رستوران های سن پترزبورگ
بهترین رستوران های سن پترزبورگ
فوریه 6, 2019
بهترین شهر روسیه برای سفر
بهترین شهر های روسیه برای سفر در فصل زمستان و تابستان
فوریه 26, 2019

وب مانی چیست و چه کاربردی دارد؟

وب مانی چیست

وب مانی یک سیستم پرداخت آنلاین و بین المللی است. این سامانه از سال 1998 در شهر مسکو و کشور روسیه راه اندازی شده است. وب مانی یک سیستم پرداخت آنلاین در تمام دنیا است و نه تنها در روسیه بلکه در سایر کشورهای جهان نیز کاربرد دارد. در ایران نیز این سیستم پرداخت به عنوان یک سیستم پرداخت کاربردی تعریف شده است و کاربران بسیاری دارد. در ادامه ما قصد داریم در رابطه با این سیستم پرداخت بیشتر سخن گفته و تمامی ویژگی های آن را بررسی کنیم.

وب مانی
سیستم پرداخت الکترونیکی وب مانی در روسیه بنیان گذاری شده است.

وب مانی چیست؟

وب مانی یک سیستم پرداخت الکترونیکی سریع و محیطی امن برای کسب و کار آنلاین می باشد. به عبارت دیگر اگر شما بخواهید از طریق سایت های اینترنتی، در یک کشور خارجی، کالایی را خریداری کنید حتما باید حساب جدیدی در یکی از بانک های کشور مقصد باز کنید؛ اما وب مانی به شما کمک می کند تا بدون داشتن حساب و کارت و فقط به صورت آنلاین، خریدهای اینترتی خود را در خارج از کشور انجام دهید و نگران چگونگی پرداخت آن نباشید.

امروزه در این سامانه، حدود 36 میلیون کاربر در جهان از این طریق کالاهای مورد نیاز خود را خریداری می کنند. همچنین با افزایش تعداد کاربران، افزایش امکانات و خدمات این سامانه پول الکترونیکی را در پی خواهد داشت.

زمانی که نسخه کیف پول کلاسیک وب مانی بر روی ویندوز نصب می شود، بعد از افتتاح حساب برای کاربر فایل کلیدی مخصوص تشکیل شده است، امنیت بالای این سامانه این اختیار را به کاربر می دهد که از طریق تنظیمات آن، می تواند یک یا چند آی پی مورد نظر را برای دسترسی به حساب خود وارد کند، تا از ورود دیگران به حساب خود جلوگیری کند.

پس از افتتاح حساب وب مانی، باید برای خود نوع کیف پولتان را مشخص کنید. در ادامه مطالب خواهیم گفت انواع کیف پول در وب مانی به چه صورت می باشد. پس از انتخاب نوع کیف پول و تکمیل اطلاعات حساب، یک آدرس کیف پول که در واقع یک کد است، به شما ارائه می شود. با استفاده از این کیف پول دیگران می توانند برای شما پول واریز کنند، اما نگران نباشید فقط شخص صاحب حساب می تواند این پول را برداشت کند.

برای انجام اولین تراکنش، ابتدا باید کیف پول خود را شارژ کنید. برای شارژ کردن کیف پولتان می توانید به صرافی های آنلاین و دیگر شرکت ها که اینگونه خدمات را انجام می دهند، رفته و از آنها کمک بگیرید. حالا حساب شما فعال شده است و شما می توانید به سادگی از حساب کارت بانکی خود به صورت ریال برداشت کرده، و با توجه به قیمت روز دلار و یورو، مستقیما به حساب خود واریز کنید.

انواع کیف پول وب مانی

انواع کیف پول وب مانی

همانطور که در پاراگراف بالا گفتیم، شما باید نوع کیف پول خود را مشخص کنید. باید بدانید که مثلا اگر نوع کیف پول شما از نوع دلار است، شما دیگر نمی توانید از فروشگاهی که ارز آن با یورو محاسبه می شود، خرید کنید. راه حل این مسئله این است که شما باید از سیستم تبدیل واحد خود WebMoney استفاده کنید. برای این کار ابتدا باید حساب دیگری افتتاح و واحدهای پولی مورد نظر خود را ایجاد کرده سپس آن ها را به کیف پول دیگر واریز می کنیم.

انواع کیف پول سیستم پرداختی وب مانی به صورت زیر است:

  • WMZ- کیف پول دلار ایالات متحده آمریکا
  • WME- کیف پول یورو اتحادیه اروپا
  • WMR- کیف پول روبل کنفدراسیون روسیه
  • WMU- کیف پول گریونا اوکراین
  • WMB- کیف پول روبل بلاروس
  • WMS- کیف پول سوم قرقیزستان
  • WMY- کیف پول سوم ازبکستان
  • WMV- کیف پول دانگ ویتنام
  • WMX- کیف پول بیت کوین
  • WMG- کیف پول طلا

این کیف های پول جدا از شناسه وب مانی (WMID) است برای انجام حواله باید از شماره ارز مشخص استفاده گردد.

لازم به ذکر است در اکتبر سال 2017، ثبت نام ها در سیستم وب مانی حدود 35 میلیون حساب بوده است.

کارمزد وب مانی

حواله ها در سیستم پول الکترونیکی وب مانی با 0.8 درصد کارمزد انجام می شود. فرستنده ی پول باید این هزینه را پرداخت کند و گیرنده نیازی به پرداخت کارمزد تراکنش ندارد. کارمزد تراکنش های وب مانی، نسبت به پرفکت مانی کمی کمی بیشتر است، اما چون در روسیه طرفداران بیشتری دارد، سیستم استانداردتر و کارآمدتری در این کشور محسوب می شود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *