دانشگاه VolgGASU
پذیرش دانشگاه معماری و مهندسی عمران ولگوگراد VolgGASU روسیه
ژوئن 22, 2021
دفاع از پایان نامه دانشجویان نفت SibFU
فارغ التحصیلان نفت SibFU برای دفاع از پایان نامه آماده می شوند
جولای 1, 2021

لغو ویزای گروهی ایران و روسیه برای توریست ها

لغو ویزای گروهی ایران و روسیه

علی اصغر مونسان وزیر گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی ایران روز یکشنبه ششم ژوئن 2021 مصادف با شانزدهم خرداد 1400برای امضای توافق نامه لغو ویزای انفرادی برای گردشگرانی که به صورت گروهی سفر می کنند، وارد مسکو شد. به گفته این دیپلمات، طبق این توافق، گردشگران از هر دو کشور می توانند از طریق شرکت های معتبر به ایران و روسیه سفر کنند، در حالی که یک ویزا برای کل گروه صادر می شود. جلالی تأکید کرد که گردشگری تضمین قابل اعتمادی برای توسعه روابط ایران و روسیه است.

وزرای خارجه روسیه و ایران سرگی لاوروف و جواد ظریف پروتكلی را در مورد ساده سازی ویزا بین كشور ها امضا كردند. این کنفرانس مطبوعاتی از طریق وب سایت وزارت روسیه در فیس بوک پخش شد. دریافت ویزا برای کارآفرینان دو کشور آسان تر خواهد شد.

“ما یک پروتکل را امضا کرده ایم که امکان ساده سازی شرایط سفر برای برخی از شهروندان روسیه و ایران را فراهم می کند ، در درجه اول در مورد کارآفرینان ، که اکنون براساس دعوت مستقیم از سازمان های ذینفع ویزا را به صورت آسان دریافت می کنند “

لاوروف

دیدار وزرای خارجه روسیه و ایران در مسکوبه پایان رسیده است. موضوع اصلی بحران “توافق هسته ای” با ایران است که وزیر روسیه آن را ناشی از رفتار های غیرمسئولانه ایالات متحده دانست. در ژانویه مشخص شد که در روسیه، در چارچوب پروژه فدرال “اداره عمومی دیجیتال”، برنامه دارد که ویزا های الکترونیکی برای خارجی ها صادر کند. طبق برنامه، آن ها باید ظرف سه سال این فرصت را داشته باشند. این سیستم در ابتدا در برخی از گذرگاه های مرزی به صورت آزمایشی کار خواهد کرد. تا دسامبر 2021، برنامه ریزی شده است که در سراسر کشور روسیه راه اندازی شود.

به گزالرش خبرگزاری مهر، این تسهیلات تنها برای گروه‌هایی است که با یک برنامه و پکیج مشخص و البته هدایت شده از سوی آژانس‌های مسافرتی مجاز، می‌خواهند پس از باز شدن مرزها، با شرط واکسینه بودن به روسیه سفر کنند. این اتفاق به صورت دوطرفه بوده و روس‌ها نیز چنین تسهیلاتی را دریافت می‌کنند. بقیه افراد اگر بخواهند سفر انفرادی داشته باشند باید هم ویزا بگیرند و هم هزینه آن را پرداخت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *