فرم درخواست ویزای روسیه
فرم درخواست ویزای روسیه
می 21, 2019
مراکز خرید استانبول
مراکز خرید استانبول
می 23, 2019

معرفی دانشگاه حاجت تپه آنکارا(Hacettepe)

دانشگاه حاجت تپه آنکارا

معرفی دانشگاه حاجت تپه آنکارا

در این مطلب قصد داریم دانشگاه حاجت تپه یکی دیگر از دانشگاه های برتر ترکیه را برای شما معرفی کنیم. اگر شما هم تصمیم خود را برای تحصیل در ترکیه گرفته اید اما از دانشگاه های ترکیه اطلاعات کافی ندارید، با گروه بین المللی الیت در این مقاله همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از دانشگاه حاجت تپه آنکارا در اختیار شما قرار دهیم.

دانشگاه حاجت تپه آنکارا
دانشگاه حاجت تپه آنکارا

درباره دانشگاه حاجت تپه

دانشگاه حاجت تپه به عنوان یکی از برترین دانشگاه های ترکیه در شهر آنکارا در سال 1967 تاسیس شد. این دانشگاه دارای دو پردیس است که یک پردیس آن در منطقه “سیهیه” در داخل آنکارا و و پردیس دیگر در 13 کیلومتری آنکارا در منطقه “بیتپه” قرار دارد.

مرکز پزشکی دانشگاه حاجت تپه در پردیس منطقه “سیهیه” قرار دارد و در پردیس دیگر دانشکده های نظیر اقتصاد، بازرگانی، علوم آموزشی، مهندسی، هنرهای زیبا، ادبیات و علوم در آن قرار دارد

دانشگاه حاجت تپه آمریکا جزو برترین دانشگاه های پزشکی ترکیه است که توانسته از نظر علمی به جایگاه ارزشمندی دست یابد و اعتبار جهاتی داشته باشد.

نماد دانشگاه حاجت تپه آنکارا

اولین نماد رسمی این دانشگاه در سال 1967 توسط دکتر یوسل تانیری طراحی شد. و پس از آن یک دانشجوی سال دوم پزشکی یک آرم جدید طراحی کرد که نشان یک زندگی دوباره است که حروف H  و T ترکیبی از حروف دانشگاه “Hacettepe” است.

دانشگاه حاجت تپه آنکارا
تماد دانشگاه حاجت تپه که ترکیبی از حروف h و t است.


رتبه بندی دانشگاه حاجت تپه آنکارا

در سال 2018 در رتبه بندی اخبار ایالات متحده، دانشگاه حاجت تپه در آنکارا رتبه اول و در رتبه بندی جهانی در رتبه 208 قرار دارد.

پردیس ها

دانشکده های دانشگاه حاجت تپه در دو پردیس این دانشگاه قرار دارند

پردیس اصلی – مرکز پزشکی

محوطه اصلی در منطقه سیهیه آنکارا قرار دارد. دانشکده های دندانپزشکی، دانشکده پزشکی و داروسازی، موسسات بهداشت کودک، علوم بهداشت، علوم اعصاب، انکولوژی، بهداشت عمومی و جمعیت، دانشکده های مدیریت بهداشت، فناوری سلامت، اقتصاد خانه، پرستاری، فیزیوتراپی و توانبخشی و خدمات بهداشتی، بیمارستان های آموزشی، یک کتابخانه زیست پزشکی، واحد تحقیقاتی زیست پزشکی، خوابگاه دانشجویی، مراکز ورزشی و تفریحی و باشگاه ها در این پردیس قرار دارند.

دانشگاه حاجت تپه آنکارا
گروه مهندسی برق و الکترونیک دانشگاه حاجت تپه آنکارا


پردیس بیتپه “Beytepe”

این پردیس در منطقه بیتپه قرار دارد. دانشکده های علوم اقتصادی و اداری، آموزش و پرورش، مهندسی، هنرهای زیبا، علوم طبیعی، موسسات تاریخ ترکیه مدرن، علوم هسته ای و علوم اجتماعی و دانشکده های زبان های خارجی، دانشکده فنی حرفه ای، دانشکده علوم ورزشی و فناوری، دفاتر اداری، کتابخانه، خوابگاه دانشجویی، مراکز ورزشی و تفریحی در این محوطه قرار دارند.

پردیس بیتپه همچنین یک جنگل مصنوعی بزرگ دارد که محیط مناسبی برای فعالیت های ورزشی مختلف مانند پیاده روی، دوچرخه سواری در کوهستان است و برای سایر فعالیت های تفریحی ایده آل است.

دانشگاه حاجت تپه آنکارا
دانشگاه حاجت تپه آنکارا به عنوان برترین دانشگاه ترکیه شناخته شده است.

دانشگاه حاجت تپه در حال حاضر دارای سیزده دانشکده، هشت مدرسه حرفه ای، یک سالن نگهداری، سیزده مؤسسه و چهل و یک مرکز تحقیقاتی است. دانشگاه حاجت تپه یک دانشگاه دولتی است که عمدتا توسط بودجه دولتی که توسط پارلمان ترکیه تأمین می شود حمایت می شود.

بیش از 150 دوره کارشناسی ارشد مختلف ارائه شده است و همچنین بیش از 200 برنامه درجه مختلف برای مطالعات تحصیلات تکمیلی وجود دارد. دانشگاه حدود 49582 دانش آموز کارشناسی و 3279 کارکنان دانشگاه دارد.

نحوه پذیرش در دانشگاه حاجت تپه آنکارا

دانشجویان خارجی که قصد شرکت در این دانشگاه را دارند می توانند از دو طریق اقدام کنند. در درجه نخست شما باید در آزمونی که دانشگاه برگذار می کند، نمره ی بالایی کسب کنید. ویا می توانید با داشتن سوابق تحصیلی (معدل دو سال اخر متوسطه دوم یا دیپلم و پیش دانشگاهی) با نمره بالای 18 در این دانشگاه ادامه تحصیل دهید.

البته اولویت قبولی در دانشگاه با دانشجویانی است که در آزمون نمره بالا کسب کنند و شانس قبولی با سوابق تحصیلی خیلی کمتر است.

دانشگاه حاجت تپه آنکارا
پذیرش در دانشگاه حاجت تپه آنکارا به شرط قبولی در آزمون ورودی این دانشگاه است.

امکانات فرهنگی و رفاهی 

دانشگاه شامل 2 سالن ورزشی سرپوشیده  و تعداد زیادی زمین بازی فوتبال، بسکتبال، والیبال ، یک سالن پرورش اندام یک مرکز اسکی است.

دانشجویان دختر و پسر می توانند از خابگاه های دانشجویی که در محوطه آموزشگاه قرار دارد استفاده کنند. میهمانخانه دانشجویان نیز ظرفیت اسکان بیش از 600 نفر را دارد و شامل اتاق های یک نفره و دو نفره است.

مرکز آموزش موسیقی نیز هم برای دانشجویان دختر، هم دانشجویان پسر قابل استفاده است. هم اکنون بیش از 100 دانشجوی دخترو 150 دانشجوی پسر از آن استفاده می کنند.

56 باشگاه دانشگاه در موضوعات مختلف فرهنگی فعالیت میكنند. این باشگاه ها برگزاری نمایشگاه كنسرت، گردش و… را ترتیب می دهند.

دانشگاه حاجت تپه آنکارا
موزه و مرکز تنوع زیستی دانشگاه حاجت تپه آنکارا

اطلاعات تماس

  • تلفن03123051001
  • فکس:03123104051
  • وبسایت :hacettepe.edu.tr
  • ایمیل ozelkalem@hacettepe.edu
  • آدرس دانشگاه: Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü Sıhhıye/ANKARA
  • مدیر دانشگاه : ABDURRAHİM HALUK ÖZEN

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *