آب و هوا در روسیه
وضعیت آب و هوا در روسیه و شهر های مختلف این کشور
نوامبر 24, 2018
تعطیلات رسمی در روسیه
تعطیلات رسمی و روز های مهم در کشور روسیه
دسامبر 12, 2018

وضعیت حمل و نقل در روسیه و چگونگی رفت و آمد در شهر های آن

حمل و نقل در روسیه

حمل و نقل در روسیه

روسیه کشور بزرگی است و مکان های مختلف فاصله های زیادی با هم دارند، اما حمل و نقل در روسیه پیشرفت خوبی داشته است، اگر این اولین سفر شما به روسیه است نگران نباشید، رسیدن به مقصدتان دشوار نیست. مهم ترین مسئله این است که مبدا و مقصد خود را روی نقشه انتخاب کنید و طبق آن برنامه ریزی کنید، مانند سفر به مکان های نا آشنا.

با پیشرفت تکنولوژی لازم نیست دیگر نگران گم شدن خودتان در شهر بزرگ و زیبای روسیه باشید، شما می توانید با استفاده از نقشه های همراه که حتی به اینترنت احتیاجی ندارند و به صورت افلاین هستند به راحتی مسیر رفت و آمد خود را پیدا کنید. (یادتان نرود که قبل از سفر خود، نقشه های سفرتان را دانلود کنید)

حمل و نقل در روسیه
روسیه کشور بزرگی است و مکان های مختلف فاصله های زیادی با هم دارند.

حمل و نقل از فرودگاه روسیه به شهر

شما می توانید برای رفتن از فرودگاه به شهر از انواع مختلف حمل و نقل در شهر  استفاده کنید. اغلب برای این مسیر، اتوبوس ها به طور منظم و با فواصل زمانی مناسب می آیند و می توانید برای رسیدن به مقصد خود از آن ها استفاده کنید. تاکسی های خط ثابت و هم چنین می توانید از تاکسی های خصوصی و حتی قطار های شهری نیز استفاده کنید.

در برخی از شهر های بزرگ از قطار های اکسپرس استفاده می کنند، مزایای استفاده از اتوبوس ها و تاکسی های شخصی این است که آن ها منظم هستند، هر ده یا پانزده دقیقه می آیند، شما می توانید در ایستگاه های مخصوص منتظر آن ها بمانید و نیز ارزان و به صرفه تر اند. برای استفاده از آن ها می توانید از باجه های مخصوص بلیط تهیه کنید.

هزینه های حمل و نقل تا فرودگاه

شما از فرودگاه مسکو به شهر مبلغ 55 تا 120 روبل را باید پرداخت کنید و با تاکسی ثابت مسیر، مبلغ 75 تا 120 روبل را پرداخت کنید. قطار های با سرعت بالا مسافران را به شهر می برند، آن ها سریع، راحت و مکرر هستند، هر نیم ساعت می توانید منتظر یکی از آن ها باشید. آن ها فضای بیشتری دارند و تعرفه هایشان مشخص است.

با پیروی از نشانه های ویژه در فرودگاه، گرفتن بلیط های دفتری برای قطار های اکتشافی نسبتا آسان است. شما هم چنین می توانید بلیط ها را در فرودگاه خریداری کنید اما خرید آنلاین ارزان تر است. هزینه قطار اکسپرس در مسکو 420 روبل است. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که بلیط های دیگر در شهر های دیگر ارزان تر است. به عنوان نمونه یک قطار سرعت بالا شما را از فرودگاه کلسکو به یکتاپرینبرگ تنها با 22 تا 50 روبل می برد.

حمل و نقل در روسیه
بعضی از دانشگاه های روسیه برای رفت و آمد دانشجویان خود تا فرودگاه خدمات رایگان ارائه می دهند.

قطار های با سرعت بالا نیز از فرودگاه های ولادیوستوک و سوچی فعالیت می کنند. سفر از فرودگاه به فرودگاه با استفاده از قطار استاندارد طولانی تر خواهد بود و حمل و نقل در روسیه با سرعت بالا نیز راحت تر خواهد بود. اما سفر با قطار های استاندارد بسیار ارزان تر است و بلیط ها در دفاتر فروش فروخته می شود. گران ترین گزینه این است که تاکسی را از فرودگاه به شهر کرایه کنید، در مسکو و سنت پترز بورگ هزینه این مسیر از 1000 روبل شروع می شود.

بعضی از دانشگاه های روسیه برای رفت و آمد دانشجویان خود تا فرودگاه خدمات رایگان ارائه می دهند. برای به دست آوردن اطلاعات کامل راجع به این موضوع  با مشاورین الیت تماس بگیرید. الیت با مشاوره رایگان همراه شما می باشد. در تمامی شهر ها و روستا های روسیه شما می توانید با مترو، اتوبوس، تراموا، تریلر و تاکسی های خصوصی مسیر خود را طی کنید.

سیستم های حمل و نقل در روسیه به صورت زیر زمینی در شهر توریستی مسکو، سنت پترزبورگ، نووسیبیرسک، نیژنی نووگورد، سامرا، کازان، یکتا پرینگر و ولگاگراد نیز وجود دارد. هرچه شهر بزرگتر باشد کرایه اش نیز بیشتر است. برای شما یک سفر در مسکو 55 روبل، سنت پترزبورگ 45 روبل و در یکتاپرینگر 28 روبل می باشد.

حمل و نقل در روسیه توسط وسایل عمومی مانند اتوبوس، تریلر و تراموا در مسکو 55 روبل، در سنت پترزبورگ 40 روبل، درکازان 25 روبل و در تامسک 16 تا 18 روبل خواهد بود. دانشجویان دوره های تمام وقت در دانشگاه های روسیه می توانند بلیط های حمل و نقل عمومی را با تخفیف دانشجویی خریداری کنند. مسافران در مسیر تاکسی های خطی  هزینه را نقدی پرداخت می کنند و هیچ تخفیفی ارائه نمی شود.

حمل و نقل در روسیه
مسافران در مسیر تاکسی های خطی  هزینه را نقدی پرداخت می کنند و هیچ تخفیفی ارائه نمی شود.

نکته ای برای دانشجویان

با سفر ماهانه با کارت دانشجویی حدودا 5 برابر در هزینه های شما صرفه جویی می شود. به محض دریافت یک کارت دانشجویی، کارت مسافرتی یا کارت اجتماعی (بسته شهر به شهر) را ترتیب دهید. برای اطلاع بیشتر راجب این کارت با مشاورین الیت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

یک کارت مسافرتی برای چندین سفر (5 یا بیشتر) مورد استفاده قرار می گیرد. در مسکو نیز می توانید یک کارت مسافرتی با نرخ 90 دقیقه خریداری کنید که به شما اجازه می دهد در طول یک ساعت و نیم سفر های شما با تخفیف  انجام شود. تعرفه های مشابه نیز در سایر شهر های روسیه اعمال می شود.

برای حمل و نقل عمومی در روسیه می توانید از راننده نیز بلیط خریداری نمایید اما گران تر از دفاتر بلیط یا کیوسک های ویژه هستند. سفر های بین المللی به همراه مربی با قطار، قایق و هواپیما امکان پذیر است. در یک منطقه فدرال، برای قطار های محلی تخفیف ویژه ای نیز ارائه می شود. تخفیف ویژه 50% بین 1 سپتامبر تا 15 ژوئن در دسترس است. برای استفاده از این تخفیف هنگام خرید بلیط مسافرتی کارت دانشجویی خود را ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *