سنت پترزبورگ
شهر سنت پترزبورگ و جاذبه های مهم دیدنی و گردشگری آن
ژانویه 1, 2019
کالینینگراد
معرفی شهر کالینینگراد و بررسی تمام مکان های دیدنی و خصوصیات مهم آن
ژانویه 9, 2019

معرفی شهر تامسک و مکان های مهم و دیدنی آن

تومسک

تومسک

تامسک یک شهر در بخش شرقی سیبری غربی و واقع در تام رود، مرکز منطقه تامسکی است.

تامسک

تامسک سرچشمه گرفته از فرمان تزار بوریس گردونوف در سال 1604 تاسیس شد.

تاریخچه

تامسک سرچشمه گرفته از فرمان تزار بوریس گردونوف در سال 1604 تاسیس شد. در سال 1804 دولت امپریالیستی روسیه تامسکی را به عنوان محل جدید استان تومسک انتخاب کرد که شامل شهر جدید و مدرن نووسیبیرسک می شود. تومسک یکی از قدیمی ترین شهر های سیبری است و در سال 2004 میلادی 400 سالگی خود را جشن گرفت.

تامسک

تامسک

شهر چندگانه

اقلیت های مذهبی این شهر بیشتر مسیحیت و ارتدوکس هستند و بسیاری از کلیسا های ارتدوکس و مسیحیت در این شهر وجود دارند. همچنین دو مسجد، یک کنیسه، یک کلیسای لوتری و مراکز دیگر اعترافات مذهبی وجود دارد.

تومسک

تامسک

شهر پویا

این شهر بهترین شهر برای کسانی هست که ورزش را دوست دارند و عاشق شیوه زندگی فعال هستند. به عنوان مثال بهترین باشگاه غواصی در روسیه در این شهر قرار دارد که توسط فارغ التحصیلان دانشگاه ایالتی تامسک تاسیس شد و در حال حاضر موفق به دریافت جوایز در مسابقات معتبر ملی و بین المللی شد. در داخل شهر اردوگاه های تفریحی فرصت شگفت انگیزی برای اسکی و اسکیت ارائه می دهند.

تامسک

شهر تامسک بهترین شهر برای کسانی هست که ورزش را دوستدارند و عاشق شیوه زندگی فعال هستند.

اسکی، رانندگی در برف، کامیون ها و اسکیت های یخی برای اجاره همگان در دسترس هستند. تابستان یک فرصت عالی برای دوچرخه سواران است زیرا می توانند در سایه درختان سوار بر مسیر آسفالت راه خود را طی نمایند. جشنواره مسافرت در تامسک هر ساله برگزار می گردد.

تامسک

تامسک

پیاده روی روی آب، کوهنوردی، غواصی، صخره نوردی، اعزام به مکان های علمی و جغرافیایی، اسنوبورد، پیاده روی و قایقرانی و بسیاری از فعالیت های دیگر در این جشنواره مورد بحث قرار گرفته است. مسابقات جشنواره شامل عکس ها، فیلم ها، داستان های سفر، کنسرت های گیتار و شعر، بهترین شیوه های گلدوزی و پاراگلایدر می باشد.

شهر ورزش

ورزش های بسیاری مانند قایقرانی، بسکتبال، والیبال، کوهنوردی، گردشگری ورزشی، ورزش سوارکاری، اسکی، اسنوبورد، غواصی و شطرنج به طور پویا در این شهر توسعه می یابند. این شهر دارای چندین استادیوم و استخرشنا می باشد و یک دیوار 11 متری صعود در دانشگاه پلی تکنیک تامسک وجود دارد. به علاوه چندین امکانات ورزشی، کاخ نمایش ها و ورزش ها، امکانات بولینگ، مسیر های پیاده روی، مسیر های اسکی و… .

تامسک

تامسک

قدیمی ترین مرکز علوم و نو آوری سیبری

این شهر قدیمی ترین مرکز علمی، آموزشی و نو آوری با حدود 15 سازمان تحقیق و توسعه است. 8 موسسه آموزش عالی و یک منطقه ویژه اقتصادی صنعت فناوری های پیشرفته و فناوری اطلاعات در شهر به خوبی توسعه یافته است.

تامسک

تامسک

شهر دانشجویان

اگر برای تحصیل و کسب مدارج علمی در روسیه شهر تامسک را انتخاب کرده اید واقعا انتخاب خوب و مناسبی است. در سال 1896، اولین دانشگاه پلیتکنیک در سیبری در این شهر تاسیس شد و در دهه 1940 این شهر شهرت یک مرکز علمی و آموزش روسیه را بدست آورد.

تامسک

در سال 1896، اولین دانشگاه پلیتکنیک در سیبری در این شهر تاسیس شد.

دانشگاه ها

دانشگاه تحقیقات ملی ایالتی تامسک (National Research Tomsk State University)

این دانشگاه در سال 1878 تاسیس شد و اولین دانشگاه روسی واقع در سیبری و شرق دور بود. در حال حاضر یکی از بزرگترین دانشگاه های روسیه است و دارای رتبه دانشگاه ملی و تحقیقاتی است.

تامسک

دانشگاه تحقیقات ملی ایالتی

این دانشگاه دارای بیش از 14.000 دانش آموز است و کارکنان دانشگاهی آن بیش از 242 دکترای علوم و 566 کاندیدای علوم اند.

تامسک

دانشگاه تحقیقات ملی ایالتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *