تحصیل در خارج از کشور
6 مزایای تحصیل در خارج از کشور
اکتبر 6, 2021
بورسیه فول فاند کره جنوبی
بورسیه فول فاند کره جنوبی برای دانشجویان بین المللی در 2021
اکتبر 12, 2021

می توان برای تحصیل در دانشگاه های روسیه درخواست داد!

مدرسه-تابستانی-کارآفرینی-it-کازان

در 1 سپتامبر، ثبت نام برای شهروندان خارجی و افراد بدون تابعیت، از جمله هموطنان مقیم خارج از کشور، برای مشارکت در انتخاب تحصیل در دانشگاه های روسیه در سال تحصیلی 2022/2023 آغاز شد. بودجه فدرال برای مطالعات تأمین می شود. آخرین مهلت ثبت نام 1 نوامبر 2021 است.

انتخاب متقاضیان خارجی دو مرحله دارد. مرحله اول توسط نمایندگی های خارجی “Rossotrudnichestvo”، توسط سفارتخانه های روسیه و نمایندگی های خارجی انجام می شود. مرحله دوم توسط دانشگاه های روسیه انجام می شود. توجه داشته باشید که متقاضی خارجی باید صرف نظر از محل فعلی خود، با سفارت یا نماینده دیگر روسیه در قلمرو کشور تابعیت خود تماس بگیرد.

افراد فاقد تابعیت و هموطنان مقیم دائم خارج از کشور باید به سفارت یا سایر ساختارهای نمایندگی در کشور محل اقامت دائم خود مراجعه کنند. می توانید همه دفاتر “Rossotrudnichestvo” را در وب سایت سفارتخانه ها پیدا کنید. اگر در کشور شما دفتر “Rossotrudnichestvo” وجود نداشته باشد، وظایف انتخاب توسط نمایندگی دیپلماتیک، از جمله سفارت فدراسیون روسیه انجام می شود. اطلاعات سفارتخانه های روسیه را می توان در وب سایت وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه یافت.

برای نتایج انتخاب، باید با نمایندگی های خارجی روسیه تماس بگیرید. “Rossotrudnichestvo” آژانس پیشرو روسیه است که به طور فعال آموزش روسیه و دستاورد های دانشمندان روسی را ترویج می کند و با سازمان های آموزشی سایر کشورها همکاری می کند. هر سال، “خانه های روسیه” در انتخاب متقاضیان خارجی برای دانشگاه های روسیه شرکت می کنند و با فارغ التحصیلان دانشگاه ها همکاری می کنند، که تعداد آن ها در جهان امروز بیش از 500 هزار نفر است.

تحصیل در کشور روسیه می تواند رویای شما نیز باشد اما باید بدانید که این رویا قابل دستیابی است. پس وقت را تلف نکنید و همین حالا برای ثبت نام اقدام کنید. همچنین شما می توانید پست ما در باره نحوه ثبت نام برای درخواست بورسیه تحصیلی دولتی روسیه را بررسی کنید.

منبع: studyinrussia.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *