واکسن روسی کرونا
مراحل واکسن روسی کرونا با نام اسپوتنیک وی
ژانویه 12, 2021
رستوران کازان
بهترین رستوران های شهر کازان همراه با تصویر و آدرس
ژانویه 20, 2021

معرفی شهر روستوف نا دونو قطب اصلی حمل و نقل جنوب روسیه

شهر روستوف نا دونو

یکی از شهر های مهم و یزرگ روسیه، شهر روستوف نا دونو است که در مطالب قبل، با عنوان شهر های بزرگ و مهم روسیه معرفی کوتاه و مختصری از آن داشتیم.

اطلاعات کلی در مورد شهر روستوف نا دونو

روستوف روی دون یا روستوف نا دونو بزرگترین شهر در جنوب روسیه، مرکز منطقه روستوف و منطقه فدرال جنوبی است. این مرکز مهم اداری، فرهنگی، علمی، آموزشی و صنعتی و قطب اصلی حمل و نقل جنوب روسیه است. به طور غیررسمی، روستوف نا دونو “دروازه قفقاز” و پایتخت جنوبی روسیه نامیده می شود. جمعیت روستوف نا دونو در حدود 1،115،000 نفر (2015) است و مساحت آن 436 کیلومتر مربع است.

تاریخ روستوف نا دونو

تاریخ روستوف نا دونو

منطقه نزدیک دهانه رود دون از دوران باستان نقش مهم تجاری و فرهنگی داشته است. سکونتگاه هایی مانند تانایس (مستعمره یونان)، تانا (قلعه جنوسی ها)، آزاک (قلعه ترکی) در منطقه واقع شده اند. تاریخ رسمی تأسیس روستوف دونو، 15 دسامبر سال 1749 در نظر گرفته می شود، هنگامی که ملکه الیزاتا پتروونا فرمان امضای گمرک Temernitskaya را امضا کرد. رودخانه دون مناطق شمالی و جنوبی امپراتوری روسیه را به هم متصل می کرد. بندر Temernitskiy به تنها بندر روسیه در جنوب این کشور تبدیل شد که تجارت با کشورهای دریای سیاه، اژه و مدیترانه را انجام می داد.

در سال 1760-1761، برای محافظت از پایین دست دون در برابر حملات ترکان و تاتارهای کریمه، ساخت یک قلعه آغاز شد. پادگان قلعه بیش از چهار هزار نفر تشکیل شده بود. به این قلعه نام متروپولیتن روستوف و یاروسلاول دیمیتریوس (1659-1709) داده شد پس از آن، نام تغییر شکل داد: قلعه دیمیتری روستوف، قلعه روستوفسکایا، به طور خلاصه روستوف، و در نهایت، برای تمایز از شهر باستان روستوف بزرگ واقع در نزدیکی یاروسلاول، روستوف نا دونو.

ویژگی های روستوف نا دونو

ساحل رودخانه در روستوف نا دونو

روز شهر در یکشنبه سوم سپتامبر جشن گرفته می شود. روستوف نا دونو در کرانه رود دون، در حدود 46 کیلومتری شرق دریای آزوف و 1070 کیلومتری جنوب مسکو قرار دارد. آب و هوا معتدل قاره ای است. متوسط ​​دما در ژانویه منفی 3 درجه سانتیگراد، در جولای است- به علاوه 23.4 درجه سانتیگراد.

روستوف روی دون به دلیل میراث فرهنگی و تاریخی غنی چشم انداز منحصر به فردی دارد. در حدود 1000 شی میراث فرهنگی در شهر وجود دارد که شامل 482 بنای معماری (16 بنای تاریخی و فرهنگی از اهمیت فدرال)، 70 اثر باستانی، 8 مجتمع بزرگ یادبود، 106 بنای یادبود و حدود 400 پلاک یادبود است.

این شهر قطب اصلی حمل و نقل در قسمت جنوبی روسیه اروپا است. چندین بزرگراه با اهمیت فدرال و منطقه ای، راه آهن “سنت پترزبورگ – روستوف نا دونو – قفقاز»، یک آبراه قابل کشتیرانی از مرکز روسیه به دریای سیاه. همچنین، یک فرودگاه بین المللی در این شهر وجود دارد (پروازهای منظم به مسکو و سن پترزبورگ).

روستوف نا دونو یک مرکز بزرگ آموزشی و علمی در روسیه است. دانشگاه فدرال جنوبی یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور روسیه است (حدود 56 هزار دانشجو).

همچنین، این شهر یکی از بزرگترین مراکز جاز کشور است. برگزاری جشنواره های هنری زیر به یک سنت تبدیل شده است: “Donskaya vesna” (“Don spring”), “Mini-fest”, “Russian comedy” و جشنواره بین المللی جاز.

مکان های دیدنی روستوف نا دونو

رودخانه دون

مرکز تاریخی روستوف نا دونو به ویژه از نظر بنا های معماری غنی است. خیابان بولشایا سادوایا، خیابان اصلی شهر، یکی از قدیمی ترین و زیبا ترین خیابان های روستوف دان است. ساختمان شهر دوما (معمار A.N. Pomerantsev) قابل ذکر است (خیابان Bolshaya Sadovaya ، 47).

ساختمان تئاتر درام آکادمیک روستوف به نام گورکی، به شکل تراکتور ساخته شده، شاهکار سازه گرایی است. مدل تئاتر در موزه بریتانیا در لند، انگلستان نگهداری می شود. باغ وحش روستوف که در سال 1927 تأسیس شد، در قلب شهر واقع شده است. این باغ وحش کاملترین مجموعه میمون ها را در روسیه دارد. همچنین، در اینجا ببر آمور، پلنگ، خرس قطبی را مشاهده می کنید. این یکی از بزرگترین باغ وحش های روسیه است که مساحت آن در حدود 98 هکتار است.

باغ گیاه شناسی دانشگاه فدرال جنوبی با مساحتی حدود 160 هکتار، یکی از بزرگ ترین باغ های روسیه است. می توان مجسمه های زیادی را در خیابان های روستوف نا دونو مشاهده کرد: یک “شهروند” در حال راه رفتن، “بازرگان” کالا های خود را ارائه می دهد ، یک “دختر گل فروش” زیبا با یک سبد گل بنفشه و بسیاری دیگر از نماد های کوچک و مجسمه ها.

بنا های تاریخی حامی شهر (سنت دیمیتری) و متروپولیتن روستوفسکی را می توان در میدان Sobornaya یافت. در سال 2007 کلیسای شفاعت در مکان تاریخی خود در پارک Kirovsky احداث شد و بنای یادبود شهبانو Yelizaveta Petrovna، بنیانگذار Rostov-on-Don، ساخته شد.

ساحل سمت چپ رودخانه دون (معروف به لوبردون) محل تعطیلات مورد علاقه مردم محلی است. در اینجا می توانید سواحل شنی، مراکز تفریحی بی شمار، کافه ها و رستوران ها و همچنین جزیره سبز در نخلستان دون و کومژنسکایا را ببینید. ساحل رودوف که به نام فرمانده نیروی دریایی روسیه فیودور اوشاکوف نامگذاری شده است ، یکی از مشهور ترین مکان های دیدنی این شهر است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *