده است که می توان به جمهوری ها، سرزمین ها، استان ها و شهرها تقسیم کرد. پس از تقسیم اتحاد جماهیر شوروی (اتحاد جماهیر شوروی)، 15 کشور مستقل تایید شده است. از آن زمان به بعد، کشور روسیه از یک دهه بحران اقتصادی پس از شوروی سیراب شد تا دوباره خود را به عنوان قدرت جهانی معرفی کند.

براساس گزارش مرکز تحقیقات پژوهشی پوی آمریکا، کشور روسیه تنها کشوری در جهان است که دارای لباس مذهبی ای برای زنان است که یک بار لباس های خاصی را امتحان می کنند. لازم به ذکر است لباس های این کشور دارای کد خاص خود می باشند.

کد لباس برای زنان چچن

پوشش مردم روسیه در جمهوری چچن به این گونه است که زنان مجبورند و یا به شدّت تشویق به پوشیدن روسری می شوند. قوانین محلّی ای که پوشیدن روسری را صادر می کنند وجود ندارد و تا آن جا که به قانون مربوط می شود، زنان چچن می توانند هر چیزی که دوست دارند بپوشند.

با این حال، در واقع سال هاست که این جمهوری مسلمان در شمال قفقاز کشور روسیه یک قانون پوشش لباس برای زنان را اجرا کرده است.

در دهه گذشته، چچن به طور فعّالانه قوانین محافظه کارانه ای در رابطه با رفتار و لباس را به اجرا گذاشته است. ولادیمیر سروینوفسکی، یک متخصّص روسیه در قفقاز و نویسنده کتاب راهنمای سرمایه داری در منطقه Grozny، می گوید: در اصل آن ها توسط مقامات محلی آغاز شده اند امّا از حمایت وسیع مردم برخوردار هستند.

حجاب و پوشش در کشور روسیه
کد لباس ها ابتدا در سال 2006 آغاز شد.

کد لباس ها ابتدا در سال 2006 آغاز شد. پس از آن، رمضان قدیروف رییس جمهور چچن، که در آن زمان پست نخست وزیر جمهوری را به عهده داشت، به طور عمومی اظهار داشت که زنان چچنی نباید با موهایشان که توسط یک روسری پوشیده نیست دیده شوند. تا سال 2008، روسری ها برای کارمندان زن و کارمندان بخش دولتی و معلمان ضروری بوده است.

به گفته سوریونوفسکی، تنها لباس زنانه در میان زنان میان سال و سال خورده باید اجرا شود؛ زیرا امروزه دختران از زمانی که مهد کودک و مدرسه را شروع می کنند، در سنّت های شریعت مطرح می شوند. بنابراین در آینده، حجاب کامل، که نه تنها روسری است بلکه به طور کلی لباس های مدرن، تبدیل به یک موضوع فزاینده تر می شود.

حجاب در دو منطقه کشور روسیه ممنوع

دو منطقه در کشور روسیه وجود دارند که می توان گفت وضعیت حجاب و پوشش در این دو منطقه کاملا ممنوع می باشد. منطقه جمهوری موروویا و منطقه قلمرو استاوروپول. در این دو منطقه، حجاب در مدارس و دانشگاه ها ممنوع می باشد.

پوشش مردم روسیه
این نکته که ویژگی های قومی در جمهوری های قومی وجود دارد کاملا بدیهی است.

هیچ چیز خوب در مورد این موضوع وجود ندارد. این نکته که ویژگی های قومی در جمهوری های قومی وجود دارد کاملا بدیهی است. با این حال، پوشش در این دو منطقه یک ویژگی قومی به حساب نمی آید، بلکه یک تظاهرات از نگرش شناخته شده به دین است. پوتین گفت: کشور ما، حتی مناطق مسلمان آن، هرگز این سنّت را نداشته است. همان سال، منطقه استاوروپول لباس مذهبی را ممنوع کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *