معرفی شهر امسک
معرفی شهر امسک روسیه
آگوست 25, 2019
کشورهای روس زبان
کشورهای روس زبان
آگوست 26, 2019

نحوه ایجاد حساب بانکی در روسیه

ایجاد حساب بانکی در روسیه

در این مقاله با ما همراه باشید تا با بانکداری در روسیه آشنا شوید و بدانید که چگونه یک حساب بانکی روسی با توجه به اطلاعات مربوط به موضوعاتی مانند باز کردن حساب پس انداز روسیه و نرخ ارز روسیه، ایجاد کنید.

گردشگران و یا کسانی که قصد سفر و یا زندگی در روسیه را دارند، بهتر است بدانند که سیستم بانکی در مسکو چگونه کار می کند. چه قبل از سفر به روسیه و چه هنگامی که در روسیه زندگی می کنید، چه برای کار در روسیه، و حتی هنگام تحصیل در روسیه، باید یک حساب بانکی روسی داشته باشید.

بانکداری در روسیه

ایجاد حساب بانکی در روسیه

سیستم بانکی روسیه به طور کلی به سطح فن آوری برخی از همسایه های غربی خود وابسته نیست. یک بانک مرکزی و طیف وسیعی از بانک های تجاری وجود دارد که بیشتر آنها خدمات اعتباری، ارزی و سرمایه گذاری را ارائه می دهند. مدیریت حساب در شهرهای بزرگ مانند مسکو ساده است، اما این کار در مناطق روستایی، جایی که شعبه ها بین آنها بسیار اندک است، می تواند مشکل ساز باشد. به دلیل اینکه روسیه دارای بخش هایی است که عمدتا شیوه زندگی مبتنی بر پول نقد را اداره می کنند، بسیاری از شهروندان روسی حساب بانکی ندارند.

انتخاب بانک در مسکو

بانک ها در مسکو طیف وسیعی از حساب های مناسب برای گردشگران و مقیمان روسیه ارائه می دهند، از حساب های جاری روزانه گرفته تا حساب های پس انداز منظم و وام. در حالی که بسیاری از دستگاه های خودپرداز در شهرها خدمات 24 ساعته ارائه می دهند، ساعات افتتاح شعبه متفاوت است و اکثر بانک ها در یکشنبه تعطیل هستند.

برخی از بانک های بزرگ روسیه در ادامه آورده شده است:

برخی از بانک ها برای ثبت نام در سرویس هشدار حساب، هزینه های اضافی را از شما دریافت می کنند که به شما امکان می دهد میزان گردش پول و پرداخت های خود را پیگیری کنید. همچنین بسیاری از بانک های بزرگ خدمات ترجمه به زبان انگلیسی را برای بانکداری آنلاین و تلفنی ارائه می دهند.

هزینه های ایجاد حساب بانکی در روسیه

ایجاد حساب بانکی در روسیه

برخی از بانک های بزرگ در مسکو طیف گسترده ای از حساب های جاری را ارائه می دهند. هم چنین Sberbank همه خدمات بانکی، از حساب های بدهی گرفته تا حساب های طلایی که می توانند با ارزهای مختلف باز شوند را ارائه می دهد. هزینه افتتاح حساب از حدود 900 روبل تا چند هزار روبل در سال متغیر است.

ممکن است هنگام برداشت پول در یک دستگاه خودپرداز در مسکو هزینه ای پرداخت کنید و در صورت استفاده از دستگاه خودپرداز توسط یک بانک، غیر از بانک خودتان، باید هزینه برداشت وجه را پرداخت کنید. مبلغی که برای این کار پرداخت خواهید کرد متفاوت است، اما می توان محتاطانه تر برداشت وجه انجام داد. بدین صورت که در مدت زمان بلندتری اقدام به برداشت وجه با مبلغ بالا کنید، نسبت به اینکه در زمان های کوتاه برداشت منظم با مبلغ کوچکتر داشته باشید.

اگر کارت بانکی را در روسیه گم کردید.

اگر کارت بانکی خود را گم کردید، می توانید جزئیات مرکز تماس پشتیبانی بانکی خود را در وب سایت آن بانک بیابید. بسته به شرایط حساب شما، ممکن است مبلغی برای بازپرداخت کارت به شما، تعلق گیرد. اگر این مبلغ را با CitiBank واریز کردید و یک حساب کاربری استاندارد دارید، در صورت بازپرداخت هزینه گم شدن کارت، هزینه ای به شما تعلق می گیرد، اما می توانید پرداخت هزینه را بصورت رایگان از طریق تلفن یا بصورت آنلاین انجام دهید.

نحوه افتتاح و ایجاد حساب بانکی در روسیه

افتتاح حساب بانکی در شعبه یا در برخی موارد بصورت آنلاین امکان پذیر است. برخی از کارفرمایان به طور خودکار یک حساب بانکی را برای پرداخت حقوق شما در هنگام شروع کار شما باز می کنند. فارغ از این، مطمئناً می توانید حساب های دیگری را باز کرده و پول را بین آنها انتقال دهید.

حساب های جاری و حساب پس انداز رایج ترین نوع حساب بانکی در روسیه است. ممکن است حساب های متفاوتی با ارزهای مختلف وجود داشته باشد، برای مثال می توانید برای هزینه های روزمره و برداشت پول نقد در دستگاه های خودپرداز، حساب جاری را داشته باشید و در صورت نیاز به انتقال پول، حساب دوم به یورو، دلار یا پوند داشته باشید.

برای افتتاح حساب، معمولاً باید تبعه روسیه باشید که دارای اقامت دائم روسیه باشد. برخی از بانک ها به غیر مقیم یا افرادی که دارای اقامت موقت هستند اجازه می دهند تا برای برخی از حساب ها اقدام کنند.

برخی خدمات در بانک های روسی فقط در شعبه تعیین شده شما قابل ارائه هستند، بنابراین ثبت نام در شعبه ای که نزدیک خانه یا محل کار شما باشد مهم است.

اسناد لازم برای باز کردن یک حساب بانکی روسی عبارتند از:

  • ویزا روسی
  • فرم درخواست تکمیل شده
  • اثبات آدرس
  • اثبات اشتغال (همیشه لازم نیست)

پرداخت قبض با حساب بانکی

پرداخت مستقیم بدهی در روسیه نسبتاً متداول است و برخی از افراد برای پرداخت صورتحساب ماهانه خانواده خود، حساب ویژه ای را انتخاب می كنند. با تنظیم پرداخت خودکار از حساب بانکی برای قبض های خود، بعضی اوقات می توانید از پرداخت مستقیم بدهی استفاده کنید. از طرف دیگر، بیشتر بانک ها به شما این امکان را می دهند تا صورت حساب های خود را از طریق انتقال بانکی از طریق خدمات بانکی آنلاین یا با استفاده از دستگاه های خودپرداز پرداخت کنید.

در روسیه چگونه هزینه ها را پرداخت کنید؟

ایجاد حساب بانکی در روسیه

فقط از کارت های ویزا می توان برای معاملات آنلاین در وب سایت های خارج از کشور استفاده کرد و همیشه حساب شما به صورت خودکار ارائه نمی شود. در عوض برخی از بانک های روسی کارت های Maestro را ارائه می دهند، بنابراین ممکن است شما نیاز داشته باشید که به طور خاص کارت ویزا بخواهید.

کارت های اعتباری برخی کشور ها مانند روسیه در سایر کشورهای اروپایی معمول نیستند و به طور کلی برای هزینه های روزمره خود یک کارت بدهی به شما داده می شود. در عین حال، چک ها به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند زیرا مدت زمان زیادی برای پاس کردن آن ها طول می کشد.

ممکن است علاقه مند شوید:

انتقال وجه به خارج از روسیه

بیشتر بانک ها در روسیه خدمات انتقال وجه را ارائه می دهند. اگر تصمیم به انتقال بین المللی وجه از بانک خود گرفتید، معمولاً گیرنده شما طی دو روز کاری وجوه را دریافت می کند، اما ممکن است نیاز باشد مبلغی بین 1 تا 2 درصد مبلغی را که منتقل می کنید پرداخت کنید. با برخی از بانک ها، نقل و انتقالات بین المللی نمی تواند بصورت آنلاین انجام شود و باید با اثبات هویت و مشخصات گیرنده خود به شعبه بروید.

اگر فکر می کنید به طور مرتب باید مبلغی را به کشور خود واریز کنید، منطقی است که در کنار حساب بانکی روسی خود یک حساب کاربری با آن ارز باز کنید. این امر می تواند از طریق بانک بین المللی روسیه یا مسکو یا یکی از گزینه های دیگر انجام شود. این امر نه تنها به شما در کاهش هزینه کمک می کند بلکه به این معنی است که می توانید از ضعیف بودن نرخ ارز روسیه که گاهی با نقل و انتقالات بانکی بین المللی نیز جلوگیری می شود، جلوگیری کنید.

برای نقل و انتقالات بین المللی پول، راه حل های جایگزین برای بانک ها وجود دارد که می تواند ارزان تر و راحت تر باشد، مانند:

  • Currencyfair
  • MoneyCorp
  • Transferwise
  • Worldfirst

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *