هزینه اینترنت در روسیه
هزینه اینترنت در روسیه و لیست شرکت های ارائه دهنده اینترنت
ژانویه 9, 2021
شهر روستوف نا دونو
معرفی شهر روستوف نا دونو قطب اصلی حمل و نقل جنوب روسیه
ژانویه 16, 2021

مراحل واکسن روسی کرونا با نام اسپوتنیک وی

واکسن روسی کرونا

مسکو، 17 نوامبر 2020 نتایج نظرسنجی بیش از 12 هزار پاسخ دهنده در 11 کشور جهان و ترجیحات آن ها هنگام انتخاب واکسن و همچنین در مورد نگرش آن ها به واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را اعلام کرد. بر اساس این نظرسنجی، 73 درصد از پاسخ دهندگان آماده واکسیناسیون علیه ویروس کرونا هستند. در میان کسانی که در نظرسنجی شرکت کرده اند و از واکسن روسی اسپوتنیک وی مطلع هستند، افرادی که مایل به واکسیناسیون هستند 4 نفر از 5 نفر هستند. افزایش این افراد نشان دهنده اعتماد بالا به روسیه به عنوان یک تولید کننده واکسن جهانی است.

اطلاعات کلی در مورد واکسن روسی کرونا

اسپوتنیک وی اولین واکسن ثبت شده در جهان است که بر اساس پلت فرم وکتور ویروس آدنوویروس انسانی مورد مطالعه قرار گرفته است. در حال حاضر این واکسن روسی کرونا یکی از 10 کاندیدای اصلی واکسن در لیست سازمان بهداشت جهانی (WHO) است که به پایان آزمایشات بالینی و آغاز تولید انبوه نزدیک می شود. 40،000 داوطلب برای مطالعه بالینی Sputnik V در روسیه شرکت می کنند.

آزمایشات بالینی Sputnik V در امارات متحده عربی، هند، ونزوئلا و بلاروس اعلام شده است. اثر بخشی واکسن Sputnik V در 4/91 درصد با تجزیه و تحلیل داده ها در آخرین بازرسی آزمایشات بالینی تأیید شد. اثر بخشی واکسن Sputnik V در برابر موارد شدید عفونت ویروس کرونا 100٪ است. RDIF همراه با شرکا و تولیدکنندگان به طور مداوم حجم تولید واکسن را افزایش می دهند.

تحقیقات برای تولید واکسن روسی کرونا

بیش از 50 کشور درخواست خرید بیش از 1.2 میلیارد دوز واکسن Sputnik V را دریافت کرده اند. واکسن برای عرضه به بازار های خارجی توسط شرکای بین المللی RDIF در هند، برزیل، چین، کره جنوبی و سایر کشور ها تولید می شود.

این واکسن به نام اولین ماهواره فضایی شوروی نامگذاری شده است. پرتاب Sputnik-1 در سال 1957 انگیزه جدیدی برای اکتشافات فضایی در سراسر جهان ایجاد کرد و به اصطلاح “لحظه Sputnik” را برای جامعه جهانی ایجاد کرد. در حال حاضر بیش از 200 واکسن مختلف COVID-19 در سراسر جهان در حال تولید است.

ایمنی و کارآیی

محققان روسی پس از شیوع همه گیری، قطعه ای از ماده ژنتیکی ویروس کرونا ویروس جدید SARS-COV-2 را استخراج کردند که اطلاعات مربوط به ساختار پروتئین سنبله ویروس و مسئول اتصال آن به سلول های انسانی است، و آن را در بردار آدنو ویروس برای تحویل به سلول انسانی فرو برد، بنابراین اولین واکسن جهان علیه ویروس کرونا ویروس SARS-COV-2 ایجاد شد. برای اطمینان از ایمنی طولانی مدت، دانشمندان روسی پیشنهاد کرده اند که از دو نوع مختلف ناقل آدنوویروس برای واکسیناسیون های اول و دوم استفاده کنند که باعث افزایش اثر واکسن می شود.

استفاده از آدنو ویروس های انسانی به عنوان وکتور بی خطر است، زیرا این ویروس های ایجاد کننده SARS جدید نیستند و از هزاران سال قبل وجود داشته است. بستر ناقل آدنو ویروس انسانی Sputnik V تقریباً نه برابر از پلتفرم آدنو ویروس غیر انسانی معتبرتر است.

نظرسنجی ها در مورد واکسن روسی کرونا

نظرسنجی در مورد واکسن روسی کرونا از 9 تا 19 اکتبر توسط شرکت پیشرو تحقیقات بازار و تجزیه و تحلیل داده های انگلستان YouGov انجام شده است. افرادی از کشور های برزیل، ویتنام، مصر، هند، اندونزی، مالزی، مکزیک، نیجریه، امارات، عربستان سعودی و فیلیپین در این نظرسنجی شرکت کرده اند.شرکت کردند. بیش از 2.5 میلیارد نفر در این کشورها زندگی می کنند، یا بیش از 30 درصد از جمعیت جهان. این نظرسنجی به یکی از بزرگ ترین نظرسنجی ها در این زمینه و اولین نظرسنجی جهانی با مشارکت کشورهای خاورمیانه و جنوب شرقی آسیا تبدیل شد.

این نظرسنجی قبل از اعلام اثر بخشی 92٪ واکسن Sputnik V در اولین نتایج تجزیه و تحلیل داده های میان دوره ای انجام شده است.

نتایج کلیدی بررسی:

  • اکثریت شرکت کنندگان در نظر سنجی در مورد واکسیناسیون ویروس کرونا نظر مثبت دارند (73٪ از پاسخ دهندگان).
  • در میان کسانی که از واکسن روسی Sputnik V مطلع هستند، درصد افرادی که آماده واکسیناسیون هستند حتی بیشتر است- بیش از 80٪ از افراد مورد بررسی.
  • بیشترین آگاهی توسط مردم مکزیک، هند، برزیل، ویتنام و فیلیپین (55-60٪ از پاسخ دهندگان) نشان داده شده است.
  • 9 نفر از 10 نفر پاسخ دهنده ای که در مورد انتخاب واکسن تصمیم گرفتند، واکسن مبتنی بر آدنو ویروس انسانی (پلت فرم Sputnik V) را به سایر پلت فرم های مبتنی بر آدنو ویروس های غیر انسانی ترجیح می دهند.
  • واکسن آدنو ویروس انسانی در تمام کشور های مورد بررسی ثبت شده است.
  • روسیه به عنوان مورد اعتماد ترین تولید کننده واکسن شناخته شده است: روسیه با 21٪ آرا در رده اول قرار دارد، بالاتر از ایالات متحده (15٪) و چین (13٪)، در میان کشور های تولید کننده واکسن که توسط پاسخ دهندگان مورد اعتماد ترین.
  • از نظر تعداد کل ذکر شده در میان معتبر ترین کشورها (هر پاسخ دهنده سه کشور را نام برد)، رهبران ایالات متحده، روسیه و چین به ترتیب با 45٪، 40٪ و 32٪ از کل آرا پاسخ دهندگان بودند.
  • بالاترین شاخص اعتماد به روسیه در مکزیک، ویتنام، فیلیپین، برزیل، KSA و امارات متحده عربی ثبت شده است.

سخنان Kirill Dmitriev، در مورد واکسن اسپوتنیک وی

“مدرسه علمی روسیه در زمینه میکروبیولوژی، ایمونولوژی و تولید واکسن ها و داروها از اعتبار زیادی در جهان برخوردار است، که با بررسی تایید شده است: روسیه، به عنوان یک تولید کننده واکسن، بیشتر از سایر کشور ها به عنوان عامل بزرگ ترین اعتماد این نظرسنجی 11 کشور را در مناطق مختلف جهان شامل نمایندگان ملیت ها و فرهنگ های مختلف تحت پوشش قرار داده است. مهم است که نتایج آن نشان می دهد اکثر پاسخ دهندگان آماده واکسیناسیون علیه عفونت ویروس کرونا هستند.

نتایج این بررسی تأکید می کند که ساکنان بزرگ ترین کشور های جهان نگرش مثبتی نسبت به واکسن کرونا روسی دارند، از بستر فناوری و مزایای آن آگاه هستند. شرکت کنندگان در نظرسنجی که از واکسن Sputnik V آگاه بودند، به دلیل درک آن ها از قابلیت اطمینان، ایمنی و اثر بخشی توسعه روسیه، آمادگی بیشتری برای واکسیناسیون داشتند. پلت فرم قلب Sputnik V طی دهه ها تحقیقات علمی و آزمایش های بالینی ایمن و موثر بوده است. RDIF همراه با N.N. N.F. گامالی پس از برآورده شدن نیاز های کشورمان، به فعالیت فعال در زمینه در دسترس قرار دادن واکسن Sputnik V به کل جهان ادامه خواهیم داد. “

صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) در سال 2011 برای سرمایه گذاری در سرمایه سهام شرکت های اصلی در روسیه همراه با سرمایه گذاران برجسته مالی و استراتژیک تأسیس شد. این صندوق به عنوان یک کاتالیزور برای سرمایه گذاری مستقیم در اقتصاد روسیه عمل می کند.

همه داده ها، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد، توسط YouGov Plc ارائه شده است. حجم کل نمونه 12323 بزرگسال در برزیل، مصر، هند، اندونزی، مالزی، مکزیک، نیجریه، فیلیپین، عربستان سعودی، امارات و ویتنام بود. این نظرسنجی ها از 9 تا 19 اکتبر 2020 به صورت آنلاین انجام شده است. برای محاسبه مجموع کل کشورها، تعداد نظرسنجی ها برای هر کشور به طور متوسط با تعداد آرا سنجیده شد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *