تومسک
معرفی شهر تامسک و مکان های مهم و دیدنی آن
ژانویه 6, 2019
معرفی شهر چلیابینسک و بررسی تمام مکان های دیدنی و خصوصیات مهم آن
ژانویه 15, 2019

معرفی شهر کالینینگراد و بررسی تمام مکان های دیدنی و خصوصیات مهم آن

کالینینگراد

کالینینگراد

مرکز استان کالینینگراد و شهر بندری در روسیه است. بخش کالینینگراد بخشی جدا از خاک اصلی روسیه است که در میان لهستان و لیتوانی در شمال اروپا در ساحل دریای بالتیک قرار دارد. این منطقه در جنگ جهانی دوم از آلمان گرفته شد و 300 کیلومتر با خاک روسیه فاصله دارد. ناوگان بالتیک نیروی دریایی روسیه در بندر کالینینگراد قرار دارد.

کالینینگراد

نزدیک بودن به اروپا باعث شده است که این شهر حال و هوایی متفاوت از دیگر شهر های روسیه داشته باشد.

نزدیک بودن به اروپا باعث شده است که این شهر حال و هوایی متفاوت از دیگر شهر های روسیه داشته باشد. از نوع معماری شهر، تا آب و هوای ساحلی و رفتار مردم این شهر اروپایی است به عنوان مثال شما در یک روز معمولی در این شهر دوچرخه های زیادی می بینید.

پیشینه

کنیگسببرگ در زمان امپراتوری روسیه نام کالینینگراد بود. بزرگترین معبد کهربای دنیا در کالینینگراد قرار دارد. صنایع دستی و جواهرات ساخته شده از کهربا در کشور های حاشیه دریای بالتیک و در روسیه خیلی طرفدار دارد. نام کهن آن به آلمانی کونیگزبرگ بود که به لاتین رگیومونتیوم و به لهستانی کرولویس و به لیتوانیایی کارالیاچیوس به معنای شاهکوه بود. کونیگزبرگ مرکز استان المانی پروس شرقی پیش از آن دوک نشین پروس و بیشتر از آن ایالت طبقه تئوتونیک پروسی بود. در تاریخ ریاضیات و توپولوژی، این شهر به دلیل مسئله های پل های کونیگسبرگ مشهور است.

کالینینگراد

در جنگ جهانی دوم بمب افکن های بریتانیا این شهر را تقریبا نابود کردند.

در جنگ جهانی دوم بمب افکن های بریتانیا این شهر را تقریبا نابود کردند. پس از تصرف شهر به دست نیروهای شوروی در سال 1946 شهر به نام میخائیل کالینین نام گذاری شد. در جنگ سرد این شهر اهمیت بسیاری داشت و پایگاه ناوگان دریای بالتیک شوروی بود. به همین خاطر ورود به آن برای خارجیان ممنوع بود. در سال 2007 سرگئی ایولتف نخست وزیر روسیه اعلام کرد که اگر سامانه پدافند موشکی آمریکا در اروپا مستقر شود روسیه نیز جنگ افزار هسته ای در کالینینگراد مستقر خواهد کرد.

کالینینگراد

مرکز استان کالینینگراد و شهری بندری در روسیه است

ساحل شهر

اگر چه کالینینگراد دسترسی مستقیم به دریا ندارد، اما از آنجا که در نزدیکی محلی که در آن واقع شده است رودخانه پریگولیا وارد خلیج کالیفرنیا می شود. این شهر هنوز هم یک بندر بزرگ دارد و مقر اصلی ناوگان بالتیک نیروی دریایی روسیه را میزبانی می کند.

کالینینگراد

رودخانه پریگولیا وارد خلیج کالیفرنیا می شود.

در شهر های کوچک نزدیک کالینینگراد، سواحلی وجود دارد که توسط اتوبوس یا قطار در آن می توان رفت و آمد کرد.

شهر فیلسوفان

محل تولد و اقامت بزرگترین فیلسوف های جهان کونیگسبرگ است. آرامگاه برخی در نزدیکی دیوار های کلیسای قرن چهاردهم قرار دارد، با موزه کانت و سالن کنسرت اجرای برنامه های اجرایی جالب توجه است. کنیگسببرگ در زمان امپراتوری روسیه نامش کالینینگراد بود.

شهر فرهنگ

کالینینگراد اغلب میزبان نمایش ها و اجرا های مختلف موسیقی بین المللی ازجمله مسابقه ارکستر است، جشنواره جاز، جشنواره راک کالیفرنیا و بسیاری دیگر. هر پاییز جشنواره های هنر های آسیایی برگزار می کند که در آن تئاتر های بسیاری از مناطق مختلف روسیه بهترین نمایش را ارائه می دهند.

کالینینگراد

این شهر به دلیل مسئله های پل های کونیگسبرگ مشهور است.

مکان های دیدنی

روسیه مکان های دیدنی بسیاری دارد در این قسمت برخی از مکان های دیدنی شهر کالینینگراد را به شما معرفی می کنیم.

قلعه 5

فورت فایو یا همان قلعه شماره 5 یکی از محبوب ترین قلعه های کالینینگراد در بین گردشگران است.

کالینینگراد

قلعه 5

موزه دروازه فراید لند

موزه فرایدلند یا موزه دروازه سرزمین یکی از موزه های بسیار زیبا در کالینینگراد است.

کالینینگراد

موزه دروازه فراید لند

موزه کهربا

موزه کهربای کالینینگراد روسیه به جرات می توان گفت یکی از منحصر به فرد ترین موزه های جهان است.

کالینینگراد

موزه کهربا

کلیسای جامع کانت

کلیسای جامع کانت که به سبک گاتیک ساخته شده است با آجر های قرمز رنگ و معماری هانسی خود شناخته می شود.

کالینینگراد

کلیسای جامع کانت

شهر سنت های علمی

کالینینگراد خانه ی بیش از 20 کالج و دانشگاه است و بزرگترین آن ها دانشگاه امانوئل کانت بالتیک است. این شهر همچنین متخصصان دریایی، فارغ التحصیلان وکالت و بسیاری دیگر را ارائه می دهد.

کالینینگراد

کالینینگراد

دانشگاه ها

یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور روسیه، دانشگاه امانوئل کانت کالینینگراد می باشد. اگر برای تحصیل در کشور روسیه شهر کالینینگراد را انتخاب کرده اید از دانشگاه کانت حتما دیدن کنید.

دانشگاه فدرال بالتیک امانوئل کانت

در تاریخ 13 اکتبر 2010 بود که دستور تاسیس این دانشگاه توسط رئیس فدراسیون دولت روسیه صادر شد. دانشگاه ایالتی روسیه به نام دانشگاه فدرال بالتیک امانوئل کانت (Kantiana) یا به طور خلاصه دانشگاه کانتی به عنوان دانشگاه ایالتی کالینینگراد یک دانشگاه در شهر کالینینگراد است.

دانشگاه فدرال بالتیک امانوئل کانت

این دانشگاه در تاریخ 30 دسامبر سال 2010 به عضویت فدرال درآمد.

دانشگاه ادعا می کند که سنت های سلفی المانی خود را حفظ می کند. اگر قصد تحصیل در روسیه را دارید این دانشگاه نیز یکی از دانشگاه های خوب روسیه محسوب می شود. امانوئل کانت، دانشگاه فدرال بالتیک در سال 1967 تاسیس شد و یک نهاد غیرانتفاعی عمومی می باشد که در شهر کوچکی از کالینینگراد (محدوده جمعیت 250،000-499،999 نفر)، منطقه کالینینگراد واقع شده است یکی از 10 دانشگاه فدرال در فدراسیون روسیه است.

دانشگاه فدرال بالتیک امانوئل کانت

دانشگاه فدرال بالتیک امانوئل کانت

این موسسه 51 ساله ی تحصیلات عالی دارای یک سیاست پذیرش انتخابی است که بر اساس آزمون های ورودی و رکوردهای تحصیلی و تحصیلات گذشته دانش آموزان است که دانشجویان بین المللی می توانند درخواست ثبت نام کنند.
این دانشگاه در تاریخ 30 دسامبر سال 2010 به عضویت فدرال درآمد. از سال 2010 تا 2015، دانشگاه یک برنامه بزرگ توسعه با ارزش 5 میلیارد ریال را اجرا کرد. امانوئل کانت، دانشگاه فدرال بالتیک، یک موسسه آموزشی پیشرو در غرب ترین منطقه روسیه است.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *