چند مکان دیدنی روسیه
10 مکان دیدنی روسیه که نباید از دست داد
جولای 9, 2019
نظرات دانشجویان دانشگاه های روسیه
نظرات دانشجویان دانشگاه های روسیه
جولای 11, 2019

معرفی شهر ساراتوف

معرفی شهر ساراتوف

در ابتدای معرفی شهر ساراتوف (saratov) باید گفت که یک شهر بزرگ و یک بندرگاه بزرگ در روسیه است که در شمال رودخانه ولگا قرار دارد. این شهر یکی دیگر از شهرهای معروف روسیه مثل شهر مسکو و شهر کازان است.

پیشینه

این شهر در سال 1590 به عنوان یک قلعه برای حفاظت از مسیر تجاری در امتداد رودخانه ولگا از مهاجمان عشایری ساخته شد. این شهر دوبار نقل مکان کرد، یکی در سال 1616 بود و دوباره به محل فعلی آن در سال 1674 بازگشت. در قرن نوزدهم ساراتوف مرکز بزرگ تجاری شد، به ویژه بعد از آنکه راه آهن به مسکو در دهه 1870 ساخته شد، این شهر مدرن تبدیل به مجتمع بزرگ صنعتی شد.

این شهر چند مایل در طول رودخانه امتداد می یابد. پل ساراتوف در رودخانه ولگا که مهمترین رودخانه در بخش غربی روسیه است نیز، وجود دارد. شهر ساراتوف مرکز سابق بزرگترین استان روسیه، شهر بازرگانان، معدنچیان طلا و نخستین تولیدکنندگان روسی است.

معرفی شهر ساراتوف
پل ساراتوف در رودخانه ولگا که مهمترین رودخانه در بخش غربی روسیه است وجود دارد.

ساراتوف هنوز هم جذابیت خود را حفظ کرده است. خانه های قدیمی، ساختمان های بانک ها و خانه های بزرگ و کوچک بخشی از تاریخ ساراتوف هستند که گردشگران زیادی برای دیدن از آنها هرروزه به آنجا سفر می کنند. این منطقه تپه های کوهستانی پرخطر و رودخانه های سریع ندارد و به طور کلی از داشتن مناطق دیدنی هیجان انگیز محروم است. در عوض دارای جنگل ها و بیابان های دیدنی بسیاری است.

آب و هوای ساراتوف

یکی دیگر از نکات مهم در معرفی شهر ساراتوف آب و هوای این شهر است. کشور روسیه به دلیل اقلیم گسترده آن آب و هوای متنوعی دارد. شهر ساراتوف دارای آب و هوای معتدل و تابستان های گرم و خشک است. تعداد روزهای آفتابی در این شهر بسیار زیاد است. گرم ترین ماه آن جولای است که دمای متوسط روزهای گرم آن در طول یک ماه 23 درجه سانتی گراد و دمای سردترین ماه آن که فوریه است به منفی 8 درجه سانتی گراد می رسد. در گرم ترین روزها دمای آن به 40 درجه سانتی گراد و در سردترین روزها به منفی 25 درجه سانتی گراد نیز در طول سالهای گذشته رسیده است.

معرفی شهر ساراتوف
ساراتوف دارای آب و هوای معتدل و تابستان های گرم و خشک است. تعداد روزهای آفتابی در این شهر بسیار زیاد است.

گردشگری

تنوع طبیعی منطقه ساراتوف شرایط مناسبی برای تفریح در تابستان و زمستان فراهم می کند. در زمستان مسیر های اسکی برای طرفداران اسکی آماده است و در فصل گرم نیز ماهیگیری و شکار و قایقرانی از تفریحات جذاب و رایج برای ساکنان و مخصوصا توریست های این شهر به شمار می رود. از مناطق دیدنی این شهر می توان مکان های زیر را نام برد:

پارک پابدی

معرفی شهر ساراتوف
پارک پابدی یکی از مناطق دیدنی شهر ساراتوف است.

موزه لومیناری

معرفی شهر ساراتوف
موزه لومیناری یکی از مناطق دیدنی شهر ساراتوف است.

پارک لوکوموری

معرفی شهر ساراتوف
پارک لوکوموری یکی از مناطق دیدنی شهر ساراتوف است.

مسجد شهر ساراتوف

معرفی شهر ساراتوف
مسجد شهر ساراتوف نیز از دیگر دیدنی های جذاب این شهر است.

اقتصاد و زیرساخت های آموزشی

به دلیل وجود منابع غنی و طبیعی منطقه، این منطقه بسیارصنعتی است. همچنین یکی از بزرگترین و مهمترین مراکز علمی و فرهنگی در روسیه است. همچنین دارای شش نهاد آکادمیک علوم روسی، بیست و یک موسسه تحقیقاتی، نه موسسه پژوهشی و پروژه ای است. دانشگاه ایالتی ساراتوف، دانشگاه دولتی ساراتوف و آزمایشگاه های علمی و فناوری از دیگر مراکز بزرگ دانشگاهی این شهر هستند.

حمل و نقل

در ادامه معرفی شهر ساراتوف به حمل و نقل آن اشاره می کنیم. فرودگاه این شهر به مقاصد بین المللی و شهرهای دیگر پرواز دارد. بزرگراه های این شهر ساراتوف را به ولگا، شهر سامارا و ورونژ متصل می کند. راه آهن پریولژسایکا نیز در این شهر وجود دارد و باعث اتصال مناطق مختلف آن به یکدیگر از طریق خط ریلی می شود. از طرفی رودخانه ولگا خود یک بندر آبی برای این شهر ایجاد کرده است که یک آبراه داخلی مهم محسوب می شود. اتوبوس های این شهر نیز ستون فقرات حمل و نقل عمومی این شهر را تشکیل می دهند.

معرفی شهر ساراتوف
حمل و نقل به روش های مختلف در این شهر برقرار است.

تحصیل

ساراتوف تعداد زیادی کالج و دانشگاه دارد که شامل دانشگاه ایالتی ساراتوف، دانشگاه فنی ساراتوف، دانشگاه دولتی پزشکی ساراتوف و آکادمی دولتی ساراتوف است.

دانشگاه ایالتی ساراتوف

معرفی شهر ساراتوف
دانشگاه ایالتی ساراتوف یکی از بهترین دانشگاه های این شهر است.

دانشگاه فنی ساراتوف

معرفی شهر ساراتوف
دانشگاه فنی ساراتوف از دیگر مناطق دیدنی شهر است.

دانشگاه دولتی پزشکی ساراتوف

معرفی شهر ساراتوف
دانشگاه پزشکی ساراتوف هم از زیباترین دانشگاه های شهر است.

فرهنگ

یکی از برجسته ترین شهرها در قرن نوزدهم بود. در سال 1912 ساراتوف با جمعیت 240000 نفر بزرگترین شهر روسیه بود. ساختمان اصلی این شهر در سال 1902 توسط معمار یولیویچ یگان ساخته شد و یک مدرسه موسیقی داشت. در سال 1912 این ساختمان بازسازی و افتتاح شد و آماده ورود دانشجویان به آنجا شد. تئاتر دراماتیک ساراتوف در سال 1802 تاسیس شد و از قدیمی ترین تئاتر های این شهر به شمار می رود و همینطور به عنوان تئاتر ملی روسیه نیز شناخته می شد. در دوران شوروی این تئاتر به افتخار کارل ماکس تغییر نام یافت، اما در حال حاضر به نام ایوان اسلونوف بازیگر و مربی تئاتر است. ساراتوف دارای چند موزه هنر و املاک است. همچنین دارای 20000 نمایشگاه از کالاهای باستانی روسیه و نقاشی های نقاشان روسی است.

تئاتر دراماتیک ساراتوف

معرفی شهر ساراتوف
تئاتر دراماتیک ساراتوف از پرطرفدارترین مکان های شهر است.

موزه روسیه

معرفی شهر ساراتوف
شهر ساراتوف دارای چندین موزه است.

نگارخانه هنری رادیشف ساراتوف از مکان های دیدنی و یکی از قدیمی ترین موزه های این شهر به حساب می رود. دیگر موزه های موجود این شهر عبارتند از:

  • موزه هنری ساراتوف
  • موزه منطقه شناسی
  • موزه چرنیشفسکی
  • موزه کوزنتسف
  • موزه انسان شناسی
  • موزه فدین
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *