مترو روسیه
مترو در روسیه
دسامبر 30, 2018
جاذبه های گردشگری روسیه
مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری روسیه
دسامبر 31, 2018

شهر یکاترینبورگ

یکاترینبورگ

یکاترینبورگ

یکاترینبورگ چهارمین جمعیت بزرگ شهر روسیه و پایتخت منطقه اورال است. این شهر در مرکز قاره اوراسیا، در مرز اروپا و آسیا بیش از 1600 کیلومتری شرق مسکو واقع شده است. یکاترینبورگ مرکز استان سوردلوفسک نیز به حساب می آید. این شهر هم مانند شهر مسکو، سنت پترزبورگ و دیگر شهر ها از شهر های بزرگ و پرجمعیت روسیه به حساب می آید.

پیشینه

در زمینی که در حال حاضر شهر یکاترینبورگ قرار دارد شهرک های بسیاری در زمان های قدیم بوده است. این شهر مرکز پردازش سنگ با مصنوعات از قبیل سنگ زنی، توده سنگ، ابزار و محصولات بوده است. بر اساس تجزیه و تحلیل این مصنوعات ساکنان محل سکونت بیش از 50 سنگ و مواد معدنی مختلف برای ساخت ابزار است که نشان دهنده دانش خوب استفاده کردن منابع طبیعی در آن زمان است. مصنوعات باستان شناسی در مجاورت یکتاپرینبرگ برای اولین بار در پایان قرن نوزدهم کشف شد.

شهر فرهنگ

رویداد های مختلف فرهنگی متعدد در مکان های مختلف در یکاترینبورگ برگزار می شود به عنوان مثال مرکز فرهنگی جوانان اورال اغلب کنسرت ها، نمایش ها، مسابقات، جشنواره ها، نمایشگاه های کتاب و مهمانی های مجاز و راک.

یکاترینبورگ

رویداد های مختلف فرهنگی متعدد در مکان های مختلف در یکاترینبورگ برگزار می شود.

بازدید کنندگان در بخش ادبی فرصت منحصر به فرد برای تبدیل شدن و غرق شدن در فضای یک شهر روسی در آغاز قرن نوزدهم. این یک مربع با یک فروشگاه جعلی، پایدار، خانه مربی، تئاتر است و چند موزه از جمله یک موزه از کتاب ها و عروسک ها. خیابان های یکاترینبورگ هر تابستان در فستیوال مکان های شگفت انگیز هنر تابستانی به میدان می آیند.

شهر ورزش

یکاترینبورگ یکی ازمراکز برجسته ورزشی در روسیه است. در این جا بیش از 1700 ورزشگاه وجود دارد از جمله 16 استادیوم، بیش از 400 سالن بدن سازی داخلی و 45 استخر شنا. این یکی از 11 شهرروسیه است که میزبان جام جهانی 2018 و جشنواره بین المللی فن است.

 یکاترینبورگ

یکاترینبورگ یکی ازمراکز برجسته ورزشی در روسیه است.

شهرک چندگانه

یکاترینبورگ خانه ای است برای پیروان بسیاری از ادیان، کلیسا های ارتدوکس و کلیسا ها ،مساجد و سایر موسسات و مراکز مذهبی که وجود دارند.

شهر پویا

یکاترینبورگ جای مناسب برای کسانی است که زندگی فعالانه را دوست دارند. باشگاه قایق های تفریحی و بادبانی نیز در این شهر موجود است و امکان تفریح با قایق را برای شما فراهم می سازد. کسانی که در اوقات فراغت به سر می برند از پاراگلایدر و چتر بازی لذت خواهند برد. چندین باشگاه پرواز در این شهر مستقر اند و به شما این امکان را می دهند پروازی عالی را تجربه کنید.

یکاترینبورگ

یکاترینبورگ جای مناسب برای کسانی است که زندگی فعالانه را دوست دارند.

مکان های دیدنی

یکی از جاذبه های بسیار زیبا در منطقه اورال طبیعت فوق العاده زیبای آن است. مکان های هیجان انگیز زیادی در نزدیکی یکاترینبورگ وجود دارد. دریاچه کریستال روشن یکی از نمونه های مشخص این نکته است. رودخانه ی اورال برای قایق رانی ایده عال است، با چشم انداز های گوناگون محلی ازجمله سنگ ها، جنگل های تاگا و غار ها که باعث تعجب حتی با تجربه ترین گردشگران می شوند.

یکاترینبورگ

یکی از جاذبه های بسیار زیبا در منطقه اورال طبیعت فوق العاده زیبای آن است.

شما می توانید عضو باشگاه توریستی در دانشگاه شوید یا مسیری را که توسط آژانس های مسافرتی ارائه شده است انتخاب کنید و یک تور بخرید. تور های دوچرخه برای کسانی که از دوچرخه سواری لذت می برند، این تور ها در اطراف باغ های زیباترین منطقه ارائه می شوند راهنما ها و مربیان با تجربه همیشه در دسترس اند.

یکاترینبورگ

شما می توانید عضو باشگاه توریستی در دانشگاه شوید.

دانشگاه ها

این دانشگاه (UrFU) در سال 1920 تاسیس شد.یکی از بزرگترین دانشگاه ای روسیه دانشگاه فدرال اورال است که آموزش های بنیادی و یک رویکرد نوآورانه را در برابر چالش های مدرن مطرح می کند. این دانشگاهه در شهر مدرن و پویا که چهارمین شهر پرجمعیت روسیه است ساخته شده. این دانشگاه تقریبا 100 سال قدمت دارد. این دانشگاه یکی از رهبران شناخته شده در زمینه تحقیق و تعلیم و تربیت جزو 10 کشور برتر روسیه بوده است. این دانشگاه یک دانشگاه عمومی است که توسط وزارت آموزش وپرورش فدراسیون روسیه تاسیس شده است.

یکاترینبورگ

یکاترینبورگ

دانشگاه ملی فدرال اورال توسط ولادیمیر لنین رهبر اتحاد جماهیر شوروی، جهت پیشبرد سیاست های تحقیقاتی و علمی کشور در شهر بسیار زیبای یکاترینبورگ روسیه تاسیس شد. دانشگاه فدرال اورال رهبری علمی بخش مرکزی روسیه را بر عهده دارد. این دانشگاه در بخش تحقیقات و فناوری فعالیت دارد و یکی از بهترین مراکز تحقیقات دانشگاهی کشور روسیه محسوب می شود. در واقع دانشگاه ملی فدرال اورال یکی از مراکز علمی، تحقیقاتی و استراتژیک دولت روسیه می باشد و نقش مهمی در پرورش نخبگان علمی کشور روسیه دارد.

چهار حوزه پژوهشی درج شده در نقشه دانشگاه عبارت اند از:

  • انسان در جامعه ارتباطی و تکنولوژی اطلاعات
  • مهندسی برق، صرفه جویی در منابع و مدیریت زیست محیطی
  • فن آوری های انعطاف پذیر و مواد جدید
  • سیستم های زندگی و بهداشت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *