دنیزلی ترکیه
معرفی شهر دنیزلی ترکیه
جولای 28, 2019
مراکز خرید شهر کوشی آداسی
معرفی مراکز خرید شهر کوشی آداسی
جولای 30, 2019

گردش در روسیه

سفر در روسیه

برای سفر به روسیه لازم است تا با کشور روسیه و آب و هوای آن به طور کامل آشنا باشید و در ادامه نیز لازم است تا نکاتی را در ارتباط با گردش در روسیه نیز بدانید. جالب است بدانید از عمده ترین وسایل حمل و نقل در روسیه می توان به قطار اشاره کرد . در حین گردش با قطار در روسیه می توانید از شهرهای زیادی عبور کرده و از مناطق دیدنی این شهر لذت ببرید.

قطار سریع السیر ترانس-سیبری

راه آهن ترانس-سیبری یک راه آهن افسانه ای است که از غرب به شرق روسیه امتداد یافته است. نقطه شروع آن شهر مسکو است و مقصد نهایی ولادیموخت، نزدیک چین و کره و ژاپن است. این راه آهن طولانی ترین راه آهن در جهان است که طول آن حدود 9300 کیلومتر است. زمان طی کردن این مسیر با توجه به توقف هایی که در طول مسیر انجام می شود حدود 6 الی 7 روز است و در طول این مدت شما از 7 منطقه زمانی عبور می کنید.

گردش در روسیه
این راه آهن از 16 رودخانه بزرگ روسیه از جمله ولگا و کاما عبور می کند.

این راه آهن از جالب ترین مکان های دیدنی روسیه عبور می کند و از حدود 78 شهر می گذرد. علاوه بر مسکو و Vladivostok از شهرهای Yaroslavl و Ekaterinburg و Novosibirsk و Irkutsk می گذرد. همچنین از کنار دریاچه بایکال عبور می کند که از پنجره قطار می توانید این منظره زیبا را تماشا کنید. این راه آهن از 16 رودخانه بزرگ روسیه از جمله ولگا و کاما عبور می کند. پل روی رودخانه آمور طولانی ترین پل در مسیر این قطار است که طول آن تا حدود 2.5 کیلومتر می باشد. متوسط مدت زمان توقف این قطار در هر ایستگاه حدود 20 دقیقه است.

مسیر سفر، قطار و بودجه

برای شروع گردش در روسیه با قطار می توان از مسکو حرکت کرد، بسیاری از مسافران این مسیر را تا انتها با قطار می روند تا از مناظر زیبای مسیر لذت ببرند.

بدون توقف

دو قطار مستقیم وجود دارد که مسکو و ولادیموخت را به هم متصل می کند، یک قطار که خدمات ویژه ارائه می دهد و سفر با آن حدود 6 روز طول می کشد و یک قطار دیگر هم خدمات معمولی ارائه می دهد و حدود 1.5 تا 2 برابر ارزان تر است، اما سفر با آن یک روز بیشتر طول می کشد و از لحاظ خدمات کمی اذیت کننده است.

یک کوپه 4 نفره در قطار خدمات ویژه حدود 35000 تا 45000 روبل روسیه و در قطار با خدمات معمولی 16000 تا 18000 روبل هزینه خواهد داشت. در قطار با خدمات ویژه امکان خرید بلیط برای کوپه دو نفره نیز وجود دارد اما قیمت آن حدود 60000 روبل است.

گردش در روسیه
بعضی گردشگران تصمیم می گیرند تا در سفر خود در شهرهای مختلف توقف کوتاهی هم داشته باشند و برای چند روز در برخی شهر ها متوقف می شوند.

با توقف

بعضی گردشگران تصمیم می گیرند تا درگردش خود در شهرهای مختلف توقف هم داشته باشند و برای چند روز در برخی شهر ها بمانند. در این صورت باید برای هر بخش از سفر بلیط مجزا تهیه کنید و امکان ندارد که با یک بلیط برای مقصد دورتر بتوان در بین مسیر توقف طولانی مدت داشت.

گردشگران معمولا در پایتخت اورال، نزدیک دریاچه بایکال و در بزرگترین شهر سیبری متوقف می شوند. معابد بودایی و شهرهای باستانی روسیه که در این مسیر نیز وجود دارند بسیار دیدنی هستند. اگر مایل به توقف در شهرهای مختلف هستید می توانید از مسیرهای دیگری نیز که به موازات این خط آهن وجود دارد استفاده کنید.

گردش در روسیه
یک مسیر تاریخی نیز از طریق ریاضان وجود دارد که بعد از نوسایبرسک با جاده اصلی ارتباط برقرار می کند

قطار های محلی نیز برای ارتباط بین شهرهای بزرگ و مختلف روسیه نیز وجود دارد. مسیرهای آنها تا قسمت زیادی با راه آهن بزرگ روسیه یکی است و فقط در چند ایستگاه در نزدیکی چند شهر مختلف مسیر ها از هم جدا می شوند. یک مسیر تاریخی نیز از طریق ریاضان وجود دارد که بعد از نوسایبرسک با جاده اصلی ارتباط برقرار می کند. در زمانی نیز نام آن به راه بزرگ سیبری تغییر کرد. همه این مسیر ها بسیار زیبا هستند که شما از هر مسیری که حرکت کنید زیبایی های متنوعی خواهید دید.

با اینکه شما اگر بلیط های مجزا برای قسمت های مختلف خریداری کنید هزینه های شما افزایش می یابد، اما این افزایش هزینه خیلی زیاد نیست و احتمالا هزینه ای در حدود 5 تا 10 هزار روپیه خواهد داشت. حرکت قطار از این شهرها هرروزه انجام نمی شود، بنابراین اگر تصمیم به حرکت گرفتید در اولین فرصت ممکن بلیط تهیه کنید.

زندگی و راحتی در قطار

قیمت بلیطی که شما می پردازید امکان دارد شامل هزینه غذا هم باشد. اگر در بلیط شما در قسمت دسته بندی حرف “У”  قرار گرفته باشد به معنی آن است که هزینه بلیط شما شامل هزینه غذا هم هست و در قطار به شما سرویس دهی غذا خواهد شد، اما اگر تنها هزینه بلیط پرداخت کرده باشید باید خودتان فکری برای غذا از قبل داشته باشید، زیرا درون قطار غذایی برای شما ثبت نشده است.

گردش در روسیه
قیمت بلیطی که شما می پردازید امکان دارد شامل هزینه غذا هم باشد.

با این حال شما تا مقصد گرسنه نخواهید ماند، اولا اینکه هر قطار یک حامل غذا دارد که قیمت های آن مشابه رستوران های متوسط هستند و برای یک وعده ناهار حدود 1000 تا 1500 روبل هزینه باید بپردازید. ثانیا در توقف هایی که قطار در طی مسیر دارد می توانید مواد غذایی لازم خود را بخرید. ضمن اینکه در درون قطار آب گرم وجود دارد و مهمانداران قطار در زمانهای مختلف با تنقلات و چای از مسافران پذیرایی می کنند.

در ادامه نکات لازم برای گردش در روسیه باید گفت در بین راه نیز فروشندگانی هستند که غذاهای محلی خود را برای فروش آماده کرده اند، شما می توانید با خیال راحت از آنها خریداری کنید اما در مورد غذاهای خانگی احتیاط داشته باشید زیرا ممکن است با ذائقه شما سازگار نباشد. توجه داشته باشید که به دلیل طولانی بودن مسیر باید ملاحظاتی برای مسائل بهداشتی هم در نظر داشته باشید.

گردش در روسیه
در مورد واگن هایی هم که باز هستند و رفت و آمد ها به راحتی انجام می شود باید همه تمهیدات لازم را در نظر بگیرید.

برای چنین سفری بهتر است یک لباس خیلی ضخیم نپوشید مخصوصا اگر می خواهید با قطارهای معمولی گردش کنید، زیرا در خیلی از کوپه های قطار نفس کشیدن سخت تر از نفس کشیدن در یک فضای بسته است.

امنیت

بهترین راه برای حفظ امنیت در قطار گرفتن یک کوپه چهار نفره است، زیرا به راحتی می توانید در را قفل کنید و با خیال راحت از مسافرت خود لذت ببرید. اما اگر این شرایط برای شما فراهم نشد بهتر است کمی در مورد وسایل خود محتاط عمل کنید. در مورد واگن هایی هم که باز هستند و رفت و آمد ها به راحتی انجام می شود باید همه تمهیدات لازم را در نظر بگیرید.

گردش در روسیه
افراد بسیاری هستند که با این قطارها سفر می کنند و طیف وسیعی از افراد را خواهید دید.

ارتباطات

افراد بسیاری هستند که با این قطارها گردش می کنند و طیف وسیعی از افراد را خواهید دید. مردمان کشور روسیه بسیار مهربان و مهمان نواز هستند و در صحبت هایشان صادق و صمیمی هستند. درکنار اینها اگر آنها خواستند با شما در غذایشان شریک شوند تعجب نکنید، این یک رویه عرف در بین مردمان روسیه است. مهمانداران قطار نیز همیشه در طول سفر 7 روزه با مسافران به خوبی رفتار می کنند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *