رشته هوش مصنوعی در روسیه
رشته هوش مصنوعی در روسیه (شرایط، دروس و دانشگاه های ارائه دهنده)
سپتامبر 22, 2020
بازگشت دانشجوبان به روسیه
دانشجویان از چهار کشور دیگر می توانند برای تحصیل در روسیه برگردند
سپتامبر 29, 2020

پروژه های پیشرفته دانشگاه های روسیه در CIEP-2020

پروژه های پیشرفته دانشگاه های روسیه در CIEP-2020

کنفرانس تبادل بین المللی متخصصان یکی از مورد انتظارترین رویدادهای علمی و فناوری چین است و دانشمندان بیش از 40 کشور جهان را به خود جذب می کند. در سال 2020 ، فدراسیون روسیه به عنوان میهمان ارجمند در این کنفرانس حاضر شد.

این بار این نمایشگاه بصورت آنلاین برگزار شد که به دانشگاههای سراسر روسیه امکان اتصال و ارائه آخرین دستاوردهای علمی و برنامه های آموزشی خود را می داد. دانشگاه فدرال امانوئل کانت بالتیک در طول هفته علوم و فناوری روسیه دو پروژه جاه طلبانه از مناطق مختلف را به مخاطبان بین المللی ارائه داد. اولین مورد “لامپ اکسایمر مجهز به سیستم کنترل دوز اشعه ماورا بنفش” توسط آزمایشگاه تابش نوری دانشگاه انجام شد. این مطالعه می تواند گام بعدی در درمان ایمن بیماری های پوستی با یک وسیله خودایمن در مقایسه با سایر روش های پزشکی باشد.

مرکز فناوری عصبی و یادگیری ماشینی IKBFU پروژه دیگری “نرم افزاری برای تعیین وضعیت روانی-عاطفی فرد” را ارائه داد. اهداف اصلی حل مسئله طبقه بندی احساسات انسانی بر اساس تجزیه و تحلیل داده های EEG از طریق ایجاد و آموزش هوش مصنوعی و مقایسه کارایی آن با الگوریتم های دیگر بود.

کارشناسی ارشد جدید میان رشته ای زبان انگلیسی “نانومواد کاربردی و فناوری های مدرن” که با همکاری دانشگاه فنی گدانسک (لهستان) ساخته شده است نیز مدتی در کانون توجه بود. فارغ التحصیلان قادر به دریافت درجه دو از این دانشگاه ها و تبدیل شدن به متخصصان بین المللی در جنبه های صنعتی، اقتصادی و علمی در زمینه های امیدوار کننده تر، تولید اپتیک و فوتونیک، و همچنین پزشکی هستند. این مدرسین شامل متخصصانی از روسیه و لهستان و همچنین ایالات متحده آمریکا، آلمان، لیتوانی، اسپانیا، ایتالیا و جمهوری چک هستند. دانشجویان می توانند در برنامه های کارآموزی در مراکز تحقیقاتی پیشرو روسیه و اروپا شرکت کنند.

به عنوان بخشی از این رویداد ، SPbPU با دانشگاه پلی تکنیک شیان، دستگاه جوجه کشی تجارت PuE و دفتر منطقه جدید فنگ دونگ از شیان موافقت نامه برنامه تسریع را امضا کرده اند. در آینده، این برنامه باید به توسعه فشرده همکاری علمی و فناوری بین دو کشور کمک کند.

دانشگاه پلی تکنیک تومسک نیز در این نمایشگاه شرکت کرد. دانشگاه پلی تکنیک در حال حاضر با دانشگاه های برجسته چین همکاری کرده است که دارای دو آزمایشگاه مشترک و برنامه های دو درجه و مبادلات دانشگاهی است.

هفته علم و فناوری روسیه توسط وزارت علوم و آموزش عالی فدراسیون روسیه، وزارت علوم و فن آوری جمهوری خلق چین و دولت خلق شنژن پشتیبانی شد. ارائه های روسی توجه همه شرکت کنندگان و به ویژه همکاران چینی را به خود جلب کرد. نمایندگان IKBFU خاطرنشان كردند كه سطح بالای سازمان و تمایل دوستانه باعث می شود كنفرانس 2020 با وجود قالب آنلاین موفقیت آمیز باشد.

دانشگاه های روسیه تحریک دانشمندان جوان برای شرکت در چنین کنفرانس های بین المللی را اولویت خود می دانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *