شغل رانندگی در روسیه
شغل رانندگی در روسیه – استخدام، حقوق، قوانین و هر آنچه که باید بدانید!‎
اکتبر 1, 2020
اقامت آسان دانشجویان در روسیه
تحصیل در دانشگاه را تمام کنید و تابعیت روسیه را بگیرید!
اکتبر 10, 2020

رشته ی متالوژی در روسیه و پذیرش در دانشگاه ها

رشته متالوژی در روسیه

وضعیت و شرایط تحصیل و کار رشته متالوژی در روسیه

بسیاری افراد جهت مهاجرت به روسیه معمولا برای مهاجرت از طریق رشته متالوژی اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و کار رشته متالوژی و اخذ پذیرش رشته متالوژی از دانشگاه های روسیه نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اقدام می کنند. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل و کار رشته متالوژی در روسیه می پردازیم.

بورسیه تحصیل و کار رشته متالوژی در صورت داشتن رزومه قوی تحصیل و کار در رشته متالوژی امکان پذیر است. در صورت اخذ بورسیه تحصیلی شما می توانید از تحصیل رایگان رشته متالوژی بهره مند گردید. زبان تحصیل رشته متالوژی در کشور های مختلف متفاوت است اما در روسیه زبان تحصیل روسی و انگلیسی می باشد. تحصیل در رشته متالوژی بدون مدرک زبان بسته به دانشگاه محل تحصیل شما می باشد.

رشته متالوژی

متالوژی یا همان ريخته گري مهمترين روش ساخت و توليد قطعات صنعتي است و نقشی مهم در صنعتي شدن و خود كفايي كشور دارد. ويژگي هاي صنعت ريخته گري كه يكي از روش هاي ساخت و توليد قطعات صنعتي است وجه تمايزات بسياري دارد كه عبارتند از امكان ساخت قطعات با اشكال بسيار پيچيده ،سهولت تولید، سرعت بالا، توليد قطعات بسيار بزرگ و كوچك، ايجاد خواص مكانيكي ويژه، قيمت مناسب قطعه توليدي محدوديت شكل پذيري برخي از فلزات .

هنر جويان اين رشته در طي دوران تحصيل با محاسبات فني، رسم فني، اصول متالورژيكي ريخته گري در قالب هاي دائم و موقت قطعات ريختگي، كنترل كيفي قطعات ريختگي، كار در كارگاه مدلسازي و آزمایشگاه متالوژی آشنا مي شوند .

متالوژی

مطالعه رشته متالوژی در دانشگاه

اخذ مدرک کارشناسی متالوژی، کسب نمرات بسیار عالی در دروس تخصصی نظیر : شیمی و فیزیک – شناخت عناصر فلزی و ترکیبات فلزی و شناخت ترکیبات فلزی با دیگر فلزات گران بها را می طلبد.

مدرک کارشناسی متالوژی مواردی نظیر : شناخت فلزاتی که در فناوری ها مورد استفاده قرار می گیرند، شناخت روش های استخراج موادی که در صنعت و مهندسی به کار می روند و شناخت فرایندهای مرتبط با فلزکاری همانند : در قالب قرار دادن، کوبیدن و ذوب کردن را در بر خواهد گرفت.

برخی از دانشگاه ها، امکان انجام فعالیت های عملی، مشاهدات، شرکت در سخنرانی ها، کسب تجارب در محیط کاری و به طور کلی شرکت در فعالیت هایی که با مبحث مهندسی و صنعت در ارتباط است را برای افراد مقدور می سازند. فراموش نکنید که اصولی نظیر : فیزیک، شیمی، مهندسی شیمی، مهندسی طراحی و استفاده از ابزارآلات دقیق در فناوری، از اصول بسیار مهمی هستند که شما با آنان سر و کار خواهید داشت.

ممکن است علاقه مند شوید:

کسب تخصص در علم مواد

اخذ مدرک کارشناسی مواد ( فلز ) سه تا چهار سال به طول می انجامد. ناگفته نماند که گرایش متالوژی ( به عنوان بخشی از علم مواد ) شرکت در دوره های تکمیلی را به افراد پیشنهاد می کند. برای تحصیل در این گرایش افراد ملزم به کسب دامنه گسترده ای از مهارت ها و شناخت تمامی جوانب مرتبط با گرایش متالوژی خواهند بود.

از دیگر گرایش هایی که افراد قادر به کسب تخصص در آنان خواهند بود عبارت اند از :

متالوژی فیزیکی : کسب تخصص در این گرایش به منظور شناخت تمامی خصوصیات و اشکال فلزهای مختلف، چگونگی واکنش فلزات در موقعیت های متفاوت و شناخت چگونگی تغییرات در آنان می باشد.

کسب تخصص در این گرایش با مواردی نظیر : چگونگی استفاده از دامنه گسترده ای از روش ها برای آزمایش فلزات، تجزیه و تحلیل حرارت ها، آزمایشات مکانیکی، انتشار پرتو x-ray، پراکندگی و انتقال الکترون های میکروسکوپی در ارتباط خواهد بود.

متالوژی شیمی : جای تعجب نیست که این گرایش با ویژگی شیمیایی فلزها و شناخت تحولات شیمیایی آن ها در ارتباط باشد. کسب تخصص در این گرایش مواردی نظیر : استفاده از فرایندهای شیمیایی جهت استخراج و پالایش فلزات را در بر خواهد گرفت.

متالوژی مهندسی و فرآیند ها : این گرایش به مطالعه فلزهای استفاده شده در فرآیند های مهندسی مربوط می شود. مطالعه این گرایش به معنای کسب تخصص در عناوینی نظیر : ترکیبات فلزی، چگونگی فرم دهی فلزها، آگاهی از تمامی فرایند های تاثیر گذار بر فلزها و شناخت فلزهای زودشکن که علت آنان سرما و یا وضعیت های برودتی می باشد خواهد بود.

وضعیت شغل و مشاغل و بازار کار رشته متالوژی در روسیه

شغل مهندسی متالوژی در روسیه

مشاغل مرتبط با علم مواد

به طور معمول، اخذ مشاغل مرتبط با علم مواد مستلزم کسب تخصص و تجارب خاص در علم فیزیک، شیمی و یا شناخت فرایند های متالوژی خواهد بود.

تمامی گرایش های ذکر شده در فوق، مواردی نظیر : طراحی، ساخت جداول زمان بندی، انجام تحقیقات، طرح ریزی، ساخت و تولید، مدیریت تولید و کنترل سطح کیفیت در بر خواهند داشت.

برای مثال، متالوژیست ها از تمام رویکردهای نظری، تجزیه و تحلیل ها و نرم افزارهای رایانه ای برای پیشبرد اهداف خود استفاده می نمایند. ناگفته نماند که ارائه گزارشات، ارائه پیشنهاداتی برای دسترسی به موفقیت، دسترسی به نتایج مورد نظر، افزایش میزان کارآیی و کاهش میزان سایش فلزات همگی در حیطه کار آنان قرار دارد.

معمولا متالوژیست ها با فرایند هایی نظیر : در قالب قرار دادن، جوش دادن، ساخت قطعه های فلزی جدید، تهیه الگو از نمونه های اولیه، کنترل سطح کیفیت مواد و نظارت بر میزان امنیت آنان سر و کار خواهند داشت.

ناگفته نماند که مشاغل بسیاری برای متالوژیست ها در صنایع، معادن، بخش های هواپیمایی و بخش های مرتبط با تولید خودرو در نظر گرفته شده است.

سطح علمی دانشگاه های روسیه برای رشته متالوژی:

شرایط پذیرش در مؤسسات عالی روسیه در رشته متالوژی:

آزمون های ورودی

تخصص های فنی، ریاضیات، روسی، فیزیک؛

تخصص های اقتصادی، ریاضیات، زبان روسی، مطالعات اجتماعی.

اسناد ارائه شده توسط متقاضیان برای پذیرش

درخواست پذیرش در

سند هویت و تابعیت (گذرنامه) + فتوکپی پاسپورت (نام کامل و ثبت نام) ؛

سندی (سند یا کپی محضری آن) از استاندارد دولتی در مورد آموزش عمومی متوسطه (کامل) (گواهی نامه)، آموزش حرفه ای متوسطه (دیپلم)، آموزش حرفه ای مقدماتی (اگر حاوی سابقه متوسطه باشد (کامل) آموزش عمومی؛

6 عکس 3×4؛

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *