مراکز خرید ازمیر
معرفی مراکز خرید ازمیر
جولای 23, 2019
قوانین اقامت در روسیه
رعایت قوانین جهت اقامت در روسیه
جولای 25, 2019

شهر کوشی آداسی

شهر کوشی آداسی

شهر کوشی آداسی

به عنوان یکی از محبوب ترین شهرهای بندری در ترکیه می توان شهر کوشی آداسی را نام برد. این مکان که به داشتن مراکز خرید مناسب و تفریحات متنوع معروف است، در طول چند دهه ی گذشته به مقصدی محبوب در میان گردشگران اروپایی تبدیل شده است.

هتل های کوشی آداسی در راستای ساحل قرار گرفته اند، به همین دلیل سواحل در فصل های اوج گردشگری مملو از جمعیت می شوند.

موقعیت جغرافیایی

شهر کوشی آداسی
موقعیت کوشی آداسی نسبت به دریا

این شهر در امتداد خلیج کوشی اداسی در دریای اژه واقع شده است. این شهر در 95 کیلومتری جنوب شهر ازمیر ترکیه و 71 کیلومتری از شهر ایدین قرار دارد. کوشی آداسی در نوار ساحلی منطقه اژه واقع شده است.

بندر کوشی آداسی به دلیل نزدیکی با جزیره یونانی ساموس ، برای گردشگران کشور ترکیه درب دوم مهم دریایی به شمار می رود.

جمعیت شناسی

جمعیت افراد ساکن در شهر کوشی اداسی 64359 نفر است که این جمعیت در تابستان به بیش از نیم میلیون نفر افزایش پیدا می کند، که نتیجه ی رفت و امد های مکرر گردشگران به این شهر می باشد.

 بیشترین درامد این شهر از طریق توریستم تامین می شود. علاوه بر گردشگران خارج از کشور، جامعه قابل توجهی از خارجیان ساکن در این منطقه نیز وجود دارد.

تاریخچه

شهر افسون در سال 3000 قبل از میلاد حضرت مسیح توسط ایونی ها در نزدیکی کوشی آداسی کنونی تأسیس شد. این شهر در 546 قبل از میلاد به تصرف ایرانیان درآمد و 346 سال بعد این شهر به تصرف امپراطوری روم درامد.

 بعد از تقسیم امپراتوری رم، امپراطوری رم شرقی بر این شهر تسلط پیدا کرد. یک زلزله باعث شد مسیر رودخانه، آب و هوا و در نتیجه شهر افسون از بین برود و بندر جدیدی با نام یونانی اسکالا نُوا در محل کنونی کوشی آداسی بوجود آید که سرانجام جای بندر افسون را گرفت.

پس از جنگ جهانی اول در سال ۱۹۱۹ کوشی آداسی مورد تاخت و تاز یونانیان قرار گرفت و طی یک مبارزه طولانی در سال ۱۹۲۲ اسکالا نوا بخشی از جمهوری ترکیه شد.

پس از نبرد  چناق قلعه  و آتاتورک و پیروزی اتاتورک، وی به اسکالا نوا سفر کرد و پس از آگاهی از نام یونانی آن به دلیل درگیری های ترک ها و یونانیان، نام بندر را بر اساس نام جزیره‌ای در نزدیکی آن به کوش آداسی که به معنای جزیره ی پرنده است تغییر داد.

حمل و نقل

حمل و نقل عمومی در داخل شهر و به مکان های اطراف شهر از طریق مینی بوس انجام می پذیرد. خدمات اتوبوسرانی و تاکسی در نزدیکی فرودگاه های ازمیر و در بدروم استان موغله وجود دارد.

 همچنین سفرهای روزانه در کوشی اداسی بوسیله ی قایق ها هم انجام می شود. این شهر راه ارتباطی برای چند کشتی کروز است. این بندر با یک بزرگراه شش خط به فرودگاه آدن مندرس ازمیر متصل است.

خدمات کشتی های روزانه به جزیره یونان در نزدیکی ساموس هم موجود است.

شهر کوشی آداسی
حمل و نقل درون شهری با مینی بوس

جاذبه های گردشگری

جزیره ی کبوتر Güvercin Ada

کنار بندر کوشی آداسی، گذرگاهی به طول 350 متر قرار گرفته که به جزیره ی کبوتر منتهی می شود، جایی که بقایای قلعه ی بیزانسی (منسوب به قرن سیزدهم )روی صخره ای قرار گرفته است.

دیوارهای حصار مانند جزیره بعدها در قرن نوزدهم به آن اضافه شده اند. این جزیره ی زیبا مکان مناسبی برای قدم زدن در کنار دریا می باشد، علاوه بر این در این جزیره کافه ای بسیار زیبا نیز وجود دارد.

شهر کوشی آداسی
جزیره ی کبوتر

منطقه بندر

اکثرا جاذبه های گردشگری شهر کوشی آداسی در ناحیه بندرگاهی آن وجود دارد. کاروانسرایی در این مکان قرار گرفته که توسط مهمت پاشا در سال 1618 بنا شده است. نمای این کاروانسرا در دهه ی 60 میلادی بازسازی شده . این کاروانسرا از سال 1967 به نام هتل کاروانسرا فعالیت دارد.

 در سمت جنوب غربی این منطقه با خانه هایی نیمه چوبی به سبک سنتی متداول ترکیه مواجه می شوید که منسوب به قرن نوزدهم هستند. دروازه ی جنوبی شهر قدیمی همچنان در این محل پابرجاست. در مقابل بندر هم محدودی بازار که پر از سوغاتی های ترکی می باشد وجود دارد.

شهر کوشی آداسی
بندر کوشی آداسی

ساحل بانوان Kadınlar Denizi

این ساحل زیبا در فاصله ی دو کیلومتری از شهر قرار گرفته و محبوب ترین نوار ماسه ای را داراست که تماما دور کوشی آداسی را احاطه نموده است. انواع ورزشهای آبی در این منطقه انجام می شود. در صورت تمایل می توانید چتر و صندلی آفتاب کرایه کنید و از کافه های منطقه هم خوراکی تهیه کنید.

تابستان ها این سواحل مملو از خانواده های محلی و گردشگران خارجی هستند. این سواحل در روزهای عادی و ایام هفته کمی خلوت ترند اما در ماه های جولای و آگوست ساحل شلوغ ترین روزها را تجربه می کند.

شهر کوشی آداسی
صندلی های آفتاب در ساحل بانوان

پیرنه Priene

ویرانه های شهر پیرنه در میان مناظر کوهستانی قرار گرفته و چشم اندازی بسیار زیبا ایجاد کرده اند که برای عکاسی مکانی فوق العاده است.  رسوبات رودخانه ی پر پیچ و خم این منطقه باعث نابودی شهر شده و سرانجام قرن دوم میلادی در پیرنه دیگر هیچکس زندگی نمی کرد.

 اصلی ترین جاذبه ی این منطقه معبد آتن می باشد. این معبد با معماری کلاسیک سبک یونیک است که تئاتر آن با داشتن 6500 صندلی به خوبی حفظ شده است.

شهر کوشی آداسی
ویرانه های شهر پیرنه

میلتوس Miletus

میلتوس هم مثل پیرنه یک شهر بندری است و از آنجا که بندر آن دچار مشکلات رسوب گذاری نشد، حیات خود را تا دوران سلجوق و قرن چهاردهم ادامه داد. به همین خاطر ویرانه های موجود در این منطقه متعلق به دوره های زمانی متفاوتی می باشد.

 بازدید از تئاتر میلتوس یکی از جذاب ترین تفریحات این منطقه است. درست بالای این تئاتر، برخی از دیوارهای قلعه ی بیزانسی قرار گرفته اند و در شرق نیز بقایای معبد آپولو قرار دارند.

 به سمت جنوب، حمام فاوستینا قرار گرفته که به طرز عجیبی محافظت می شود. در این منطقه همچنین کاروانسرای سلجوقی و ویرانه های یونانی- رومی بیشتری قرار گرفته اند.

 علاوه بر همه ی این موارد یک موزه ی خوب در این منطقه قرار دارد که به تاریخ میلتوس و پیرنه می پردازد.

شهر کوشی آداسی
ویرانه های میلتوس

مشاوره رایگان

برای مشاوره رایگان می توانید از مشاوران الیت کمک بگیرید. فرم مشاوره تکمیل کنید و منتظر تماس مشاوران ما با خودتان باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *