مکالمه در هتل به روسی (آموزش زبان روسی – قسمت نهم)
سپتامبر 30, 2019
رشته روانشناسی روسیه
رشته روانشناسی در روسیه و دانشگاه های ارائه دهنده این رشته
اکتبر 5, 2019

معرفی موزه ها و اماکن تاریخی سن پترزبورگ

موزه های سن پترزبورگ

همان طور که در مقاله شهر سنت پترزبورگ و جاذبه های مهم دیدنی و گردشگری آن گفتیم، پس از مسکو شهر سن پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه شناخته شده است که در شمال غرب این کشور قرار دارد. سن پترزبورگ یکی از جاذبه های گردشگری شهر روسیه به شمار می آید که هر ساله گردشگران زیادی از این شهر استقبال می کنند. ما در این مقاله قصد داریم تعدادی از موزه های سن پترزبورگ را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

از لحاظ موقعیت جغرافیایی شهر سن پترزبورگ در کنار رود نوا و هم چنین شرق خلیج فنلاند در دریای بالتیک قرار دارد. ویژگی ها و جاذبه های گردشگری بی شماری که این شهر دارد باعث شده تا مقصدی ایده آل برای سفر و حتی زندگی در این کشور برای توریست ها و مهاجرین باشد.

موزه ها نقش بیشتری از سابقه فرهنگ و تاریخ منطقه را در خود جای داده‌اند، که این شهربه دلیل معماری بی نظیر و منحصربه فردی که دارد باعث شده تا افرادی که به فرهنگ و هنر علاقه دارند به این شهر سفر کنند و از اماکن تاریخی و موزه های این شهر دیدن کنند.

موزه های سن پترزبورگ

ما در گذشته تعدادی از آثار تاریخی سن پترزبورگ را همچون “کاخ پترهوف” معرفی کرده بودیم. اما در این قسمت قصد داریم تعداد دیگری از اماکن تاریخی مهم و موزه های سن پترزبورگ را به شما معرفی کنیم.

1) موزه آرمیتاژ:

موزه آرمیتاژ سردمدار تاریخی شهر سن پترزبورگ است، که به وسیله کاترین کبیر در سال 1754 تاسیس شد. در این موزه 3 میلیون اثر هنری قرار دارد که جزو بزرگ ترین موزه های جهان شناخته شده است.

آرمیتاژ به معنی جای خلوت است که ریشه فرانسوی دارد. در این کاخ بزرگ بعد از کاترین، خاندان رومانوف زندگی می کردند. این موزه بزرگ از چند بخش با نام های کاخ زمستانی، آرمیتاژ کوچک و آرمیتاژ جدید و قدیمی و تئاتر آرمیتاژ تشکیل شده است.

از نظر نگهداری آثار تاریخی این کشور جزو برترین کشورهای جهان در این زمینه است. با وجود اینکه سال های زیادی از تاسیس این کاخ می گذرد اما هم چنان آثار تاریخی دست کاری نشده است و بازدید برای عموم مردم آزاد است. از 3 میلیون آثار هنری که در این موزه وجود دارد تنها 1/3 این آثار برای عموم مردم بازدید آزاد می باشد.

موزه آرمیتاژ واقع در شهر سن پترزبورگ
نمای خارجی موزه آرمیتاژ

از جمله آثار هنری که در این موزه بزرگ قرار دارد می توان به انواع و اقسام نقاشی های مشهور رافائل، ون دایک، داوینچی، مونه، رامبراند و هم چنین مجسمه ها، جواهرات، انواع سکه ها، عتیقه ها و… اشاره کرد.

برای بازید رایگان از این موزه می توانید روز های پنج شنبه به این مکان تاریخی مراجعه کنید. هزینه بازدید در سایر ایام هفته به نسبت سایر موزه های روسیه مقداری بیشتر است. روز های دوشنبه نیز تعطیل می باشد.

  • آدرس: روسیه، سن پترزبورگ، خیابان دِوُرتسوایا نابرژنایا (Dvortsovaya Naberezhnaya)

2) موزه ملی روسیه:

این موزه در سال 1985 توسط تزار الکساندر سوم تاسیس شد و به عنوان موزه ملی شناخته شد. در این موزه 400000 اثر هنری وجود دارد که جزو موزه های بزرگ شهر سن پترزبورگ محسوب می شود. آثار هنری معاصری که در این موزه قرار دارد بیانگر چگونگی تغییرات فکری روس ها از روی رد پای هنر است.

موزه ملی واقع در شهر سن پترزبورگ
موزه ملی روسیه

4) قلعه میخاییل مقدس

قلعه میخاییل مقدس واقع در شهر سن پترزبورگ

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر سن پترزبورگ، قلعه میخاییل مقدس است که در گذشته به صورت کاخ بوده است اما در اوایل سال 1999 به موزه تبدیل شد. در حال حاضر در این موزه آثار هنری و نقاشی چهره از پادشاهان و ملکه های روسیه قرار دارد. سبک طراحی الهام بخش این کاخ موزه در اروپا بوده است.

5) موزه مردم شناسی کونست کامرا

موزه مردم شناسی کونست کامرا واقع در شهر سن پترزبورگ

این موزه در مرکز شهر سن پترزبورگ قرار دارد. این موزه نماد علم و دانش این سرزمین است. موزه کونست کامرا به دستور پتر کبیر در سال 1714 ساخته شد و یکی از کامل ترین موزه های علوم طبیعی کشور روسیه شناخته شده است. در این موزه تقریبا 2 میلیون نمونه به نمایش گذاشته شده است که هر کدام از این نمونه ها تفاوت انسانی و فرهنگی را به طور کامل نمایش می دهد.

6) قلعه پیتر و پاول

نمای هوایی از قلعه پاول و پیتر در شهر سنت پترزبورگ
قلعه پیتر و پاول

در سال 1703 پتر مقدس عبادتگاه خود را در کنار رودخانه نوا بنا کرد، در واقع منطقه ای که به نام زایاکی شناخته می شد را مبنای شکل گیری سن پترزبورگ امروزی کرد.

این قلعه که نقش دفاع از منطقه را به عهده داشت، کلیسای شکوه مندی را در خود جای داده بود که امروزه به کاخ موزه ای بزرگ تبدیل شده است. یکی از جذاب ترین نقاط گردشگری این قلعه عبور از روی رودخانه نوا که به واسطه اولین پل چوبی شهر، لوانووسک است. به محض اینکه از دروازه های پیتر وارد می شوید و قدم در میان دیوارهایی می گذارید که مانند پرده ای شما را از پیرامون خود جدا می کنند؛ انگار با ماشین زمان به گذشته سفر کرده اید.

  • آدرس: St Petersburg, Russia, 197046
  • تلفن: +7 812 230-64-31

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *