خیابان تورسکایا مسکو
آشنایی با خیابان تورسکایا ، زیباترین خیابان در مسکو
ژانویه 30, 2020
دانشجویان روسیه
دانشجویان بین المللی در دانشگاه های روسیه
فوریه 5, 2020

میدان مانژ مسکو ، حقایقی که در رابطه با آن باید بدانید!

میدان مانژ

میدان مانژ

میدان مانژ یکی از اصلی ترین میادین مسکو است که در پشت کاخ کرملین واقع شده است و در اطراف آن اصلی ترین جاذبه های گردشگری مسکو قرار گرفته است.

این میدان به لحاظ ظاهری شبیه به نوک پیکان است که در سه طرف آن مکان های مهمی قرار دارد که این عامل بر اهمیت آن بسیار افزوده است.

این میدان در حدود دو قرن قبل در یک صومعه در نزدیکی رود نیگلینایا پدید آمده که رفته رفته این رود از بین رفت و به یک آب راه باریک زیر زمینی تبدیل شد.

طبق مستندات موجود در تاریخ مسکو، این میدان در حدود 70 سال پیش در بین سال های 1932 تا 1938 بنا نهاده شد.

معمولا در این میدان رژه های نظامی و جشن های بزرگی مانند پیروزی رخ می داد و اغلب نمایشگاه های خیابانی در این میدان برگزار می شد.

میدان مانژ
میدان مانژ

وسعت این میدان بسیار زیاد است و از این بابت جای نگرانی نیست و مردم به راحتی می توانند در این مکن رفت و آمد کنند.

در اطراف این میدان جاذبه های مهمی همچون کاخ کرملین، باغ الکساندر، کتابخانه ملی روسیه و …. قرار دارد که گردشگران به راحتی می توانند در طی یک روز جاذبه های گردشگری زیبایی در مسکو را بازدید کنند.

در واقع مهم ترین عاملی که باعث شده تا این میدان از اهمیت بالایی برخوردار شود، نحوه قرارگیری آن می باشد.

در حقیقت این میدان، میدان سرخ را به زیباترین و مهم ترین و البته پر رفت و آمد ترین خیابان شهر مسکو به نام تورسکایا اتصال می دهد.

در گذشته میدان مانژ تا این اندازه محبوبیت نداشته و اکنون این اندازه از محبوبیت را به زیبایی های شهری و تزئیناتی از جمله فواره ها و باغ های تزئین شده ای که در اطراف خود دارد مدیون است.

همچنین نام این میدان برگرفته از ساختمان مسکو مانژ می باشد که در گذشته یکی از دفاتر اصلی دانشگاه مسکو بوده است.

میدان مانژ
میدان مانژ

در سال 1990 میدان مانژ مسکو به طور کامل بسته شده و توسط شهرداری مورد بازسازی قرار گرفته است.

جالب است بدانید که این میدان به دلیل داشتن فضایی گسترده و زیبا نظر بسیاری از گردشگران جوان را به خود جلب می کند و بسیاری از آن ها ازطرفداران این جاذبه ی زیبا در مسکو می شوند.

یکی از جذاب ترین نکات در رابطه با این میدان این است که میدان مانژ علاوه بر جاذبه های روی زمین، در زیر زمین نیز جذابیت هایی دارد.

در زیر این میدان یک مرکز خرید وجود دارد که 4 طبقه در زیر زمین است و آن اتاقک شیشه ای که در مرکز این میدان مشاهده می کنید سقف پارکینگ این مرکز خرید است که به جهت تزئین و جذابیت بیشتر به صورت شیشه ای طراحی و ساخته شده است.

یکی دیگر از نکات برجسته مربوط به این میدان مجسمه ای است که در مرکز و بالای سقف شیشه ای این میدان قرار گرفته است، هدف از ساخت این مجسمه اسب سواری در وسط میدان مانژ، گذشت نیم قرن از پیروزی گئورگی ژوکوف (که به مارشال ژوکوف معروف است) می باشد که در مقابل موزه ملی روسیه بنا نهاده شده است.

Rate this post

1 Comment

  1. Awli boоd

    سوله سبک بیستون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *