دانشگاه اقتصاد استکهلم (SSE)
درباره دانشگاه اقتصاد استکهلم در سوئد (SSE)
اکتبر 21, 2021
بهترین هتل استانبول.
معرفی بهترین هتل ها برای اقامت در استانبول (ترکیه)
نوامبر 12, 2021

معرفی بهترین کتابفروشی ها در استانبول (ترکیه)

بهترین کتابفروشی ها استانبول

در استانبول “کتابفروشی بزرگ D&R” قرار دارد که مجموعه زیادی از کتاب‌های زبان انگلیسی را در خود جای داده است. اما، به دلیل جمعیت قابل توجهی از مهاجران ساکن، همراه با دانشجویانی که به زبان های دیگر تحصیل می کنند، برای ارائه کتاب به زبان های دیگر به غیر از زبان انگلیسی و ترکی تلاش های زیادی شده است و ما در گروه بین المللی الیت قصد داریم تا به معرفی بهترین کتابفروشی ها در استانبول بپردازیم. بنابراین، اگر شما نیز در استانبول به دنبال کتابفروشی هستید، به خواندن مقاله ادامه دهید تا با بهترین آن ها در استانبول آشنا شوید.

معرفی بهترین کتابفروشی ها استانبول

از آنجا که از کتابفروشی‌های مستقل به دلیل حال و هوای ساده‌ تر و دوستانه تر بیشتر استقبال می شود، ما نیز لیستی از آن ها را در اختیار شما قرار می دهیم تا با این روش دسترسی شما را به کتاب های مورد نیاز تان آسان کنیم. کتابفروشی ها عبارت اند از:

1. کتابفروشی رابینسون کروزوئه (Robinson Crusoe)

هنگامی که فروشگاه اصلی رابینسون کروزوئه در خیابان استقلال به دلیل توسعه جدید مجبور به تعطیلی شد، سالت گالاتا به کتابفروشی اجازه داد تا با مجموعه کوچکتری از کتاب‌های ترکی، انگلیسی و فرانسوی به طبقه اول ساختمانش نقل مکان کنند. همچنین، دومین فروشگاه آن در گالاتاسرای مجموعه بزرگتری از کتاب‌ها دارد که طیف موضوعی آن شامل: کتاب کودکان، هنرهای زیبا، اقتصاد و پزشکی می باشد.

بهترین کتابفروشی ها استانبول

2. کتابفروشی و کافه مینوآ (Minoa Bookstore and Café)

مینوآ یک کتابفروشی مستقل و جذاب است. یکی از آن مکان‌هایی است که می‌توانید یک کتاب جدید بخرید. علاوه بر کتاب های زبان انگلیسی می توانید کتاب های جذاب از جمله: میز قهوه و همچنین پنگوئن کلاسیک را پیدا کنید و بخرید. سپس با یک قهوه بنشینید و کتاب مورد علاقه خود را بخوانید. حتماً به طبقه پاییین این کتابخانه سر بزنید، در طبقه پایین این کتابخانه یک بخش عالی برای علاقه مندان به رمان های گرافیکی وجود دارد. بنابراین، کتابفروشی و کافه مینوآ جایی است که مطمئناً کتاب های خوبی برای خواندن دارد.

همچنین، در استانبول علاوه بر کتابفروشی مراکز خرید زیادی وجود دارد که گردشگران را به سمت خود جذب می کند. بنابراین، اگر شما جزو آن دسته افراد علاقه مند به خرید هستید، می توانید به مراکز خرید سنتی و مدرن استانبول نیز سر بزنید، مطمئناً از آنجا دست خالی بر نمی گردید.

یکی از بهترین کتابفروشی ها در استانبول کافه مینوآ می باشد.

3. کتابفروشی انوای (Envai)

این کتابفروشی یکی از محبوب‌ ترین کتابفروشی‌های نوستالژیک محله ببک استانبول می باشد که بیش از 40 سال قدمت دارد. جدا از مجموعه عالی کتاب هایی که برمعرفی و پخت غذاهای ترکی، معرفی تاریخ دوران عثمانی و باستان شناسی آناتولی تمرکز دارند، کتاب هایی مانند خوشنویسی عثمانی و سرامیک های ازنیک را نیز برای فروش خواهید یافت. اگر به دنبال کتاب رمان به زبان انگلیسی یا آلمانی هستید، کتابفروشی Envai مکانی عالی برای یافتن این نوع کتاب می باشد.

کتابفروشی انوای (Envai) محبوب‌ ترین کتابفروشی‌ نوستالژیک محله ببک استانبول می باشد.

4. کتابفروشی همومر کتابوی (Homer Kitabevi)

کتابفروشی هومر کیتابوی که وارد کننده اصلی نشریات آمریکایی و بریتانیایی است، مکان مناسبی برای جست و جو درباره تاریخ ترکیه است و هدف اصلی این کتابفروشی و ناشران کتاب های تاریخ و باستان شناسی آرمان های آموزشی است. این کتابفروشی علاوه بر کتاب‌ هایی درباره فلسفه و عکاسی، کتاب‌هایی درباره کودکان نیز در دسترس دارد.

کتابفروشی همومر کتابوی (Homer Kitabevi)

5. کتابفروشی پاندورا (Pandora)

پاندورا که در سال 1991 افتتاح شد، به سرعت به یک مکان عالی برای دوستداران کتاب تبدیل شد که به دنبال کتاب هایی با عناوین ترکی و انگلیسی بودند. در این کتابفروشی کتاب‌های پرفروش و شومیز و همچنین کتاب‌های دانشگاهی عالی مانند: کتاب‌های راهنمای GRE (Graduate Record Examination) تا کتاب‌هایی درباره مطالعات فرهنگی خاص را خواهید یافت.

البته بخش بسیار بزرگی از این کتابفروشی به عناوین مربوط به تاریخ و فرهنگ ترکیه اختصاص داده شده است. اگر چیزی را که به دنبالش هستید پیدا نکردید، از کارکنان بخواهید آن را برای شما جست وجو کنند.

کتابفروشی پاندورا (Pandora)

منبع:

theculturetrip.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *