کشورهای روس زبان
کشورهای روس زبان
آگوست 26, 2019
الفبای زیان روسی
الفبای زبان روسی (آموزش زبان روسی – قسمت اول)
آگوست 28, 2019

شب های سفید روسیه

شب های سفید روسیه

شب های سفید روسیه

یکی از بهترین زمان ها برای بازدید از سنت پترزبورگ در طول فصل شب های سفید است، هنگامی که خورشید هرگز غروب نمی کند و شهر 24 ساعته با جشنواره ها، فعالیت ها، کنسرت ها و ساعات طولانی تری برای بازدید از موزه ها، رستوران ها و مغازه ها به استقبال این رویداد می رود. در این مقاله من در مورد شب های سفید روسیه و اینکه چه رویدادهای اصلی در سنت پترزبورگ در این دوره اتفاق می افتد توضیح خواهم داد.

شب های سفید سنت پترزبورگ

شب های سفید روسیه
در این دوره خورشید هرگز به طور کامل غروب نمی کند

شب های سفید چیست و چه موقع رخ می دهند؟

سنت پترزبورگ شهری است که پدیده شب های سفید (یا Beliye Nochi که به زبان روسی معروف است) را دارد، که این یک پدیده جوی است که از اواخر ماه مه تا اواسط ژوئیه رخ می دهد.

در این دوره خورشید هرگز به طور کامل غروب نمی کند و آسمان در طول شب با تابش نور به غروب خورشید (خورشید نیمه شب) ادامه می یابد.

این یک پدیده منحصر به فرد تنها برای سنت پترزبورگ نیست

بسیاری از مردم بر این باورند که این پدیده فقط در سنت پترزبورگ رخ می دهد، اما حقیقت این است که این یک پدیده معمولی برای مناطق نزدیک به دایره قطب شمال است، جایی که شهرهای کوچکتر دیگری نیز وجود دارند که در آن ها این پدیده دیدنی تر است.

شب های سفید را می توان در بسیاری از شهرهای دیگر روسیه مانند، سوئد، نروژ یا فنلاند تجربه کرد. با این وجود می توان گفت که سنت پترزبورگ این پدیده را “به تصرف خود درآورد”، چرا که نزدیکترین شهر به دایره قطب شمال است.

شب های سفید روسیه
با یک مسافرت شبانه در رودخانه نوا می توانید از نزدیک پل های متحرک شهر را ببینید

با جمعیت بیش از یک میلیون نفر، اینجاست که با شور و شوق ترین فعالیت ها، رویدادها و جشنواره های مختلف، بیشتر از همه جشن گرفته می شود.

برای بازدید از پل های متحرک یک سفر دریایی انجام دهید: اول ماه مه

اما جاذبه توریستی که در این مدت بیشتر مردم سنت پترزبورگ را به خود جلب می کند، یک مسافرت شبانه در رودخانه نوا است تا بتوانید از نزدیک پل های شهر را ببینید، مانند پل معروف Palace Bridge.

تعداد کشتی هایی که برای طی کردن این مسیر حرکت می کنند مشاهده می کنید که چگونه پس از باز شدن پل ها، کشتی هایی بزرگ که از ولگا می آیند و به سمت بالتیک می روند، عبور می کنند.

شب های سفید روسیه
این پل ها در شب ساخته شده اند تا در طول روز مانع حرکت و موجب ترافیک نشوند

این پل ها در شب ساخته شده اند تا در طول روز مانع حرکت و موجب ترافیک نشوند. در طول زمستان رودخانه نوا یخ زده است و تردد کشتی وجود ندارد.

2. جشن های شب های سفید

جشنواره “بادبان های اسکارلت”: شب های سفید21 و 22 ژوئن

جشنواره اسکارلت در اوج فصل شب های سفید در طول تابستان برگزار می شود. این یک رویداد سالانه بسیار شلوغ است (طبق آمار گاهی 800000 یا حتی 1،000،000 شرکت کننده دارد) و در روز شنبه برگزار می شود. اولین جشنواره در تاریخ 27 ژوئن 1968 برگزار شد.

این جشن برای دانش آموزان دبیرستانی است که فارغ التحصیل شده اند و آن را به جشن می گیرند. دانش آموزان از نقاط مختلف در سراسر روسیه آمده اند.

در جشنواره اسکارلت یک قایق عظیم و دیدنی با بادبان های مخصوص و قرمز رنگ در امتداد رودخانه نوا قایقرانی می کند. این ماکت قایق اصلی از سال 1857 است.

در جشنواره اسکارلت یک قایق عظیم و دیدنی با بادبان های مخصوص و قرمز رنگ در امتداد رودخانه نوا قایقرانی می کند

جشنواره “ستاره های شب های سفید”: 22 مه – 21 ژوئیه

جشنواره “ستاره های شب های سفید” یکی از مهمترین رویدادهای فصل شب های سفید است. این جشنواره مجموعه ای از کنسرت های رقص باله کلاسیک روسیه، اپرا و ارکستر در تئاتر Mariinsky و سالن کنسرت Mariinsky است.

جشنواره بین المللی موسیقی “شب های سفید”: 20-22 ژوئیه

جشنواره موسیقی بین المللی سنت پترزبورگ شب های روشن هر ساله در کاخ یخ شهر برگزار می شود.

“جشنواره کاخ های سنت پترزبورگ: 1 مه – 31 ژوئیه

در طول ماه های ماه می، ژوئن و ژوئیه، جشنواره موسیقی بین المللی سنت پترزبورگ کنسرت هایی را در زیباترین کاخ های شهر برگزار می کند: کاخ های Yusupov و Menshikov، تالار آینه ها در کاخ Sheremetev یا کاخ Alexander در Tsarskoe Selo.

3. رویدادهای ورزشی

شب های سفید روسیه
مسابقه بین المللی ماراتن شب های سفید، با روشی متفاوت و دید دیگری از شهر برگزار می شود

ماراتن بین المللی شب های سفید: 30 ژوئن

مسابقه بین المللی ماراتن شب های سفید، در تاریخ 30 ژوئن، با روشی متفاوت و دید دیگری از شهر برگزار می شود. اگر 42 کیلومتر ماراتن برای شما خیلی زیاد است، شما همچنین می توانید مسابقه کوتاه 10 کیلومتری را شرکت کنید.

4. انجمن ها و کنفرانس های اقتصاد و علوم

مجمع بین المللی اقتصادی سنت پترزبورگ (SPIEF )

رویدادی که مربوط به دنیای تجارت و اقتصاد است که از سال 1997 برگزار شده است. اعضای جامعه تجاری از کشورهایی در سراسر جهان گرد هم می آیند تا در مورد مشکلات اساسی اقتصادی روسیه، بازارهای نوظهور و به طور کلی جهان صحبت کنند.

انجمن انکولوژی شب های سفید: 20 – 23 ژوئن

تالار گفتگوی شب های سفید یکی از بزرگترین رویدادها در زمینه انکولوژی، جمع کردن متخصصان روسیه و خارج از کشور است که هدف اصلی پیوستن نیروها در جامعه پزشکی به منظور ارتقاء کیفیت مراقبت های پزشکی و کاهش مرگ و میر ناشی از سرطان است.

کنگره بین المللی چشم پزشکی “شب های سفید”: 27 تا 31 مه

کنگره بین المللی چشم پزشکی “شب های سفید” رویداد اصلی روسیه برای متخصصان چشم پزشکی، محلی، منطقه ای (کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق) و بین المللی است.

5. ادب و فیلم

شب های سفید روسیه
رمان کوتاهی که در سال 1848 توسط نویسنده مشهور روسی Fyodor Dostoyevsky’s، نوشته شده است

شب های سفید (Fyodor Dostoyevsky’s (1848

سرانجام، اگر در این دوره نتوانید به سنت پترزبورگ سفر کنید، می توانید با خواندن شب های سفید، رمان کوتاهی که در سال 1848 توسط نویسنده مشهور روسی Fyodor Dostoyevsky’s، نوشته شده است، از خانه ی خود به آنجا سفر کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *