مدرک دکتری
مدرک دکتری در روسیه
دسامبر 13, 2018
روسیه
کشور روسیه
دسامبر 19, 2018

مراقبت های بهداشتی و هزینه های درمان در روسیه

هزینه درمان

هزینه درمان

مراقبت های بهداشتی و هزینه های درمان در روسیه را در این بخش برای شما توضیح می دهیم. فقط مراقبت های اولیه و مراقبت های اضطراری برای شهروندان خارجی روسیه به صورت رایگان در دسترس اند. در روسیه مراقبت های بهداشتی توسط دولت و شرکت های خصوصی تامین می شوند. برای درمان در بیمارستان های دولتی و مراکز بهداشتی از جمله کلینیک های دانشجویی شما به یک بیمه درمانی نیاز دارید. کلینیک های خصوصی بیماران را بدون پرداخت هزینه بیمه می پذیرند.

هزینه درمان

انواع خدمات پزشکی بر اساس هزینه پرداخت می شود.

کمک های اولیه در مورد اورژانس (حوادث، جراحات، مسمومیت و دیگر موارد) توسط افسران پلیس، افسران ارتش، کارکنان آتش نشانی، خدمات و نجات و سایر افراد آموزش دیده ارائه می شوند.

مراقبت های اورژانس پزشکی

مراقبت های پزشکی اورژانسی در موارد تهدید فوری به زندگی و سلامتی شخص (حوادث، جراحات، مسمومیت و دیگر موارد) توسط افسران موسسات مراقبت های پزشکی ارائه می شود. پزشکان وضعیت بیمار را تثبیت می کنند و اگر درمان بیشتر احتیاج باشد تنها با پرداخت هزینه امکان پذیر است.

انواع خدمات پزشکی بر اساس هزینه پرداخت می شود. برای دریافت این خدمات، دانشجویان بین المللی باید بیمه هایی را که خدماتی ازجمله آزمایش ها، تجویز ها و مشاوره های تخصصی را پوشش می دهند تهیه کنند.

هزینه درمان

یک بیمه نامه درمان مسافرتی معمولی از کشور آن ها تا کشور مقصد مناسب است.

بیمه نامه سلامت داوطلبانه

دانشجویان بین المللی به طور معمول برای مدت بسیار طولانی (از یک دوره 4 تا 5 سال) برای تحصیل در روسیه به این کشور می آیند و به همین دلیل یک بیمه نامه درمان مسافرتی معمولی از کشور آن ها تا کشور مقصد مناسب است.

این نوع بیمه نامه در اکثر بیمارستان های روسی معتبر نیست و تحت چنین شرایطی بیمار اغلب مجبور است هزینه درمان را خودش پرداخت کند، فقط پس از بازگشت به خانه برای باز پرداخت شرکت بیمه اقدام کنید. این برای دانشجویانی که خارج از کشور تحصیل می کنند خیلی ناراحت کننده است.

پس از ورود به روسیه شما باید بیمه نامه ای را داوطلبانه خریداری کنید که حداقل خدمات پزشکی درمانی (VHI) مورد نیاز قانون روسیه را شامل شود از جمله مراقبت های بیمارستانی، بستری شدن و حمل و نقل، هم چنین در درمانگاه ها و بیمارستان های نزدیک محل تحصیل یا اقامت شما پذیرفته می شود.

هزینه درمان

طبق قانون روسیه که از سال 2016 به اجرا در آمد خارجی ها مجبور شده اند بلافاصله پس از ورود به روسیه بیمه درمانی تهیه کنند.

در این مورد شما مجبور نیستید که برای دیدن یک پزشک هزینه زیادی پرداخت کنید بلکه کافی است که کارت دانشجویی یا گذرنامه و بیمه نامه خود را ارائه کنید. قبل از خروج از کشور خود و ورود به روسیه با مشاورین الیت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید تا به شما برای گرفتن بیمه نامه ای مناسب کمک کنیم.

این بیمه نامه ها معمولا توسط دفاتر دانشجویی بین المللی تنظیم شده اند، آن ها به شما کمک می کنند تا بیمه را از دوستان دانشگاهی خود با نرخ پایین تر تهیه کنید. همچنین شما می توانید بیمه نامه (VHI)  را از هر شرکت بیمه روسی دریافت کنید، اما اگر از طرق دانشگاه اقدام کنید هزینه آن برای شما به صرفه تر است.

طبق قانون روسیه که از سال 2016 به اجرا در آمد خارجی ها مجبور شده اند بلافاصله پس از ورود به روسیه بیمه درمانی تهیه کنند. هنگام اخذ بیمه نامه خصوصی به یاد داشته باشید که حداقل قیمت برای شهروندان خارجی 100000 روبل (1.660 دلار) افزایش یافته است.

هزینه بیمه نامه VHI

بستگی به منطقه، طیف وسیعی از خدمات  VHI  هزینه یک بیمه نامه را دارد (مراقبت از بیمار، معاینه توسط پزشک، مراقبت اورژانس، دندان پزشکی و غیره) و مدت اعتبار از 3 ماه تا 1 سال می باشد.

هزینه درمان

در سال 2018، شرکت های بیمه روسیه، بیمه نامه های دانشجویان مسکو را بین 4000 تا 12000 روبل افزایش دادند.

در سال 2018، شرکت های بیمه روسیه، بیمه نامه های دانشجویانی که مشغول تحصیل در مسکو هستند را بین 4000 تا 12000 روبل افزایش دادند.

مدارک لازم برای بیمه نامه VHI

معمولا پاسپورت و کارت مهاجرت لازم است. گاهی اوقات ارجاع از دفتر دکتر نیز ممکن است احتیاج باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران الیت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *