آداب و رسوم مردم روسیه
آداب و رسوم مردم روسیه
فوریه 4, 2019
رستوران های سن پترزبورگ
بهترین رستوران های سن پترزبورگ
فوریه 6, 2019

نکات مهم در سفر به خارج از کشور

سفر به خارج از کشور

اگر قصد سفر به خارج از کشور، به طور موقت یا به منظور گردشگری و یا به هر دلیل دیگر را دارید، به شما توصیه می کنیم که این اطلاعات را با دقت مطالعه کنید تا بهتر بتوانید اقامت خود را  آماده کنید.

سفر به خارج

قبل از سفر به خارج از کشور چه کارهایی باید انجام داد؟ این سوالی است که برای هر شخصی ممکن است پیش آید. برای پاسخ به این سوال باید گفت که شما ابتدا باید شناخت کافی نسبت به خودتان داشته باشید تا با توجه به آن بتوانید برای سفر خود برنامه ی بی نقصی تهیه کنید.

یک مسافر آگاه، مسافرت را ایمن می سازد. علاوه بر اطلاعاتی که باید از کشور مقصد کسب کنید، ما اطلاعات دیگری که در سفر به خارج از کشور برای شما لازم است را در ادامه مطالب خواهیم آورد.

اطلاعات عمومی

اطلاعات عمومی، اطلاعاتی است که شما برای سفر به خارج نیاز دارید و زیاد به کشور مقصد وابسته نیست. برای کسب کردن اطلاعات عمومی لازم است اطلاعاتتان به روز باشد. قبل از سفر به خارج، شما باید اطلاعات به روزی در مورد شرایط ورود به کشور، اسناد و ویزاهای مورد نیاز برای سفر به آن کشور، وضعیت امنیتی کشور، مراقبت های بهداشتی، واکسیناسیون، ارز و شماره تلفن های مهم کشور مقصد را کسب کنید.

international travel

همچنین لازم است در مورد آداب و رسوم و قوانین محلی کشور مقصدتان اطلاعاتی هر چند کوتاه داشته باشید. مثلا در گذشته گفته شد که آداب و رسوم مردم روسیه دارای ویژگی های خاصی است. بررسی وضعیت بهداشت و سلامت هر کشور بر روی وب سایت وزارت بهداشت، درمان و رفاه اجتماعی بیان شده است.

در هر مسافرتی ممکن است اتفاقات غیرمنتظره ای پیش بیاید، چه خوب است که برای اتفاقات غیرمنتظره آماده باشیم. با توجه به این که در مسافرت خارج از کشور هر اتفاقی ممکن است رخ دهد، بهتر است علاوه بر کارت بانکی، مقداری پول نقد همراه مان داشته باشیم. البته بری مثال در کشور روسیه برخی از فروشگاه های آن فقط پول نقد را می پذیرند.

بیمه مسافر

با توجه به این امر که مخارج بیمارستانی در خارج از کشور زیاد است و همچنین هزینه درمان را خود باید پرداخت کنید، باید قبل از سفر خودتان را بیمه تکمیلی کنید تا در صورت لزوم هزینه شما را بیمه پرداخت کند. به طور مثال حمل یک فرد بیمار در یک هواپیمای پزشکی مجهز از ایالات متحده حدود 50,000 یورو می باشد.

لازم به ذکر است بیمه ای تهیه کنید که در کشورهای مختلف تحت پوشش قرار گیرد. از این که بیمه ی شما شامل فعالیت هایی مانند پاراگلایدر، غواصی و… می شود، اطمینان حاصل کنید. علاوه بر مثال های ذکر شده فعالیت های مرتبط با خودرو(تظاهرات، حملات، وسایل نقلیه برفی و…) معمولا به پوشش ویژه ای نیاز دارند.

بیمه
داشتن بیمه در سفر به خارج از قبیل کارهای مهمی است که باید به آن توجه کرد.

اگر برای اولین بار است که در خارج از کشور می خواهید رانندگی کنید به شما توصیه می کنیم برای خودرو و خودتان بیمه شخص ثالث و بیمه مسئولیت تصادف تهیه کنید.

بهداشت

اگر بیماری خاص و لاعلاجی دارید و داروهای مخصوص مصرف می کنید، حتما تمام داروهایتان را با خود به همراه داشته باشید، همچنین داروهایی که برای تهیه آن ها نیاز به نسخه است را با نسخه در بسته بندی اصلی خود بگذارید. شما باید اطلاعاتی از قبیل، نام و مشخصات تماس با پزشک خود، اطلاعاتی در مورد وضعیت پزشکی و درمانی خود و همچنین اطلاعاتی در مورد دوز تجویز داروهایتان را با خود به همراه داشته باشید.

بهداشت
اگر داروی خاصی مصرف می کنید، داروهایتان را به همراه داشته باشید.

در صورت حمل اقلام پزشکی مانند سرنگ، باید از پزشک خود یک گزارش تایید پزشکی تهیه کنید. در صورت عدم وجود گزارش تایید پزشکی برای حمل اقلام پزشکی، مقامات گمرکی یا پرسنل امنیتی می توانند اقلام پزشکی را از شما بگیرند و آن ها را ثبت و ضبط کنند.

Health
برای حمل اقلام پزشکی، نسخه تایید پزشکی تهیه کنید.

در کشورهای دیگر برای حمل داروهایی که در آن ها از مواد مخدر استفاده می شود، مانند استامینوفن کدئین (کدیین) و همچنین داروهای روانگردان، قوانین خاصی وجود دارد؛ زیرا در کشورهای دیگر حمل این نوع از داروها آزادانه نیست. پس توجه داشته باشید برای حمل این نوع داروها نسخه پزشک همراهتان باشد.

دلایل سفر به خارج از کشور

  • یافتن آسایش و راحتی در خارج از منطقه خود:
  • طعم غذاهایی که تا به حال تصور نکرده اید، آشنایی با فرهنگ و تمدن مردمی دیگر، آشنایی با زبان های دیگر که خارج از محدوده ی شماست، همگی شما را به وجد می آورد. این که شما خارج از منطقه راحتی خود، سفر به خارج از کشور را انتخاب می کنید نه تنها چشم انداز خود را از دنیای بیرون گسترش می دهید بلکه کمی بیشتر درباره خودتان یاد می گیرید.
yoga
  • یاد بگیرید که فرد مستقلی باشید: افرادی بیش از حد به خانواده و دوستان خود وابسته هستند، سفر انفرادی برایشان ترسناک است. دقیقا به همین دلیل این افراد باید سفر انفرادی را تجربه کنند که آگاه باشند دیگران همیشه نمی توانند همراهشان باشند. رفتن به یک کشور یا فرهنگ دیگر به شما کمک می کند که روی پاهای خود بایستید. اینکه شما روی پای خود بایستید و در هر مورد برای خود تصمیم گیری کنید، اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد.
مستقل بودن
سفر به خارج از کشور شما را فردی مستقل می سازد.
  • یادگیری زبان جدید: شما هر چقدر تلاش کنید که به کلاس های زبان خارجه بروید و فکر کنید می توانید روزی مانند آن ها سخن بگویید، باید بگویم سخت در اشتباه هستید. چون شما در شهر و کشوری زندگی می کنید که مردم آن به زبان رسمی آنجا سخن می گویند. شما با قرار گرفتن در کشوری که در آن، هم زبان ندارید یا تعداد افراد آن ها کم هستند، به آسانی زبان دوم را فرا می گیرید؛ چون مجبور می شوید برای رفع نیاز های خود مانند خرید پوشاک، رفع گرسنگی و… به زبان آن ها صحبت کنید. حال اگر در محله ای بومی ساکن شوید که کلمات انگلیسی در آنجا کمتر به چشم می خورد، زبان بومی و اصلی آن کشور را به سرعت یاد می گیرید.
creativity
یاد گیری زبان جدید از مزیت های سفر به خارج از کشور است.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *