قوانین اقامت در روسیه
رعایت قوانین جهت اقامت در روسیه
جولای 25, 2019
نمایی شگفت انگیز از مسجد در ترکیه
معرفی چند مسجد مهم در ترکیه
جولای 27, 2019

معرفی ورزشگاه های روسیه

ورزشگاه های روسیه

کشور روسیه کشوری زیباست و در کنار شگفتی هایش ارزش خاصی را به ورزش به خصوص فوتبال اختصاص داده است. به همین دلیل است که در سال ۲۰۱۸ میزبان بر گزاری مسابقات جام جهانی شد و توانست ورزشکاران و افراد زیادی را به خود جذب کند. به دلیل این که مسکو شهر پایتخت و متفاوت است بیشتر ورزشگاه این کشوردراین شهر با صفا است. در این مقاله ورزشگاه های روسیه را معرفی خواهید کرد.

1- ورزشگاه کازان آرنا – کازان

ورزشگاه کازان آرنا – کازان زمین ورزشی روسیه

این ورزشگاه ۴۵ هزار نفری یکی از ورزشگاه های روسیه است که در ماه جولای ۲۰۱۳ کامل شده است و هزینه ساخت آن بالغ بر ۴۳۹٫۷ میلیون دلار بوده است.

کازان شهری در جمهوری تاتارستان و مربوط به قومی ترک زبان است. والبته شهری است که تعداد زیادی ازمسلمان های روسیه را درخود جای داده است . درتاریخ و کتوب درس این کشور شهر کازان را پایتخت ورزش روسیه می شناسند. زیرا استودیوم های این شهر توسط معماری به نام پوپولوس که سازه های معروف امارتی را طراحی کرده و ساخته است.

۲- استادیوم اسسپارتاک آرنا واقع درمسکو

استادیوم اسسپارتاک آرنا واقع درمسکو زمین ورزشی روسیه

این ورزشگاه به دلیل محبوبتی که در میان مردم این شهر و کشور دارد به نام دیگر نیز شناخته می شود و تعدادی بالغ بر ۴۵۳۶۰ هزار نفر در خود جای می دهد. در سپتامبر ۲۰۱۴ ساختار بازسازی آن کامل شده است. زیرا به دلیل استفاده از بهترین مصالح دراین ورزشگاه مبلغی حدود ۴۳۰ میلیون دلار صرف شده است.

گذشته از این مسائل به دلیل قرار گرفتن مجسمه گلادیاتور اسپارتاکوس در مقابل این ورزشگاه باعث شده است منظره ای زیبا برای عکاسی دراین مکان فراهم کند. این ورزشگاه منحصر اولین افتتاحیه اس برابر بوده با بازی روسیه و مجارستان که بسیار بازی حساسی نیز بوده است که در این فرزشگاه بزرگ برگزار شده است. حال این ورزشگاه یکی از بزرگ ترین و محبوب ترین ورزشگه این شهر و کشور به شمار می رود.

۳- ورزشگاه المپیک فیشت – سوچی

ورزشگاه المپیک فیشت – سوچی زمین ورزشی روسیه

این استادیوم که دارای ۴۷۶۹۵ هزار نفری است. هزینه ساخت آن چیزی حدود ۵۱۹ میلیون دلار خرج برداشته است که این مبغ می تواند خیلی سنگین و پر خرج باشد. ورزشگاه المپیک فیشت درسال۲۰۱۳ ساخته وافتتاح گردید. در دوره برگزاری مسابقات انتخاب شد و میزبان اصلی مسابقات المپیک نیز بوده است. بعد از به اتمام رسیدن مسابقات جذاب المپیک مدیریت این ورزشگاه این مکان را تعطیل اعلام کرد و د ستور داد که سقف این مکان را حرکتی و متحرک کنند تا بتوانند به آسانی بازو بسته کنند.

نکته جالب این جا است که خود شهر سوچی، روسیه هیچ تیمی در لیک برتر در حال حاضر ندارد وعملا این ورزشگاه غیر از زمان جام جهانی از آن استفاده نخواهد شد. و از همه جالب تر این ورزشگاه چشم اندازی بکر و ویوی رو به کوهای شمال گراسنایاپولیانا است.

۴- استادیوم سنت پترزبورگ

ورزشگاه کازان آرنا – کازانورزشگاهای روسیه

تاریخچه استادیوم :

استادیوم جدید و فوق العاده مدرن سنت پترزبورگ در محل استادیوم Kirov در جزیره Krestovsky ساخته شده است که در آن روز یکی از بزرگترین استادیوم های کشور بود و ظرفیت 110،000 آن بود. مناقصه ساخت استادیوم سنت پترزبورگ توسط معمار مشهور ژاپنی کیوش کورسواوا برنده شد. استادیوم میزبان مسابقات افتتاحیه و فینال جام کنفدراسیون های فیفا 2017 بود. زیرا این استودیوم جز بهترین ورزشگاه ها روسیه طلقی می شود.

طرح استادیوم :

چشم انداز معماری ورزشگاه سنت پترزبورگ از یک سفینه فضایی بود که در سواحل خلیج فنلاند فرود آمد. این ساختمان هفت طبقه 79 متر ارتفاع دارد.از لحاظ تکنولوژیکی، استادیوم سنت پترزبورگ یکی از مدرن ترین عرصه های جهان است. مجهز به یک سقف جمع و جور و متحرک می باشد که می تواند هر نوع رویداد را در هر زمان سال حتی در زمستان در داخل استادیوم ،میزبان 15 درجه سانتیگراد باشد.

۵ – استادیوم نیژنی نووگورود

ورزشگاه کازان آرنا – کازانورزشگاه های روسیه

تاریخچه استادیوم :

استادیوم نیژنی نووگورود در یکی از زیبا ترین مکان های شهر، در تقاطع رودخانه های ولگا و اوک، در نزدیکی کلیسای الکساندر نوسو است.این منطقه از منظر زیبای کرملین نیژنی نوورودر، که در طرف دیگر اوکا واقع شده است، ارائه می دهد.

طرح استادیوم :

این منطقه از منظر زیبای کرملین نیژنی نوورودر، که در طرف دیگر اوکا واقع شده است و به ساختار پایه سبک آن، ساخته شده از حمایت های مثلثی خوب در یک دایره، از یک نمای جانبی نیمه شفاف خالی که کاسه استادیوم را می پوشاند، پشتیبانی می کند.ساختمان توسط پله هایی که در یک مماس قرار دارد، متصل شده است و جریان استادیوم را برجسته می کند. عصر، نمای ساختمان های مختلف روشن خواهد شد، برجسته شدن ظرافت و آرامش آنها را نمایش می دهد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *