دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو
دانشگاه ملی نفت و گاز گوبکین مسکو (Gubkin Russian State University of Oil and Gas)
آوریل 4, 2018
امنیت در روسیه
امنیت در روسیه
آوریل 16, 2018

وسایل مورد نیاز برای سفر به روسیه

وسایل مورد نیاز برای سفر به روسیه

برای سفر به هر کشوری به یک سری لوازم و وسایل نیاز داریم که برخی از آن ها را باید از همان ابتدا و در مبدا تهیه کنیم و برخی دیگر را نیز می توان در مقصد و یا در مسیر تهیه نمود. سفر به روسیه نیز از این قانون مستثنی نبوده و ما برای سفر به این کشور نیاز به یک سری لوازم و وسایل داریم. ما در ادامه قصد داریم تا وسایل مورد نیاز برای سفر به روسیه را مورد بررسی قرار داده و مهمترین این لوازم را معرفی کنیم.

سوال خیلی از دانشجویان که برای تحصیل در روسیه قصد مهاجرت دارند، توریست ها و متقاضیان اقامت روسیه از ما این است که چه وسایلی را باید به همراه بیاوریم؟

اول از همه چیز باید به این توجه داشته باشید که بار شما نباید از حد مجاز بیشتر شود، بسته به شرکت هواپیمایی، بین ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم حق دارید که در قسمت بار هواپیما بار ببرید. اگر از حد مجاز تعیین شده بیشتر شود، باید جریمه سنگینی پرداخت کنید.

آیا لوازمی هست که در روسیه یافت نشود؟ تقریبا هر وسیله ای که بخواهید در این جا وجود دارد و حتی گاها قیمت برخی اجناس در روسیه ارزان تر از ایران است! روسیه علاوه بر تولیدات خود دارای حجم وسیعی از کالا ها و برند های شناخته شده و معتبر جهانی در بازار خود می باشد، به همین جهت شما قدرت انتخاب و خرید بهتر و بیشتری خواهید داشت، منتتهی امکان دارد که قیمت ها کمتر یا بیشتر از ایران باشد. خب طبیعی است که اگر شما بخواهید از برخی برند های معروف خرید کنید برای مثال در باب لباس باید پول بیشتری صرف خرید این گونه اجناس کنید.

۱- مواد غذایی

مواد غذایی در روسیه
تمامی مواد غذایی لازم در روسیه به وفور یافت می شود.

مواد غذایی یک از مواردی هست که به وفور و با کیفیت بالا در انواع برند های معتبر داخلی و خارجی در فروشگاه های کشور روسیه یافت می شود و هنگام سفر به روسیه خودتان این موضوع را به چشم خواهید دید.

نکته قابل توجه این است که در بیشتر موارد قیمت ها هم سطح یا کمتر از قیمت مواد غذایی در ایران می باشد. به خصوص مواد پروتئینی مانند گوشت و مرغ و ماهی. نیازی نیست برای خود کنسرو بیاورید، ما به شما اطمینان می دهیم که همه چیز در این جا موجود است و شما به یک کشور جنگ زده وارد نشده اید.

اما کسانی که قصد اقامت طولانی مدت دارند و دلبستگی خاصی به غذا های سنتی ایرانی از جمله قرمه سبزی، می توانند همراه خود سبزی خشک شده و لیمو عمانی یا مثلا سبزی و رشته برای آش رشته بیاورند، یا مثلا کمی خشکبار (در روسیه خشکبار هست ولی گرانتر است). در باقی موارد نگرانی نداشته باشید.

۲- وسایل الکترونیکی

لوازم برقی و الکترونیکی در روسیه
لوازم برقی و تجهیزات الکترونیکی در روسیه بسیار زیاد است.

سوال خیلی از دوستان این است که: وسایلی مانند لپ تاپ یا تبلت را از ایران خریداری کنند بهتر است یا در روسیه؟

آیا می شود حالا که به صورت توریستی به روسیه می آیید، برای کسب درآمد یکسری وسایل کامپیوتری خریداری کنید و در ایران به فروش برسانید؟

باید به شما بگوییم که در روسیه تمامی برندها به صورت کاملا معتبر و دارای گارانتی معتبر موجود است اما طبق یافته های ما قیمت ها فرق چندانی با ایران ندارد و در این مورد انتخاب را بر عهده خودتان می گذاریم.

شما می توانید محصولات اکثر برندهای مطرح جهانی را در روسیه یافت کنید اما همانطور که اشاره شد، از لحاظ قیمتی تفاوت چندانی با ایران نداشته و بهتر است اگر لزومی به انجام این کار ندارید، لوازم الکترونیکی مورد نیاز خود را از فروشگاه های اینترنتی و یا فیزیکی داخل ایران تهیه کنید.

۳- چه کتاب هایی را با خود بیاوریم؟

کتابخانه در سفر به روسیه
بهتر است به جای استفاده از کتاب های سنگین، از کتاب های مجازی استفاده کنیم.

برای آموزش زبان روسی هیچ کتاب آموزشی و کمک آموزشی نیاز ندارید. شما باید طبق متد های معلمان خود پیش بروید و روسی را از روسیان یاد بگیرید. تجربه ما به شما می گوید که می توانید بیاورید اما موثر نخواهد بود.

اما در مورد کتاب های درسی تخصصی چطور؟ خب شما به زبان انگلیسی تحصیل خواهید کرد یا روسی و توصیه می شود از رفرنس های همان زبان ها استفاده کنید. اما اگر می خواهید کتابی بخرید به هر زبانی، باید بگوییم که کتب به زبان انگلیسی و روسی با قیمت مناسب در روسیه موجود می باشد و شما نیاز ندارید که از ایران این کتاب ها را خریداری نمایید.

  • اما اگر می خواهید کتاب های ترجمه فارسی با خود بیاورید، توصیه ما به شما این است که در حد امکان سعی کنید فایل الکترونیکی این کتاب ها را پیدا کنید که بیخودی وزن اضافی حمل نکنید.

کلا توصیه ما به شما این است که اگر مطالعه در تبلت شما را خسته نمی کند، سعی کنید حتی در داخل دانشگاه به جای حمل کتاب های سنگین، یک تبلت تهیه کرده و تمامی کتاب های مورد نیاز را در آن ذخیره کنید. این کتاب ها در اینترنت موجود می باشد و شما می توانید دانلود کرده و استفاده نمایید.

۴- لباس را در ایران تهیه کنیم یا در روسیه؟

خرید لباس در روسیه
بهتر است مقداری لباس در سفر به روسیه به همراه داشته باشید

خب در ایران بیشتر برند ها، داخلی می باشند و گاها ارزان تر است. البته نمی توان منکر این شد که شما می توانید در ایران لباس های با کیفیت بالا و ارزان تهیه کنید. در روسیه تقریبا تمامی برند های معتبر داخلی و خارجی جهان دارای شعبات متعدد می باشند و شما به انواع لباس ها و با هر قیمتی دسترسی دارید. البته برند بودن دلیل بر کیفیت نمی شود و در ایران هم لباس های با کیفیت با قیمت مناسب کم نیستند.

از آنجایی که برای اشخاص تازه وارد که به تازگی به روسیه سفر کرده اند و هنوز به مکان آشنایی ندارند تهیه لباس برای مدتی سخت است، توصیه ما این ست که پوشاک را حداقل برای بار اول از ایران تهیه کنید تا بعد از مدتی که با محیط بیشتر آشنا می شوید بتوانید در روسیه هم با کمی جستجو، لباس هایی با قیمت مناسب و کیفیت بالا تهیه کنید.

  • لباس گرم بیاوریم؟ ما میترسیم لباس گرم های ایران کفاف سرمای روسیه را ندهند بهتر نیست در روسیه لباس خریداری کنیم؟

اول این که در مورد سرما و آب و هوای روسیه بیش از حد اغراق شده است و هوا آنقدر هم سرد نیست که شما مجبور شوید پالتو پوست بپوشید. گاها با یک کت گرم هم می شود در خیابان رفت و آمد کرد، مثلا یک اورکت خیلی خوب و گرم را می شود در روسیه با قیمت حدود ۵۷۰ هزار تومان خریداری کرد. به هرحال اگر در ایران لباس گرم دارید می توانید همراه خود بیاورید و مطمئن باشید مفید خواهد بود و در مورد کفش هم همین طور.

۵- لوازم خانگی و برقی یا ظروف غذاخوری چطور؟

لوازم خانگی در روسیه
تمامی برندهای مطرح لوازم خانگی در روسیه دارای شعباتی هستند.

در روسیه انواع لوازم برقی و خانگی از تمامی برند های معتبر جهان در انواع مختلف و مدل های روز موجود می باشد و معمولا قیمت این گونه اجناس در سرتاسر جهان فرقی با هم ندارند. ما توصیه می کنیم که این گونه لوازم را در اینجا بخرید. اما بهتر است با خود به اندازه خودتان بشقاب و قاشق و چنگال و یک لیوان بیاورید که در روز های اول به مشکل بر نخورید.

۶- چه داروهایی می توانیم با خود از کشور خارج کنیم؟

دارو های ممنوعه در روسیه
از به همراه داشتن داروهای ممنوعه در روسیه خودداری کنید.

از شما خواهش می کنیم حتما و حتما از همراه داشتن داروهای ممنوعه از جمله داروهای مخدر، اعصاب، آرام بخش، مسکن، ضد درد، خواب آور و… خود داری کنید.

خب چه باید کرد؟ اگر کسی الزام به مصرف این دارو ها داشتید چه باید کرد؟ باید هنگامی که برای گرفتن ویزای روسیه به سفارت روسیه مراجعه می کنید، نسخه پزشک را نیز به افسر مربوطه ارائه دهید و اجازه نامه دریافت کنید.

سهل انگاری نکنید، حتما شنیده اید که که عده ای می گویند: نه این صحت ندارد ما که بردیم هیچ اتفاقی رخ نداد، ببینید دوستان عزیز زندگی خود را بر اساس احتمالات پیش نبرید، شما می خواهید برای تحصیل، کار یا زندگی به روسیه سفر کنید، لطفا خود را بخاطر اما و اگر های دیگران در موقعیت بد قرار ندهید.

در ضمن بهترین داروها و هر دارویی که شما در رابطه با بیماری خود نیاز دارید، در روسیه با مناسب ترین قیمت یافت می شود و شما اصلا نیاز ندارید مقدار زیادی از دارو را حتی با نسخه پزشک، همراه خود بیاورید.

به طور کلی در کشور های روس زبان بسته به داروی ممنوعه ای که همراه خود دارید، می تواند منجر به بازداشت، دیپورت یا زندانی های طولانی مدت بشود. قیمت اجناس را می توانید در سایت ما مشاهده کنید. اگر سوالی داشتید یا در روسیه به مشکلی برخوردید، با الیت تماس بگیرید، وکلا و مشاوران الیت به شما کمک می کنند. مطمئن باشید با ما هرگز در روسیه تنها نمی مانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *