دانشگاه فنی مهندسی کازان KNRTU.
آشنایی با دانشگاه فنی و مهندسی تحقیقات ملی کازان KNRTU – روسیه
جولای 19, 2021
بهترین دوره آنلاین روسیه
بهترین دوره های آنلاین دانشگاه های روسیه برای دانشجویان خارجی
جولای 24, 2021

فارغ التحصیلان دانشگاه پلی تکنیک در نیروگاه هسته ای ترکیه آغاز به کار می کنند

فارغ-التحصیلان-دانشگاه-پلی-تکنیک-سنت

ترکیه پروژه ساخت نیروگاه هسته ای را در جنوب کشور، استان مرسین و در منطقه آک كویو به همراه دولت روسیه اجرا کرد. پس از آن، شبکه خبری ترکیه اعلام كرد: برای بسیاری از فارغ التحصیلان، همکاری با آک كویو (Akkuyu) مهم بود. به همین دلیل، آن ها برای تحصیل، دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ روسیه (SPbPU) را انتخاب کرده اند. هم اكنون برای کار در این نیروگاه، در دانشگاه های روسیه 248 دانشجوی ترکیه ای در حال آموزش و گذراندن دوره های تخصصی 6-5 ساله هستند. قطعاً، گذراندن این دوره ها برای متقاضیان کار در نیروگاه هسته ای در استان مرسین لازم است و آن ها باید در زمینه کاری خود دانش و مهارت کافی داشته باشند.

در سال 2019، 24 دانشجوی ترک برای تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک سنت پترزبورگ روسیه (SPbPU) آمدند و هم اکنون مراسم فارغ التحصیلی آن ها برگزار شد. بنابراین، آن ها کار خود را از این ماه در اولین نیروگاه هسته ای آک كویو در استان مرسین در جنوب این كشور آغاز می کنند.

به گفته الیف باشاک گونای یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه ملی پلی تکنیک سن پترزبورگ (SPbPU)؛ وی می خواست در پیشرفت استقلال انرژی کشورش سهیم باشد. الیف برای این که در زمینه انرژی هسته ای متخصص شود، دانشگاه پلی تکنیک را انتخاب کرد که به نظر وی یکی از بهترین ها در صنعت است. او قطعاً از این دانشگاه (SPbPU) بهترین خاطرات را خواهد داشت!

همچنین، سرای کیوپچوگولو اظهار داشت، خوش شانس بود که دانش و تجربیات استادان روسی را به دست آورد. همچنین در راهرو های تاریخی ساختمان اصلی پلی تکنیک قدم زد و در کنسرت های باشکوه در سالن سفید شرکت کرد.سرای کیوپچوگولو می گوید: “من معتقدم، هرگز این را فراموش نخواهم کرد!”.

همچنین، شبکه خبری ترکیه اعلام کرد، این نیروگاه با چهار واحد، یک هزار و 200 مگاواتی (در مجموع ظرفیت تولید نیرو = 4800 مگاوات) احداث خواهد شد. این مقدار می تواند به طور کامل انرژی استانبول را تأمین کند (بیش از 15 میلیون نفر در این کلان شهر زندگی و کار می کنند). از جمله مزیت های احداث این نیروگاه، ایجاد شغل برای 10 هزار نفر خواهد بود.

دانشگاه ملی پلی تکنیک سن پترزبورگ (SPbPU) حدود 400 برنامه آموزشی به متقاضیان خارجی ارائه می دهد. می توانید با کمک تیم بین المللی الیت برنامه مورد نظر خود ار انتخاب کنید و برای دانشگاه ارسال کنید. فرصت را از دست ندهید و همین حالا اقدام کنبد!

منبع: studyinrussia.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *