اتاق کهربا
اتاق کهربا ، گنجینه گران بهای روسیه!
نوامبر 28, 2019
میدان سرخ مسکو
همه چیز درباره میدان سرخ مسکو (تاریخچه، عکس، هتل های نزدیک و…)
نوامبر 30, 2019

میلیاردر های روسیه چه کسانی هستند؟

میلیاردر های روسیه

روسیه یکی از بزرگترین کشور هایی است که توانسته است جایگاه خود را در جهان ثابت کند. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که میلیاردر های روسی چه کسانی هستند. ما در این مقاله به معرفی میلیاردر های روسی می پردازیم.

آلکسی مورداشف

این فرد یکی از میلیاردر های روسیه است. آلکسی مورداشف بیان می کند که خانواده او در کودکی با کوپن های رفاهی دولت امرار معاش می کردند و در کارخانه فولاد کار می کردند.

در دانشگاه نورثومبریا رشته ام بی ای را به پایان رسانده است. پس از تمام کردن درس به روسیه بازگشته و توانست بر صنعت فولاد سلطه یابد. سپس در سال  1996 شرکت سوراستال را خریداری کرد و دو دهه در این صنعت به فعالیت پرداخت. این فرد در سال 2015 خود را بازنشسته کرد.

مورداشف هم اکنون بخشی از سهام شرکت تی یو ای که بزرگترین شرکت گردشگری دنیاست، چند معدن طلا و شرکت های مهندسی را در اختیار دارد.

ولادیمیر لیسین

این فرد یکی از غول های صنعت فولاد است. به گفته مجله فوربس این فرد دارای 17.3میلیارد دلار ثروت است. این فرد کار خود را در سیبری به عنوان یک مکانیک شروع کرد. در سال 1991 به روسیه رفت و با پیوستن به گروه ترنس ورلد، اکثر سهام شرکت نوولیپیتسک که یکی از بزرگترین شرکت های صنعت فولاد است را خریداری کرد.

این فرد در 61 سالگی مالک هولدینگ یونیورسال کارگو لجستیکس و چند شرکت بزرگ دیگر است. این فرد در صنعت فولاد توانسته است بسیار پیشرفت کند.

ولادیمیر لیسین

لیوند میخلسون

لیوند میخلسون در ابتدا کار خود را به عنوان سرکارگر پروژه های عمرانی شروع کرد. این فرد بنیانگذار و مدیر شرکت نواتک است که گاز طبیعی تولید می کند، است. علاوه بر آن این فرد مدیر عامل شرکت سیبور است که در زمینه پالایش گاز طبیعی و محصولات پتروشیمی فعالیت می کند. این فرد در سن 52 سالگی دارای 16.3 میلیارد دلار ثروت است.

علاوه بر ویژگی هایی که بیان کردیم این نکته هم درباره لیوند میخلسون می تواند جالب توجه باشد که بسیار به هنر علاقه مند است و آثار هنری زیادی را جمع آوری کرده است.

لیوند میخلسون

علیشر عثمان اف

حوزه کاری این میلیاردر روسی متفاوت است که بیشترین دارایی این فرد در شرکت متالواینوست قرار دارد. دارایی این فرد در 63 سالی 15.4 می باشد.

علاوه بر ویژگی هایی که از این میلیارد روسی بیان کردیم می توان گفت که علیشر عثمان اف در شرکت های کومرسانت (یک موسسه انتشارات)، مگافون (دومین اپراتور شبکه تلفن همراه روسیه)، میل دات آر یو (بزرگترین شرکت اینترنت روسیه) و چند شرکت دیگر، سهامدار است.

علیشر عثمان اف

گنادی تیمچنکو

این فرد از شرکای لیونید میخلسون در مدیریت دو شرکت سیبور و نواتک است که در سن 64 سالگی 14 میلیارد دلار دارایی دارد. این فرد به دلیل ارتباط خوبی که با ولادیمیر پوتین دارد در شمار قدرتمندترین مردان روسیه به شمار می رود.

گنادی تیمچنکو

میخاییل فریدمن

میخاییل فریدمن در سال 1989 میلادی الفا گروپ را با همکاری جرمن خان و آلکسی کوزمیچف تاسیس کرد. این فرد با عنوان مدیر عامل شرکت تی ان کی- بی پی به مدت 9 سال فعالیت کرده است. در سال2013  میلادی، وی سهام خود را به مبلغ 5.1 میلیارد دلار واگذار کرد.

علاوه بر ویژگی هایی که از این فرد بیان کردیم می توان گفت که در سال 1990 میلادی آلفا بانک را تاسیس کرده است که هم اکنون بزرگترین بانک خصوصی روسیه است. این فرد در 52 سالگی 15.2 میلیارد دلار سرمایه دارد.

میخاییل فریدمن

ولادیمیر پوتانین

بیشتر ثروت پوتانین از فعالیت در صنعت فلزات و بعد از خریداری 30 درصد سهام شرکت نوریلسک نیک درسال 1995 میلادی بدست آمده است.

علاوه بر آن این فرد بنیانگذار اونکسیم بانک است که در بخش های کشاورزی، بیمه، رسانه، نفت و مهندسی فعالیت دارد. به گفته مجله فوربس ولادیمیر پوتانین یکی از میلیاردر های سرشناس روسیه است.

ولادیمیر پوتانین

آندره ملنیچنکو

این میلیاردر روسی کار خود را در بازار صرافی ارز شروع کرد. مدت ها بعد بانک ام دی ام را تاسیس کرد. فعالیت در صنعت کود شیمیایی با خرید شرکت یوروچم، تجارت زغال سنگ در شرکت سویک و تولید برق از طریق خرید سهام شرکت اس جی کی، از دیگر فعالیت های وی به شمار می رود. آندره ملنیچنکو با 45 سال سن دارای سرمایه 14.2 میلیارد دلار است و تنها 45 سال سن دارد.

آندره ملنیچنکو

واجیت آلیکپیروف

این فرد 67 سال سن دارد و میلیاردری خود ساخته است. این فرد کار خود را در میدان های صنعت نفت آغاز کرده است. علاوه بر ویژگی هایی که بیان کردیم می توان گفت که این فرد برنامه های مختلفی برای توسعه کارآفرینی اجتماعی ارائه کرده است.

واجیت آلیکپیروف

ویکتور ولسلبرگ

دارایی این فرد در 60 سالگی 13.2 میلیارد دلار است. این فرد به صنعت نفت و فلزات علاقه مند است. ویکتور سهامدار شرکت یو سب روسال، یکی از بزرگترین شرکت های تولید آلومینیوم می باشد. علاوه بر ویژگی هایی که بیان کردیم این فرد دارای عتیقه و جواهراتی است که صدها میلیون دلار ارزش دارد.

ویکتور ولسلبرگ

مقالات مرتبط

شما میتوانید برای مشاهده مقالات مرتبط بر روی نام های زیر کلیک کنید.

1 ) بهترین بانک روسیه برای سپرده گذاری و افتتاح حساب کدام است ؟

2 ) راهنمای دریافت مجوز کار در روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *