کازان
شهر کازان
دسامبر 19, 2018
نیژنی نووگورود
شهر نیژنی نووگورود
دسامبر 23, 2018

شهر نووسیبیرسک

نووسیبیرسک

نووسیبیرسک

نووسیبیرسک مرکز استان نووسیبیرسک و در کشور روسیه در جنوب شرقی دشت سیبری غربی واقع شده است. این شهر مرکز علمی روسیه است.  میزبان بیش از 100 سازمان تحقیق و توسعه، محوطه علمی، کمیته عمومی شعبه سیبری آکادمی علوم روسیه بیش از 1500 پزشک و 3400 نامزد علمی دارد که در آن جا کار و زندگی می کنند.

نووسیبیرسک
این شهر در امتداد رودخانه آب در دشت سیبری غربی قرار دارد.

جغرافیا

این شهر در امتداد رودخانه آب در دشت سیبری غربی قرار دارد. در جنوب جزیره توکوک، جزیره میراث جهانی یونسکو تحت عنوان کوه های طلایی آلتایی قرار دارد.

نووسیبیرسک
این شهر سال 1893 پایه گذاری شده است.

پیشینه

این شهر سال 1893 پایه گذاری شده است. در محل یکی از پل های راه آهن سراسری سیبری بر روی رود آب، نام ابتدایی آن نوونیکلایوسک بود. این پل  در بهار 1897 برای ترافیک تاسیس شده است و اهمیت این پل در اوایل قرن بیستم با تکمیل راه آهن ترکستان سیبری بیشتر شدزیرا برای اتصال نووسیبیرسک به آسیای مرکزی و دریای خزر استفاده می شد. در زمان افتتاح پل جمعیت نوونیکولایوفسکی 7.800 نفر بود. در سال 1906 اولین بانک نووسیبیرسک را تاسیس کردند و تا سال 1915 تعداد بانک ها به پنج عدد هم رسید.

نووسیبیرسک
دارای ساکنین بیش از 20 ملیت است.

جمعیت

نووسیبیرسک بعد از مسکو و سنت پترزبورگ سومین شهر بزرگ در روسیه باجمعیت زیادی است و دارای ساکنین بیش از 20 ملیت است. کلیساها، و کلیسا های ارتدکس در همسایگی مساجد اند و همچنین کلیسای کاتولیک، کنیسه، کلیسای جامع بودایی و سایر موسسات مذهبی در این شهر وجود دارند.

نووسیبیرسک
در این شهر کلیساهای زیادی و جود دارند.

شهر ورزش

هر دو مدل ورزش آماتور و حرفه ای در نووسیبیرسک پیشرفت خوبی دارند. این شهر دارای امکانات ورزشی خوبی مانند هشت استادیوم، اسکی آلپی و مجتمع های بیاتلون، اردوگاه های اسکی آلپاین، یک پارک اسنو برداری، استخر شنا، موتور های دریایی و مسیری برای پیاده روی در نووسیبیرسک یک محل مکرر برای همه است و مسابقات بین المللی از جمله مسابقات کشتی گرکو و روم. بسیاری از رویداد های ورزشی و سرگرمی در این جا برگزار می شود از جمله جشنواره سلامت شهری.

نووسیبیرسک
هر دو مدل ورزش آماتور و حرفه ای در نووسیبیرسک پیشرفت خوبی دارند.

شهر دوستداران سینما

نووسیبیرسک جواهر واقعی برای دوستداران سینما است. علاوه بر سینما های منظم، تعدادی از مکان های جایگزین در این جا وجود دارد از جمله تئاتر خودکار و دوباشگاه سینمایی که در آن شما می توانید فیلم ها را بادوستان خود تماشا کنید. یک فستیوال محلی کافی شاپ که حاوی فیلم های شبانه است. سینما نیز در کنار تعدادی ساختمان چند طبقه نشان داده شده است.

نووسیبیرسک
نووسیبیرسک جواهر واقعی برای دوستداران سینما است.

شهر پویا

جایی فوق العاده برای کسانی که از زندگی فعال لذت می برند. چندین محل برای اجاره دوچرخه وجود دارد. شما همچنین می توانید از تور دوچرخه سواری نیز استفاده کنید. شما می توانید دوچرخه، اسکیت روی یخ و اسکی را نیز در این شهر تجربه کنید. حداقل هفت نقطه در پارک های زیبا و باغبانی شده نیز برای کسانی که به ورزش های صبح گاهی علاقه دارند آماده شده است.

اطراف و حومه نووسیبیرسک بسیار زیبا است.طرفداران تفریح فعال همیشه راهی برای رسیدن به آن را پیدامی کنند. شما میتوانید 4 چرخ یا Segway اجاره کنید، تمرین کردن چتر بازی و یا پرواز در یک تونل هوا نیز ازجمله تفریحاتی است که می توانید انجام دهید.

نووسیبیرسک
جایی فوق العاده برای کسانی که از زندگی فعال لذت می برند.

امکانات شهری

این شهر نخستین شهر در سیبری است که سامانه مترو در آن راه اندازی شده است. فرودگاه تولمچوا در نووسیبیرسک به طورمنظم پرواز هایی به اروپا، آسیا و دیگر شهر های روسیه دارد.تولمچوا مرکز تبادل سفر شرکت های هواپیمایی روسی  اس 7 ایرلاینز است. مترو نووسیبیرسک در سال 1986 تاسیس شده و هم اکنون دارای 2 خط و 13 ایستگاه می باشد. چندین اردوگاه تفریحی برای طرفداران ماهی گیری در نزدیکی نووسیبیرسک وجود دارد.

این شهر سومین شهر بزرگ روسیه و نخستین شهر در سیبری است که سامانه مترو در آن راه اندازی شده است. فرودگاه تولمچوا در نووسیبیرسک به طور منظم پرواز هایی به اروپا، آسیا و دیگر شهر های روسیه دارد. تولمچوا مرکز تبادل سفر شرکت های هواپیمایی روسی اس7 ایرلاینز است.

نووسیبیرسک
مترو نووسیبیرسک در سال 1986 تاسیس شد.

مترو نووسیبیرسک در سال 1986 تاسیس شده و هم اکنون دارای 2 خط و 13 ایستگاه می باشد.

دانشگاه ها

تحقیقات ایالتی تومس (National Research Tomsk State University)

این دانشگاه (tsu)در سال 1878 تاسیس شد و اولین دانشگاه روسی در سیبری و شرق دور بود. در حال حاضر یکی از بزرگترین دانشگاه های روسیه است و دارای رتبه دانشگاه ملی تحقیقاتی است. این دانشگاه دارای 14000 دانشجو،242 دکترای علوم و 566 کاندید علوم است و ازجمله برنده 51 جایزه دولت روسیه در علم و فناوری. دارای 20بخش، 135 زمینه و موضوع و 42 مدرسه پژوهشی است، همچنین این دانشگاه در رتبه بندی کلی دانشگاه های جهان جزو 20 رتبه برتر است و رتبه چهارم در دانشگاه های روسی، 7 مرکز آموزش عالی توسط دانشگاه ایجاد شده است و آموزشگاه های مدرن با استفاده از 107 پژوهشگر از 12 کشور، از جمله برندگان جایزه نوبل جورز آلفروف، تیری کالگان و هالد زور است.

نووسیبیرسک
این دانشگاه در سال 1878 تاسیس شد و اولین دانشگاه روسی در سیبری و شرق دور بود.

دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک (Novosibirsk State University)

این دانشگاه (NSU) در سال 1959 تاسیس شده است. این دانشگاه در (Akademgorodok) واقع شده است که یک محیط منحصر به فرد با تمرکز بالا در علم است. آموزش کسب و کار مبتنی بر دانش، درکارهای تحقیقاتی در موسسات تحقیقاتی دانشجویان این دانشگاه دخیل هستند، درموسسات علمی و شرکت های نو آورانه . دانشگاه نووسیبیرسک امروزه شامل یک دبیرستان شبانه روزی نیز می شود، یک کالج انفوماتیک عالی.

نووسیبیرسک
این دانشگاه در (Akademgorodok) واقع شده است.

برای اطلاعات بیشتر در در مورد شهر های روسیه به مطلب بزرگترین و مهم ترین شهر های روسیه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *