پذیرش دانشگاه الکترونیک سنت پترزبورگ
نحوه گرفتن پذیرش برای دانشگاه الکترونیک سنت پترزبورگ LETI‎
آوریل 22, 2020
پذیرش دانشگاه سچنوا
نحوه گرفتن پذیرش برای دانشگاه علوم پزشکی سچنوا ( MSMU)
آوریل 27, 2020

قوانین مهم روسیه که عدم رعایت آن ها منجر به بازداشت شما خواهد شد!

قوانین روسیه

در هر کشوری یک سری قوانین مهم وجود دارد که در صورت سفر به آن جا و عدم رعایت آن ها می تواند تبعاتی برای ما به همراه داشته باشد. در این مقاله قصد داریم قوانین مهم روسیه را که عدم رعایت آن ها منجر به بازداشت و دستگیری شما خواهد شد، برای شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

همراه داشتن گذرنامه

همراه داشتن گذرنامه در روسیه

شما باید گذرنامه خود را همیشه با خود حمل کنید، بنابراین یک نسخه کافی نخواهد بود. پلیس به خصوص در دوره هایی که سخت گیری های امنیتی بیشتری وجود داشته باشد، بازرسی های تصادفی را انجام می دهد. عدم همراه داشتن گذرنامه خود در صورت درخواست، می تواند منجر به جریمه شود.

ثبت نام در محل اقامت

اگر بیش از 7 روز کاری در هر مکان بمانید، باید در مقامات محلی ثبت نام کنید. هتل شما این کار را بطور خودکار انجام می دهد.

اگر در یک آپارتمان اجاره ای یا خصوصی اقامت دارید، وظیفه میزبان شماست که این کار را انجام دهد. با این حال این وظیفه شماست که اطمینان حاصل کنید این کار انجام شده است.

مواد مخدر

با مواد مخدر درگیر نشوید. صرف نظر از اینکه این مواد “سخت” یا “نرم” باشند، برای همراه داشتن مقادیر کمی از مواد مخدر یک حکم طولانی می تواند در انتظار شما باشد.

عکاسی

عکاسی از هر مکان نظامی یا مکانی با اهمیت استراتژیک (از جمله فرودگاه ها) ممنوع است. ممکن است در مکان هایی که ممنوعیت ها در آن قرار دارند علائم هشدار دهنده وجود نداشته باشد.

اگر شما گرفتار شوید احتمالاً بازجویی یا بازداشت می شوید.

قبل از استفاده از هر سیستم هواپیمایی بدون سرنشین (مانند کوادکوپتر و هلی شات) در فضای هوایی روسیه باید از مقام هواپیمایی روسیه (به زبان روسی) مجوز رسمی دریافت کنید.

شما باید حداقل 24 ساعت قبل از مسیر پرواز مطلع شوید و قبل و در طول پرواز مرتباً با آن ها در تماس باشید. عدم انجام این کار منجر به جریمه خواهد شد.

مطالعه بیشتر…

همه کشورها برخی قوانین عجیب و غریب دارند که دانستن آن ها می تواند در برخی شرایط بسیار کمک کننده باشند. پیشنهاد می کنیم قبل از سفر به روسیه حتما درباره “قوانین عجیب کشور روسیه” اطلاعات کسب کنید!

مسافران جامعه +LGBT

نگرش عمومی نسبت به جامعه +LGBT (همجنس گرایان و دگرجنسگرایان و تغییر جنسیت داده ها) در روسیه نسبت به انگلستان جنبه منفی تری دارد و بسته به مکان متفاوت است.

مقامات دولتی درباره افراد با این خصوصیات جنسی اظهارات توهین آمیز کرده اند و این مورد ممکن است توجه منفی را به خود جلب کند.

جمهوری های قفقاز شمالی در این مورد به طور ویژه ای قوانین سختگیرانه وضع نموده اند. از ژانویه سال 2017 گزارش های معتبری از دستگیری، شکنجه و قتل غیرقانونی مردان همجنسگرا در Chechnya دریافت شده است که گفته می شود توسط مقامات منطقه ای انجام شده است.

در سال 2018 روسیه به دلیل حقوق عدم رعایت حقوق افراد جامعه +LGBT توسط ILGA-Europe در رتبه 45 از 49 کشور اروپایی قرار گرفت.

هیچ قانونی برای محافظت از این افراد در برابر تبعیض به دلیل گرایش جنسی و یا هویت جنسیتی وجود ندارد.

همجنسگرایی در روسیه غیرقانونی نیست اما با این حال در سال 2012 این موضوع در مسکو به مدت 100 سال ممنوع اعلام شد.

در ژوئن سال 2013 قانون ممنوعیت تبلیغ ارتقاء “روابط جنسی غیر سنتی” به افراد زیر 18 سال (قانون “تبلیغات همجنسگرایی”) در روسیه به اجرا درآمد.

گزارش هایی وجود دارد مبنی بر این که مواردی از آزار و اذیت، تهدید و اعمال خشونت نسبت به جامعه +LGBT به دنبال اعمال این قانون افزایش یافته است.

در حالی که تاکنون هیچ اتباع خارجی تحت این قانون متهم نشده است، مجازات ها شامل بازداشت، جریمه و یا تبعید می باشد. به همین دلیل اگر جزو این جامعه می باشید، حتما قبل از سفر به روسیه، از قوانین موجود در این زمینه، آگاهی کامل را کسب کنید.

فعالیت های مذهبی

محدودیت هایی برای فعالیت های مذهبی خاص، از جمله موعظه و تبلیغات دینی وجود دارد.

طبق قوانین اخیر شاهدان یهوه یک سازمان افراطی در روسیه به حساب می آیند و می توانند مورد آزار و اذیت قابل توجه مقامات، به ویژه در مکان های عبادتشان قرار گیرند.

توصیه می شود اگر برای تبلیغ دین خاصی در روسیه قصد اقدام دارید، از مقامات این کشور مجوزهای لازم را دریافت کنید. در غیر اینصورت شما با هر دینی که باشید، مشکلی متوجه شما نخواهد بود.

آی تی

قوانین امنیت سایبری روسیه در حال تغییر است. محدودیت هایی در برخی از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند LinkedIn و Telegram وجود دارد و دسترسی به سایر سایت های اینترنتی غیرقابل اطمینان است.

اطلاعات بیشتر از خدمات فدرال نظارت بر ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه های جمعی در دسترس است. می توانید در وب سایت مرکز ملی امنیت سایبری مشاوره های بیشتری کسب کنید.

قوانین رانندگی در روسیه

اگر قصد سفر با خودرو شخصی در روسیه را دارید و یا قصد اجاره و خرید خودرو در این کشور را دارید، بهتر است قبل از هر اقدامی “قوانین رانندگی در روسیه” را مطالعه

مناطق محدود شده

دسترسی به مناطق خاصی مانند مناطق نظامی و مرزی محدود شده است. قبل از ورود به این مناطق باید از مقامات محلی مجوز دریافت کنید.

اگر مجوز های لازم را دریافت نکنید، ممکن است دستگیر، جریمه و حتی تبعید شوید. اگر در مورد اینکه یک تور شما را به یک منطقه محدود می کند شک دارید، با اپراتور تور خود یا سفارت روسیه تماس بگیرید.

دو ملیتی

اگر تابعیت دوگانه داشته باشید و در گذرنامه با تابعیت دیگر خود وارد روسیه شوید، ممکن است کمکی که سفارت ایران برای شما ارائه می دهد محدود باشد.

اگر تابعیت ایران و روسی دوگانه داشته باشید و برای تمدید گذرنامه روسی خود به روسیه سفر کنید، ممکن است تا 4 ماه طول بکشد تا گذرنامه جدید شما صادر شود.

اگر با گذرنامه روسی خود وارد روسیه شوید نمی توانید روسیه را با گذرنامه ایرانی خود ترک کنید، بنابراین باید تا زمان صدور گذرنامه جدید روسی خود در روسیه بمانید.

کودکانی که در خارج از کشور متولد شده و به گذرنامه های روسی والدین خود اضافه می شوند، اکنون ممکن است مجبور شوند گذرنامه خود را برای خروج از روسیه دریافت کنند.

قبل از سفر با سفارت روسیه تماس بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که مدارک لازم را دارید.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *