اپلیکیشن سفر به روسیه
اپلیکیشن های کاربردی در سفر به روسیه
آگوست 7, 2019
سوغات روسیه
بهترین سوغات روسیه
آگوست 9, 2019

سفر از مسکو به سنت پترزبورگ

سفر از مسکو به سنت پترزبورگ

روسیه به پهناورترین کشور معروف است. هر ساله گردشگران زیادی به این کشور سفر می کنند و از جاذبه های آن استفاده می کنند. کشور روسیه شهرهای زیبای زیادی دارد. زمانی که به عنوان یک توریست به یکی از شهرهای روسیه سفر می کنید، خیلی حیف است که به شهرهای دیگر آن نروید.

مسکو و سنت پترزبورگ از زیباترین شهر های روسیه است که جاذبه های زیبایی زیادی را در خود جای داده اند. در ادامه مقاله قصد داریم راه های سفر از مسکو به سنت پترزبورگ را برای شما بررسی کنیم.

از آنجایی که این دو شهر باهم ارتباط تنگاتنگی دارند، برای سفر از مسکو به سنت پترزبورگ راه های زیادی وجود دارد که در ادامه با جزئیات آن را بررسی می کنیم.

چرا باید از سنت پترزبورگ بازدید کنید

مسکو ممکن است پایتخت معاصر روسیه باشد، اما از نظر تاریخی سنت پترزبورگ نیز در سده های 18 و 19 موقعیت بسیار خوبی از نظر سرمایه در روسیه در اختیار داشته است. در این دو قرن حکومت امپراتوری بود، و دقیقا در زمانی که امپراتوری روسیه در اوج قدرت و ثروت بود. سنت پترزبورگ به عنوان خاطراتی از گذشته تاریخی خود، کاخ های باشکوه، موزه ها و کارهای زیبا و معماری بسیار زیبایی دارد. مسکو سرنوشت یک پایتخت مدرن را فراهم می کند، اما وقتی از این مسکو و شکوه مندی آن احساس خستگی کردید، برای تغییر منظره و حال و هوای خود به شهر کاملاً جدید سنت پترزبورگ بروید.

سفر با قطار

سفر از مسکو به سنت پترزبورگ

قطارها بطور منظم و در طول به صورت  شبانه روزی به ایستگاه مسکوفسکی در سن پترزبورگ و ایستگاه لنینگراد در مسکو متصل می شوند. سریعترین راه برای مسافرت با قطار ساپسان است که یک قطار راحت و مدرن است که فقط کمتر از چهار ساعت زمان سفر را طی می کند. قیمت صندلی های استاندارد در حدود 2500-3000 روبل (39-47 دلار آمریکا) است.

 قطارهای شبانه نیز گزینه ای هستند، با توجه به اینکه ارزان تر هستند به اندازه سایر قطارها لوکس نیستند. محفظه خواب بسته به نوع کلاس  قطار انتخابی برای سفر، حدود 1500 تا 2500 روبل (24-39 دلار آمریکا) است.

قطارهای لوکس نیز برای سفر از مسکو به سنت پترزبورگ وجود دارد: Grand Express and Red Arrow. قیمت این قطار بیشتر و بالاتر از سایر قطارها است، قیمت این قطارها از 3500 تا15000 روبل (55-235 دلار آمریکا) است.

 برای رزرو بلیط قطار به تنهایی ، از وب سایت رسمی شبکه راه آهن روسیه ( PassengersRussian railways) که برای راحتی کاربران دارای رابط به زبان انگلیسی است، استفاده کنید.

سفر با هواپیما

سفر از مسکو به سنت پترزبورگ

با وجود مسافت کوتاه، پروازهای مکرر برای سفر از مسکو به سنت پترزبورگ وجود دارد. زمان این سفر حدود 1.5 ساعت است. قیمت ها بسته به نوع هواپیمایی که برای سفر انتخاب می کنید و زمانی که شما بلیط رزرو کردید، متفاوت است. دامنه قیمت می تواند به اندازه 65 تا200 دلار آمریکا باشد.

معمولاً این پروازها توسط مسافران تجاری یا مسافرانی که در حال ترانزیت هستند انجام می شود. زمان کلی سفر، از جمله رسیدن به فرودگاه های بین المللی و از فرودگاه تا محل مورد نظر شما، احتمالاً طولانی تر از قطار پر سرعت است. از طرف دیگر، هواپیماها ظاهراً گزینه مناسبی برای سفرهای شبانه نیستند، وقتی قطارهای پر سرعت در هر زمانی برای سفر وجود دارد.

سفر با ماشین

سفر از مسکو به سنت پترزبورگ

یکی از راه های رفتن به روسیه، سفر با خودرو شخصی است. برای جابجایی بین شهر های این کشور نیز می توانید از تومبیل که یکی دیگر از روش های سفر از مسکو به سنت پترزبورگ است استفاده کنید. این سفر می تواند تجربه های متفاوت و جذابی برای شما فراهم کند. از آنجا که روسیه تماما جذابیت و زیبایی است سفر با ماشین می تواند خیلی لذت بخش باشد. بسته به اینکه از کدام مسیر برای سفر استفاده می کنید، چقدر در بین راه توقف دارید، شرایط ترافیکی درون شهری و سرعت رانندگی شما چقدر است، زمان رسیدن می تواند متفاوت باشد.  فاصله کلی بین شهرها حدود 650 تا 700 کیلومتر است (400-435 مایل).

از آنجا که قوانین راهنمایی و رانندگی در روسیه بسیار قانونمند است بهتر است در صورت تصمیم به اجاره یا وام گرفتن خودرو، حتماً تمام اطلاعات را با دقت بخوانید و مطمئن شوید که واجد شرایط رانندگی در خارج از کشور هستید.

سفر با اتوبوس

سفر از مسکو به سنت پترزبورگ

یکی از دیگر از روش های سفر از مسکو به سنت پترزبورگ استفاده از اتوبوس هایی است که در طر روز 3 الی 4 اتوبوس از مبدا مسکو به سمت سنت پترزبورگ حرکت می کنند. هزینه سفر با اتوبوس از قطار و هواپیما کمتر است اما مدت زمانی که در راه هستید بیشتر است. سفر بین مسکو و سنت پترزبورگ حدود 11 الی 12 ساعت به طول می انجامد.

نکات مهم که باید برای سفر از مسکو به سنت پترزبورگ بدانید

برای این سفر با توجه به سلیقه شخصی شما به هر روشی که تصمیم به مسافرت بگیرید، عوارض زیادی وجود ندارد که نگران آن باشید. فقط به یاد داشته باشید به همراه داشتن ویزای این کشور در هر لحظه امری ضروری است. اگر برای بازدید از هر دو شهر به ویزای روسی احتیاج دارید، این ویزا باید برای کل مدت اقامت خود معتبر باشد.

توصیه می کنیم قبل از سفر حتما تمام جوانب را بسنجید، نقشه راه ها را همراه خود داشته باشید، بلیط هوایپما یا قطار را از قبل رزور کنید، ساعت حرکت قطار و پرواز را مطلع باشید و تمام مدارک لازم برای سفر را همراه خود داشته باشید.

قبل از سوار شدن به قطار و هواپیما، چک وجود دارد و جزئیات گذرنامه باید با آنچه در بلیط نوشته شده است مطابقت داشته باشد.

گروه بین المللی الیت سفر خوشی را برای شما آرزومند است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *