جملات کاربردی در رستوران
جملات کاربردی در رستوران (آموزش زبان روسی – قسمت ششم)
سپتامبر 7, 2019
دانشگاه فرهنگ و هنر
دانشگاه فرهنگ و هنر سنت پترزبورگ
سپتامبر 16, 2019

معرفی کاخ پترهوف سنت پترزبورگ و دیدنی های آن

کاخ پترهوف سنت پترزبورگ

کاخ زیبای پترهوف یکی از جاذبه های دیدنی سنت پترزبورگ است. ما در این مقاله قصد داریم مطالبی در رابطه با معرفی کاخ پترهوف سنت پترزبورگ و دیدنی های آن برای شما به اشتراک بگذاریم.

این مجموعه ی کاخ ها و باغ ها درست در خارج از شهر، بسیار با شکوه و پوشیده از طلا، اغلب به عنوان “ورسای روسی” شناخته می شوند.

نکاتی برای بازدید از PETERHOF

اگر از من بپرسید، رفتن به کاخ پترهوف برای هر کسی که از سنت پترزبورگ بازدید می کند، ضروری است.

اما شما باید یک روز کامل را صرف این کار کنید، زیرا حداقل 2 ساعت از زمان شما در رفت و آمد به این مکان خواهد گذشت و تنها 3 ساعت فرصت دارید تا در باغ های پترهوف گشت و گذار کنید و از فضای دلنشین آن لذت ببرید.

کاخ پترهوف سنت پترزبورگ
برای بازدید از این باغ شما به 5 ساعت زمان نیاز دارید

نکاتی ضروری هنگام سفر به پترهوف

 • ساعات کار: بیشتر مناطق از 9 صبح تا 8 عصر باز است.
 • مبلغ ورودی: هزینه ورود به پارک پایین، که در آنجا با hydrofoil وارد می شوید، 1000 روبل (15 دلار آمریکا) است.
 • کاخ بزرگ را در اولویت قرار دهید: چشمگیرترین کاخ است و حدود 30 اتاق دارد. هزینه پذیرش آن 600 روبل (9 دلار آمریکا) است و توجه داشته باشید که در تابستان این کاخ بسیار شلوغ است.
 • عکاسی و فیلم برداری در داخل کاخ بزرگ مجاز نیست.
 • سفر به کاخ پترهوف: از سنت پترزبورگ با قطار و اتوبوس می توانید به کاخ پیترهوف (1،5 ساعت) برسید، مینی بوس (حدود 1 ساعت) یا با استفاده از هیدروفویل (45 دقیقه)، هیدروفیل ارزان ترین و همچنین راحت ترین گزینه است.
 • وسایل مورد نیاز: آب و یک ژاکت گرم، حتی اگر در تابستان هم به آنجا سفر کردید، من در ماه آگوست به آنجا رفتم، و هنگامی که ناگهان باران شروع شد، سرد شد.
 • یک کافه تریا کوچک: درست در بیرون باغ های پایین قرار دارد، اما توجه داشته باشید که اگر می خواهید وارد شوید، باید هزینه ورودی (15 دلار) را بپردازید.
 • چه موقع بازدید بهتر است: بهترین زمان برای بازدید از اوایل ماه مه تا اوایل اکتبر است که چشمه ها باز هستند.
کاخ پترهوف سنت پترزبورگ
کاخ پترهوف در سال 1703 توسط پیتر بزرگ ساخته شد

در حال حاضر، پترهوف حدود یک ساعت از سنت پترزبورگ فاصله دارد و تقریبا بازدید از آن بیشتر روز طول کشید.

اما قبل از اینکه به همه این موارد بپردازیم، بیایید مروری بر تاریخ داشته باشیم.

تاریخچه

کاخ پترهوف در سال 1703 توسط پیتر بزرگ ساخته شد (و به زبان آلمانی به معنی دربار پیترمی باشد).

در همین زمان، از 1700 تا 1721، روسیه با سوئد در جنگ بود، و نبرد سرنوشت ساز در اوکراین در سال 1709 به نقطه عطف کل جنگ تبدیل شد.

کاخ پترهوف برگرفته از الهام پیتر از باغ ورسای می باشد، اگر در ورسای بوده اید، احتمالاً می توانید شباهت آن را مشاهده کنید.

کاخ پترهوف برگرفته از الهام پیتر از باغ ورسای می باشد

با این حال، یک تفاوت بزرگ مجموعه چشمه ها است که در مقیاسی بسیار بزرگتر با نمای طلاکاری شده و چندین چشمه آب گازدار مشاهده می شود.

در جنگ جهانی دوم کاح پترهوف در معرض آسیب هایی قرار گرفت که البته روس ها با نهایت تلاش خود، این مکان را مجددا بازسازی کرده اند.

با توجه به محدودیت های ایجاد شده در سنت پترزبورگ بخاطر وجود کاخ پترهوف، با این حال جمعیت آن چیزی در حدود 82000 نفر می باشد و شهرت آن در بین مردم روسیه به دلیل ساعت Raketa می باشد.

گروه بین المللی الیت به شما توصیه می کند در صورت سفر به سنت پترزبورگ حتما از این کاخ زیبا دیدن کنید، شما برای بازدید از این بنای بی نظیر مجموعا به 5 ساعت زمان نیاز دارید که حدود دو ساعت به رفت و آمد تعلق می گیرد و سه ساعت از زمان شما صرف بازدید از این کاخ زیبا خواهد شد.

کاخ پترهوف سنت پترزبورگ
در جنگ جهانی دوم کاح پترهوف در معرض آسیب هایی قرار گرفت که روس ها با نهایت تلاش خود، این مکان را مجددا بازسازی کردند.

جاذبه های دیدنی

 • آبشار بزرگ: هنگام بازدید از پترهوف به جایی برخوردم که آبشار بزرگ نام داشت، این مکان در مقابل کاخ بزرگ قرار دارد که حدود 200 اقامتگاه امپراطوری در تابستان بود. این آبشار بی نظیر، سه آبشار، 27 چشمه و 37 تندیس دارد
 • نپتون: در پارک بالا فواره ای به این نام وجود دارد که بر جذابیت این پارک افزوده، آلمانی ها در قرن 17 این فواره بنا نهاده اند.
 • هرمیتاژ: در سال 1725 در بخش غربی پارک پایین، یک پدیده ی دیگر به نام هرمیتاژ بنا نهاده شد. هرمیتاژ هم اکنون نیز از معروف ترین بنا های تاریخی در روسیه است
 • قایق hydrofoils: اگر در تابستان به سنت پترزبورگ سفر کردید ما به شما پیشنهاد می دهیم که حتما با این قایق ها به دیدن کاخ پترهوف بروید، زمانی که سرعت این قایق به حد کافی برسد با باله های خود حرکت خواهد کرد و در حالتی به سر می برد که بدنه ی قایق از آب جدا خواهد شد و لذتی فوق العاده را تجربه خواهید کرد.
 • کاخ مارلی: در نزدیکی هرمیتاژ قرار دارد که در پشت آن 4 حوض واقع شده که در آن کاترین بزرگ به پرورش ماهی می پرداخته است.
کاخ پترهوف سنت پترزبورگ
ساعت کاری باغ پترهوف 10 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد

اگر به کاخ پترهوف سنت پترزبورگ سفر کردید، بهتر است بدانید که ساعت کاری آن 10 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد که روز های دو شنبه نیز تعطیلی این مجموعه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *