دانشگاه فدرال شرقی
دانشگاه فدرال شرقی (خاور دور یا FEFU) در روسیه
آوریل 6, 2020
پذیرش دانشگاه FEFU
نحوه گرفتن پذیرش برای دانشگاه FEFU روسیه برای دانشجویان خارجی
آوریل 13, 2020

10 شغل که می توان از راه دور به آن ها پرداخت و درآمد کسب نمود

شغل از راه دور

هنگامی که کرونا ویروس (COVID-19) همه گیر شد، مشاغل در سراسر جهان دفاتر خود را تعطیل کردند و کارمندان شغل خود را از راه دور انجام می دهند. مجله TIME حتی این را “بزرگترین اثر جهان از آزمایش خانگی” لقب داده است. چیزی که ممکن است از COVID-19 ببینیم این است که چگونه دور کاری می تواند در مقیاس بزرگ موفقیت آمیز باشد. فقط چند دهه پیش، اکثریت قریب به اتفاق فرصت های شغلی دور کاری،، درآمد زا نبود.

اشتغال زایی در منزل

پیشرفت تکنولوژی و تولد رسانه های اجتماعی موج جدیدی از چنین مشاغلی را ایجاد کرده است.

یک مطالعه در سال 2017 درباره اتحادیه Upwork و Freelancers Union، پیش بینی کرد که بیش از نیمی از نیروی کار در دهه های آینده کار آزادانه و به دور از محیط کار را ترجیح خواهند داد.

اگر می خواهید در آینده کاری در خانه داشته باشید، مشاغلی که در زیر بیان شده است را بررسی کنید.

برخی از محبوب ترین شغل های از راه دور

دستیار مجازی

با مشاغل زیادی که اکثراً بصورت آنلاین فعالیت می کنند، جای تعجب نیست که بسیاری از کارفرمایان، دستیاران مجازی را استخدام می کنند تا به آن ها در سازماندهی و انجام کارهای اداری کمک کنند. طبق اعلام انجمن بین المللی دستیاران مجازی، این کارگران “پیمانکاران مستقلی هستند که (از مکانی دیگر معمولاً خانه یا محل کارشان) با ارائه خدمات اداری، خلاق و فنی از چندین مشتری در صنایع مختلف پشتیبانی می کنند.”

مشاغل دستیار مجازی می توانند کارهای مختلفی از قبیل: آهنگسازی، پاسخ دادن به ایمیل، ایجاد و توزیع اسناد مربوط به مشاغل، پاسخگویی به سوالات رسانه ای و تجاری، نوشتن و ایجاد محتوا و موارد دیگر را انجام دهند.

در حالی که دستمزد متغیر است، دستیاران مجازی در هر سال به طور متوسط ​​حدود 26350 دلار در یافت می کنند و بیشترین درصد آن 43000 دلار است. با این وجود، آنچه کسب خواهید کرد بستگی به افرادی دارد که برای آن ها کار می کنید.

دور کاری

نسخه نویس پزشکی

اگرچه بسیاری از نسخه نویس پزشکان، در بیمارستان ها یا مطب پزشکان مشغول به کار هستند، اما اکثر آن ها قادر به کار در خانه و در یک زمان یا مکان مورد نظر خود نیز می باشند. برای این کار افراد باید دارای یک کامپیوتر، میز و هدفون باشند تا بتوانند کارهای خود را به درستی انجام دهند.

براساس گزارش دفتر آمار کار (BLS)، رونویسان پزشک دستمزد متوسط 34.770 دلار را در ماه مه سال 2018 یا 16.72 دلار در ساعت بدست آورده اند. اگرچه بسیاری از رونوشت شناسان پزشکی خود اشتغالی دارند، اما بسیاری از آن ها از طریق بیمارستان محلی، پزشک یا کالج یا آموزشگاه حرفه ای خود شغل پیدا می کنند.

مترجم

براساس دفتر آمار کار، بیشتر مترجمان کار خود را در خانه انجام می دهند. مهمترین نیاز مترجمان، مسلط بودن حداقل به دو زبان است. همانطور که BLS خاطرنشان می کند، حدود 22٪ مترجمان در سال 2018 مشغول به کار بوده اند که اکثریت در بین این صنایع گسترش یافته است: خدمات حرفه ای و علمی و فنی (33٪)، خدمات آموزشی دولتی و محلی و خصوصی (18٪)، بیمارستان ها (8٪) و دولت (8٪).

دستمزد متوسط برای این حرفه در سال 2018، 49.930 دلار است، اگرچه 10٪ این مترجمان به طور متوسط ​​90،610 دلار درآمد داشته اند. این افراد برای ترجمه می توانند از translate google استفاده کنند.

توسعه دهنده وب

توسعه دهنده وب یک شغل ایده آل از راه دور است. اگر از بسیاری از فرصت های یادگیری رایگان بصورت آنلاین استفاده کنید، می توانید وب سایت خود را بسازید. با این حال، بسیاری از افراد برای ساخت سایت توانایی و یا وقت ندارند، به همین دلیل است که بسیاری از افراد وب سایت و وبلاگ هایی را برای دیگران تهیه می کنند.

طبق گزارش BLS، حدود 16٪ از توسعه دهندگان وب در سال 2018 خود اشتغالی داشته اند که اکثریت قریب به اتفاق قادر به کار در خانه، یا هرجای دیگر با یک لپ تاپ و اتصال سریع به اینترنت بودند.

دستمزد متوسط ​​ملی برای توسعه دهندگان وب در سال 2018، 69،430 دلار بود که 10٪ افراد به طور میانگین 124،480 دلار درآمد داشته اند. برای شروع کار در این زمینه به طور معمول نیازی به مدرک پیشرفته ندارید. تمام آنچه شما نیاز دارید فقط یادگیری صحیح مراحل و کارها و انجام درست آن ها می باشد.

آژانس مسافرتی

اگرچه انتظار می رود طی یک دهه آینده تقاضا کاهش یابد، اما فرصت هایی برای آژانس های مسافرتی وجود دارد که می توانند از اینترنت استفاده کنند تا بتوانند مشتری های خود را به دست آورند و به آن ها در سفر های خود و پیدا کردن بلیط مناسب کمک کنند.

براساس گزارش BLS، فرصت های شغلی برای آژانس های مسافرتی در اغلب مناطق جهان به این گونه است که کارهایی از قبیل تورهای مسافرتی و فروش بلیط قطار و اتوبوس و هواپیما ارائه می شود.

در سال 2018 حدود 11٪ آژانس های مسافرتی مشغول به کار بودند، اما اکثریت قریب به اتفاق بقیه آن ها در صنعت تنظیم خدمات سفر و رزرو خدمات کار می کردند. نمایندگان مسافرتی در سال 2018 دستمزد متوسط 38،700 دلار داشته اند.

شغل از راه دور

نویسنده آزاد

بیش از هر زمان دیگری، نویسندگان برای تدوین مقالات خبری، ایجاد محتوا و ایده های خلاقانه که صفحات هر سایت در اینترنت را پر می کند، مورد نیاز است. اگرچه بسیاری از سایت های بزرگتر دارای نویسندگان داخلی هستند، اما تعداد بسیاری از آن ها، نویسندگان مستقل و سازندگان محتوا به صورت دورکاری استخدام می کنند.

در حالی که هزینه نوشتن بسته به شغل و کارفرما متفاوت است. بسیاری از نویسندگان حداقل 150 دلار در هر مقاله و برخی از آن ها درآمد بیشتری کسب می کنند.

مطابق با National National Consumers League و Fraud.org ، هنگام شروع جستجوی کار برای یک کار در خانه، برخی اقدامات برای گرفتن و نشانه گذاری وجود دارد:

  • تحقیق: مهم است که دقیقاً بدانید برای چه کسی کار می کنید. وقتی شغل طراحی سایت را پیدا می کنید که به آن علاقه مند هستید، درمورد شرکتی که استخدام می شوید، تحقیق کنید.
  • به سایر افرادی که در آنجا کار می کنند، مراجعه کنید: هر شرکتی که کارگرانی را برای کار در خانه استخدام می کند، ممکن است افراد دیگری را نیز از قبل استخدام کرده باشند. از چند نفر از آن ها بپرسید و با هر یک از آنها تماس بگیرید.

کار در خانه رویای خیلی هاست و به لطف فناوری، این رویا برای بیشتر افراد تحقق یافته است. اما اگر می خواهید در خانه کار کنید، باید در مورد امکانات تحقیق کرده و مهارت های لازم برای بسیاری از این مشاغل را کسب کنید.

2 Comments

  1. جواد اوریاخیل گفت:

    خیلی کار خوب است که از راه دور انجام میدهم.من جواد اوریاخیل هستم حدود یکسال میشود که در کشور ایرلند هستم من فقط تایپ فارسی بالب تاب بلد هستم.

  2. خانم گفت:

    اینکه ده تا نبود 🤪

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *