بورسیه تحصیلی در روسیه
بورسیه تحصیلی در روسیه
نوامبر 21, 2018
سیستم های آموزشی در روسیه
سیستم های آموزشی در روسیه و شیوه های تحصیل در این کشور
نوامبر 24, 2018

مقاطع تحصیلی مختلف در روسیه

مقاطع تحصیلی روسیه

مقاطع تحصیلی روسیه

نظام آموزشی امروز در روسیه بر مبنای اصول دانشگاه بلونیا است. مقاطع تحصیلی در دانشگاه های روسیه شامل:

  • کارشناسی
  • درجه تخصص
  • کارشناسی ارشد
  • بالاترین آموزش حرفه ای
  • و… .

مدرک کارشناسی

این یک دوره کامل آموزش عالی است، افرادی که تحصیلات متوسطه را به اتمام رسانده اند می توانند در این دوره شرکت کنند. این دوره چهار ساله است و به آموزش عمومی می پردازد. دانشجویان در پایان این دوره از پروژه خود دفاع می کنند، اگر موفق باشند دانشجو مدرک کارشناسی خود را دریافت می کند.

مقاطع تحصیلی روسیه

نظام آموزشی امروز در روسیه بر مبنای اصول بلونیا است.

مدرک تخصص

بر خلاف مدرک کارشناسی در درجه تخصص دانشجویان بیشتر باید کار های عملی انجام دهند و تمرکز خود را روی آن بگذارند تا این که تئوری کار کنند. این دوره برای افرادی که تحصیلاتی معادل آموزش عمومی متوسطه یا حرفه ای روسیه را دارند را دارند ارائه می شود. این دوره حداقل پنج سال طول می کشد و بر اساس نتایج آزمون و دفاع از پایان نامه این گواهی را به شما می دهند. ممکن است بعد از صادر شدن مدرک، دانشجویان تحصیلات خود را در یک مدرک تخصص دیگر یا در دوره کارشناسی ارشد ادامه دهند.

مدرک کارشناسی ارشد

این دوره عمق تخصص در رشته ای که دانشجو انتخاب کرده است می باشد. دارندگان مدرک کارشناسی و تخصص می توانند در این دوره ثبت نام و شرکت کنند. این دوره حداقل دو سال طول می کشد و شامل آموزش دانشجویان برای کار های تحقیقاتی می شود. در این دوره هم دانشجویان پایان نامه های خود را ارائه می دهند و اگر قابل قبول باشد به مدرک کارشناسی ارشد و یا درجه استادی می رسند.

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد ممکن است در صنعت مشغول به کار شوند و یا تحصیلات خود را در یک دوره تکمیلی ادامه دهند.

مقاطع تحصیلی روسیه

وکلای الیت در تمامی مراحل همراه شما هستند.

بالاترین آموزش حرفه ای

فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد می توانند در این دوره تحصیل کنند. این دوره شامل تحصیل، تدریس، تجربیات و تحقیقات است، دانشجویان تحصیلات تکمیلی یک موضوع تحقیق برای پایان نامه خود انتخاب می کنند. در این دوره تحصیلات، چهار ساله به اتمام می رسد.

بسته به نتیجه پایان نامه به دانشجو مدرک کارشناسی اهدا می شود که درجه اول آن تایید دانشمند بودن فرد است،‌ کاندیدهای علوم به تحصیلات خود در درجه دکترا ادامه می دهند (درجه دوم برای تایید وضعیت دانشمند)، که پس از دفاع موفق از پایان نامه خود، به شخص اهدا می شود.

وکلای الیت در تمامی مراحل همراه شما هستند. برای توضیع راجب مقاطع تحصیلی روسیه و بهره بردن از مشاوره رایگان الیت، لطفا با ما تماس بگیرید.

سایر مقاطع تحصیلی روسیه

دستیار پزشکی

آخرین مرحله از مقاطع تحصیلی روسیه و آموزش دوره های پزشکی و داروسازی مقطع تحصیلی دستیار پزشکی است. فارغ التحصیلان متخصص و یا کارشناسی ارشد می توانند در این دوره به تحصیلات خود ادامه دهند. افرادی که دارای مدارک پزشکی یا دارو سازی بالایی هستند، صلاحیت این را دارند که در دوره دستیار پزشکی شرکت کنند.

دوره دستیار پزشکی دو سال طول می کشد و ترکیبی از مطالعات عمیق در مورد اصول اولیه علوم پزشکی و تجربه عملی در کلینیک های پزشکی است ک دانشجویان تجربیات و مهارت های لازم را کسب می کنند. نتیجه این دوره از مقاطع تحصیلی روسیه با یک معاینه حرفه ای سه مرحله ای تایید صلاحیت انجام می شود. فارغ التحصیلان گواهی نامه دستیار پزشکی و تخصص را دریافت می کنند تا بتوانند در موسسات پزشکی کار کنند.

دستیاری

این مرحله از مقاطع تحصیلی روسیه آموزش برای کارکنان مجرب هنر است. فارغ التحصیلان کارشناسی و یا کارشناسی ارشد این رشته می توانند در دوره های کار آموزی آموزش ببینند. این دوره دو سال طول می کشد و به دنبال یک برنامه آموزشی مناسب تحت نظارت یک مربی و رئیس بخش در دانشگاه می باشد.

این دوره ممکن است اجرای کنسرت، برگزار کردن نمایشگاه یا فیلم بسته به تخصص باشد. یک استاد با نظارت بر این که دستیار واجد شرایط باشد نتیجه می گیرد که گواهی نامه دستیاری برای شخص صادر شود.

آموزش عالی دوم 

قانون در مقاطع تحصیلی روسیه فقط یک آموزش عالی آزاد برای روس ها به ارمغان می آورد. دانشجویانی که فارغ التحصیل شدند از مراحل تحصیل در روسیه می توانند در دومین مرحله آموزش عالی روسیه ثبت نام کنند. با توجه به اتمام موفقیت آمیز، این روند انتخاب می تواند به عنوان بخشی از کارشناسی تلقی شود که تا چهار سال به طول می انجامد، تخصص در شیش سال و کارشناسی ارشد تا دو سال زمان می برد.

مقاطع تحصیلی روسیه در سطح تحصیلات یک و دو

نوع دوره مدرک کارشناسی دوره تخصصی مدرک کارشناسی ارشد
شرایط ورود آموزش متوسطه یا معادل آن آموزش متوسطه یا معادل آن مدرک کارشناسی

درجه تخصص

مدت تحصیل 4 سال 5 سال 2 سال
مدارک تحصیلی دانشگاهی گواهی کارشناسی گواهی نامه تخصصی گواهی کارشناسی ارشد
مدارک تحصیلی کارشناسی متخصص کارشناسی ارشد
نوع آموزش

 

آموزش عمومی در یک زمینه خاص بدون تخصص تمرکز بر کار علمی در حوزه انتخابی درک عمیق جنبه های نظری با تمرکز بر تحقیق
فرم ارزیابی نهایی دولت امتحانات دولتی، تهیه و دفاع از پایان نامه کارشناسی امتحانات دولتی و دفاع مقدماتی پروژه امتحانات دولتی و دفاع کارشناسی ارشد
تحصیل در مقطع بالاتر مدرک کارشناسی ارشد مدرک کارشناسی ارشد یا دیگر دوره های تحصیلات تکمیلی دوره های کارشناسی ارشد
استخدام موقعیت هایی که نیاز به تحصیلات عالی دارند.

مقاطع تحصیلی روسیه در سطح 3 بالاترین آموزش حرفه ای

نوع دوره پیش دانشگاهی کار آموزی پزشکی دستیاری
شرایط ورود کارشناسی ارشد یا تخصص آموزش عالی پزشکی یا دارو سازی مدرک کارشناسی ارشد

یا متخصص

مدت تحصیل 3 تا 4 سال تمام وقت

4 تا 5 سال نیمه وقت

2 سال 2 سال تمام وقت
مدارک تحصیلی دانشگاهی گواهی کارشناسی گواهی نامه کار آموزی پزشکی گواهی نامه دستیار
مدارک تحصیلی پژوهشگر، محقق، کاندیدای علوم متخصص تخصص از بالاترین مدرک تحصیلی، استاد ارشد
نوع آموزش

 

مطالعه، آموزش، تجربه عملی، تحقیق برسی عمیق، روانشناسی بالینی، اجتماعی.

انجام کار عملی در یک کلینیک پزشکی

برنامه درسی فرد تحت نظارت یک مربی و  رئیس بخش در دانشگاه
فرم ارزیابی نهایی دولت امتحانات دولتی، دفاع از پایان نامه کارشناسی معاینه فنی سه مرحله ای کار فارغ التحصیلی نهایی هنری خلاق و هنرمندانه
تحصیل در مقطع بالاتر دفاع از پایان نامه دکترا آموزش حرفه ای بیشتر دوره کارشناسی ارشد دفاع از پایان نامه دکترا
استخدام تحقیق، تحلیل و کار علمی مطابق با صلاحیت کار در کلینیک های پزشکی با توجه به صلاحیت آموزش و یا کار حرفه ای در هنر با توجه به صلاحیت
Rate this post

1 Comment

  1. مهدی گفت:

    بسیار عالی و کاربردی بود. ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *