دانشجویان خارجی سال نو را در روسیه جشن می گیرند
دسامبر 25, 2021
کارشناسی-ارشد-misis-بدون-آزمون-2022
بدون آزمون ورودی به برنامه های کارشناسی ارشد MISIS بپیوندید!
دسامبر 27, 2021

مصاحبه با ریکاردو رودریگز دانشجوی SPbPU

مصاحبه-با-ریکاردو-دانشجوی-spbpu

یک دانشجو از السالوادور، ریکاردو رودریگز در حال تکمیل تحصیلات خود در مقطع کارشناسی در دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ است. یکی از کار های تحسین برانگیز ریکاردو، توانایی او در ایجاد توازن بین تحصیلات دانشگاهی، کار در یک شرکت فناوری اطلاعات و زندگی در روسیه است. ریکاردو در مصاحبه ای با سرویس بین المللی پلی تک در مورد سازگاری با آب و هوای روسیه صحبت کرد، کمی از برنامه های خود برای آینده گفت و توصیه های دلگرم کننده ای به سایر دانشجویان خارجی ارائه کرد. اکنون در این پست متن مصاحبه وی را داریم:

“ریکاردو، از کجا می آیی؟ چند وقت است که در پترزبورگ زندگی می کنید؟”

“من از السالوادور آمده ام. این یک کشور کوچکی در آمریکای مرکزی است. من چهار سال است که در سنت پترزبورگ زندگی می کنم. البته، همه چیز اینجا با کشور من متفاوت است؛ مردم، غذا، جو.”

“آیا زندگی و تحصیل در سنت پترزبورگ به طور کلی انتظارات شما را برآورده کرده است؟”

“من کمی نگران زبان بودم. زیرا ما کلیشه های زیادی داریم که می گوید مردم روسیه کمی سرد هستند و با خارجی ها صحبت نمی کنند مگر اینکه روسی بلد باشد. انتظار داشتم انطباق با این وضعیت سخت باشد، اما درواقع آنقدرها هم سخت نبود. افراد زیادی در دانشگاه انگلیسی صحبت می کنند و دانشجویان خارجی دیگری نیز وجود دارند. و بدون کمک نیز در خیابان رها نخواهید شد.”

“آیا شرایطی وجود داشته است که واقعاً سخت باشد؟”

“اولین زمستان من در روسیه واقعا سخت بود. من از یک کشور گرم با آب و هوای گرمسیری آمده ام. کمترین دمای هوا که قبل از ورود به روسیه تجربه کردم حدوداً +10 درجه سانتیگراد بود. و اینجا برای اولین بار بارش برف را دیدم! و من متوجه شدم -20 درجه واقعاً چیست، که طبق برنامه روی گوشی هوشمند، “احساس 30- درجه سانتیگراد” را می دهد. این هوا خیلی سرد است!”

“تا جایی که می دانیم شما در یک گروه بین المللی تحصیل می کنید. دانشجویان شما اهل چه کشورهایی هستند؟”

“در گروه من حدود ده دانشجوی خارجی وجود دارد. آن ها از کلمبیا، مکزیک، مصر، تونس، الجزایر و آفریقای جنوبی آمده اند.”

“آیا در طول اقامت خود در اینجا موفق به بازدید از مکان های زیادی شده اید؟”

“بله، من زیاد سفر می کنم. من به کارلیا سفر کردم و از پارک کوهستانی Ruskeala بازدید کردم. برای دیدن شفق شمالی به مورمانسک رفتم. یک بار هم به کالینینگراد رفتم. این یک تجربه منحصر به فرد بود، من شهری را دیدم که به طور چشمگیری با سایر نقاط روسیه متفاوت است. من به مسکو و کازان نیز سفر کردم. در آینده نزدیک قصد دارم به دریاچه بایکال بروم، امیدوارم در ماه مارس به آرزوی خود برسم.”

“ریکاردو، آیا در این مدت در روسیه دوستی پیدا کردی؟”

“بله، من چندین دوست روسی دارم. من فرصت شغلی پیدا کردم و با تعدادی از همکارانم دوست شدم. برخی از آن ها اهل مسکو و برخی دیگر اهل سنت پترزبورگ هستند. ما همین حالا هم در تماس هستیم.”

“آیا تجربه مفیدی در حین تحصیل در روسیه کسب کرده اید؟”

“اینجا، در روسیه، با افراد زیادی از کشورهای دیگر آشنا شدم، آشنا ها و دوستان جدیدی پیدا کردم. کلاس های واقعا هیجان انگیزی برگزار می شوند. بعضی از اساتید دوست دارند با دانشجویان مناظره کنند که این عالی است! به این ترتیب می توانید افکار خود را بیان کنید و در بحث ها شرکت کنید، نه اینکه بنشینید و از اسلاید های ارائه بخوانید. من در کلاس های عملی چیزهای زی ادی یاد گرفته ام و همانطور که گفتم از این دانش در کارم استفاده می کنم.”

“برای سایر دانشجویانی که به تحصیل در خارج از کشور فکر می کنند چه آرزویی دارید؟”

“توصیه ای که من به آن ها می کنم این است که نترسند. از چالش هایی که بعد از تصمیماتی که می گیرید نترسید. بسیاری از عوامل در انتخاب کشوری که قرار است در آن تحصیل کنید می تواند تعیین کننده باشد؛ از جمله فرهنگ، مردم و حتی غذا های محلی. در روسیه افرادی را پیدا کردم که از من حمایت می کنند. پس وقتی تصمیم خود را گرفتید، فقط پیش بروید و آن را انجام دهید. اگر روسیه را انتخاب کنید عالی خواهد بود. در هر صورت، هم به عنوان یک شخصیت و هم به عنوان یک حرفه ای رشد خواهید کرد.”

این مصاحبه توسط سرویس بین المللی SPbPU تهیه شده است.

منبع: studyinrussia

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *