دانشگاه ملی پلی تکنیک سنت پترزبورگ
برنامه های دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ (SPbPU) به زبان انگلیسی
سپتامبر 26, 2021
مسکو
یک پروژه گردشگری جدید که مسکو را از دید خارجی ها نشان می دهد
اکتبر 3, 2021

پروژه ملی “علوم و دانشگاه ها” المپیاد بین المللی سالانه را برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری آغاز می کند

تجربه تحصیل دانشجویان خارجی در روسیه

ثبت نام برای المپیاد بین المللی انجمن جهانی دانشگاه ها برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری از 15 سپتامبر آغاز می شود. این المپیاد در چارچوب پروژه ملی “علم و دانشگاه” برگزار می شود. شرکت کنندگان در المپیاد بدون ترک کشور خود، دانش خود را در 14 زمینه علمی آزمایش خواهند کرد. به برندگان و نایب قهرمانان بورسیه تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه های برجسته روسیه اهدا می شود.

این مسابقه برای شهروندان خارجی و اتباع روسی که به طور دائم در خارج از کشور زندگی می کنند، دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا تکمیل این برنامه های تحصیلی در سال 2022 آزاد است. این المپیاد در 14 زمینه تحصیلی برگزار می شود:

 • تجارت و مدیریت
 • زیست شناسی و بیوتکنولوژی
 • مهندسی و فناوری
 • پزشکی بالینی و بهداشت عمومی
 • کامپیوتر و علوم داده
 • زبان شناسی و زبانهای مدرن
 • ریاضیات و هوش مصنوعی
 • علوم زمین
 • علوم اعصاب و روانشناسی
 • آموزش ، علوم سیاسی
 • علوم فیزیکی
 • شیمی و علوم مواد
 • اقتصاد و اقتصادسنجی

هر رشته تحصیلی دارای دو رشته است: یک رشته کارشناسی ارشد و یک رشته دکتری. شرکت کنندگان می توانند چندین رشته تحصیلی را انتخاب کرده و در یک یا هر دو شرکت کنند. این المپیاد در دو نوبت برای دانشجویان کارشناسی ارشد و سه دوره برای دانشجویان دکتری برگزار می شود. دور اول رقابت نمونه کار ها و دور دوم یک چالش حل مسئله است. تمام مراحل المپیاد به صورت آنلاین به زبان روسی یا انگلیسی برگزار می شود.

در دور اول، شرکت کنندگان نمونه کار ها را ارائه می دهند و نامه انگیزشی می نویسند که در مورد انتخاب رشته تحصیلی و دلایل تحصیل در روسیه توضیح می دهد. نمونه کار ها توسط هیئت داوران المپیاد ارزیابی می شود. دور دوم این المپیاد به شکل حمایتی برگزار می شود. این مرحله با نرم افزار های ویژه دسکتاپ و وب کم کامپیوتر کنترل و اجرا می شود. داده های ثبت شده توسط نرم افزار proctoring برای بررسی ارسال می شود. ضبط برای بررسی استقلال عملکرد وظایف المپیاد انجام می شود.

دور سوم دوره دکترا مصاحبه آنلاین با سه سرپرست تحقیقاتی بالقوه است. قبل از مصاحبه، شرکت کنندگان می توانند با دامنه علایق تحقیقاتی هر استاد راهنما آشنا شوند. این المپیاد از سال 2017 برگزار می شود. در طول چهار سال، بیش از 165000 جوان از 197 کشور جهان در المپیاد شرکت کردند که از این تعداد 2000 نفر بورسیه تحصیل در دانشگاه های برجسته روسیه را دریافت کردند. بیش از 81000 شرکت کننده از 197 کشور جهان در المپیاد 21-21-2020 ثبت نام کردند و 958 شرکت کننده از 83 کشور جهان برنده و نایب قهرمان شدند.

سال گذشته، برای اولین بار، مسیر دکتری المپیاد در شش زمینه: زیست شناسی و بیوتکنولوژی، پزشکی بالینی و بهداشت عمومی، ریاضیات و هوش مصنوعی، زبان شناسی و زبان های مدرن، شیمی و علوم مواد و علوم فیزیکی برگزار شد. 81 شرکت کننده برای شرکت در دور سوم دعوت شدند. 42 نفر برنده المپیاد شدند و فرصتی برای ثبت نام در برنامه دکتری که توسط دانشگاه های روسیه اداره می شود، بدست آوردند.

این المپیاد توسط وزارت آموزش و علوم فدراسیون روسیه و Rossotrudnichestvo پشتیبانی می شود. سازمان دهنده المپیاد انجمن جهانی دانشگاه ها است. برای شرکت در المپیاد، لطفاً در وب سایت پروژه به آدرس https://od.globaluni.ru/fa ثبت نام کنید.

ثبت نام از 15 سپتامبر تا 10 دسامبر 2021 باز است.

همچنین شما می توانید قبل از ثبت نام با مراجعه به راهنمای ما در مورد برترین دانشگاه های روسیه، اطلاعاتی در این زمینه به دست بیاورید.

منبع: studyinrussia.ru

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *