سرمایه گذاری در روسیه
سرمایه گذاری در روسیه

ما قصد ارائه تبلیغات کاذب را به هیچ عنوان نداریم. وقتی می گوییم که در حال حاضر برای سرمایه گذاری در روسیه به خصوص در بخش املاک شرایط استثنایی است، گزافه گویی نکرده ایم. ما همه حقایق را جلوی چشم شما می گذاریم و در نهایت این شما هستید که قضاوت می کنید.

بیایید به دور از هرگونه فضای تبلیغاتی که این روزها در مورد کشورهای درجه ۲ مانند ترکیه یا امارات در شبکه های ماهواره ای و رادیو تلویزیون شاهد آن هستیم، حقایق را با هم بررسی کنیم تا به واقعیت برسیم.

سرمایه گذاری در روسیه

ما قصد نداریم مانند دلالان سودجوی املاک در ترکیه و امارات تنها با نشان دادن چند تصویر زیبا و ادعا هایی که امکان اثباتش وجود ندارد، راه را برای شما مه آلود کنیم و امکان تشخیص را از شما سلب کنیم، بلکه برعکس قصد ما این است که شما خودتان قضاوت کنید و به نتیجه برسید، پس اطلاعات جامع و مفیدی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

خودتان قضاوت کنید، کشور روسیه مانند دیگر کشور های اروپایی سختگیری زیادی برای صادر کردن ویزا ندارد و در مقایسه با دیگر کشورها، قوانین مالیاتی بسیار مناسبی دارد و فاکتورهای لازم برای یک سرمایه گذاری مناسب در آن برای شما فراهم است.

به هر حال روسیه بزرگترین کشور جهان، عضو دائم شورای امنیت، عضو ۸ کشور اقتصادی جهان، یکی از ابر قدرت های نظامی، سیاسی و اقتصادی جهان است. در عین حال ورود به بازار اقتصادی و خرید ملک در روسیه برای ایرانیان به عنوان یک متحد قدرتمند روسیه، بسیار آسان تر از دیگر کشور ها می باشد.

نقشه روسیه
روسیه بزرگترین کشور جهان می باشد

مزایای سرمایه گذاری در روسیه

  1. روسیه بزرگترین کشور جهان است و مسلما کشوری به این وسعت دارای بازار بزرگی نیز می باشد.
  2. روسیه جزهشت کشور (G8) اقتصادی جهان است که سیاست های کلی اقتصاد جهانی را تنظیم می کنند.
  3. روسیه یکی از ابرقدرت های نظامی در جهان است.
  4. روسیه از امن ترین کشور های جهان است و جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین می باشد، وجود باند های مافیایی و تبهکار، دروغ محض است و صرفا ساخته ذهن هالیوودی رسانه ها است.
  5. روسیه یکی از بزرگترین صادر کننده های غلات و یکی از بزرگترین وارد کننده های میوه، مصالح ساختمانی و خشکبار است.
  6. روسیه دارای قوانین مهاجرتی نه چندان سختگیرانه است.
  7. شما مالک ۱۰۰ درصدی فعالیت های اقتصادی و املاک خود در روسیه هستید و مانند دوبی نیاز به کفیل ندارید و چیزی به نام مالکیت ۹۹ ساله در این کشور معنی ندارد. حتما در جریان هستید که شما مالک ۱۰۰ درصدی املاک خود در دوبی نیستید و دولت هر زمان که بخواهد می تواند املاک شما را مصادره کند.
  8. روسیه بزرگترین متحد کشور ایران است و دارای ثبات سیاسی و اقتصادی پایدار است. این امر باعث می شود که سرمایه گذاری در روسیه برای ایرانیان آسان تر از دیگر بازرگانان از کشور های مختلف باشد.

شما به راحتی می توانید با اندکی صرف وقت و هزینه اقامت روسیه و یا شهروندی آن را بدست آورید و اینطور نیست که مانند کشور های دیگر، بعد از سال ها تلاش و کار و تولید اشتغال، مزد فعالیت های شما را ندهند و حتی با کوچکترین مشکل سیاسی مانند کشور های اطراف ایران، شهروندان ایرانی را اخراج کنند. روسیه دارای ثبات سیاسی بالایی می باشد و مانند کشور های حوزه خلیج پارس و ترکیه اینطور نیست که به محض کوچکترین درگیری سیاسی بین دولت ها، مثلا مانند امارات، کویت، ترکیه، اقدام به اخراج بازرگانان و شهروندان ایرانی کند.

اقتصاد روسیه
روسیه یک کشور با ثبات با اقتصاد رو به رشد می باشد.

قوانین بانکی در روسیه

حتما شنیده اید که اموال و پول های ایرانیان در بانک های کشورهای اروپایی و آمریکایی و آسیایی مسدود می شوند و تاجرین ایرانی عملا با ورشکستگی مواجه می شوند. اما روسیه به عنوان کشور متحد ایران در سازمان ملل به هیچ وجه دارای محدودیت های بانکی برای ایرانیان نمی باشد. حتی دارای بانک ها مشترک با کشور ایران می باشد.

بانک های بزرگ روسیه روابط مالی بسیارخوبی با کشور ایران دارند. البته استثناهایی هم در مورد بانک های بین المللی در روسیه وجود دارد اما آنها هم چندان سختگیرانه نیست. در میان سایر کشورها حتی دانشجویان بسیاری بودند که به دلیل قوانین سختگیرانه انتقال پول و مسدود شدن حساب هایشان مجبور به بازگشت شده اند. اما تحصیل در روسیه شامل این گونه تبعیض ها نخواهد بود و دانشجویان مشکلی در انتقال پول نخواهند داشت.

الیت در زمینه افتتاح حساب و انجام امور بانکی نیز همراه شما خواهد بود و به شما در این زمینه راهنمایی های لازم را خواهد کرد. برای افتتاح حساب بانکی و دریافت کارت بانک بین المللی با الیت تماس بگیرید.

سرمایه گذاری در روسیه
سرمایه گذاری در روسیه دارای منافع اقتصادی بسیار زیادی است.

وضعیت منابع و معادن روسیه

جالب است بدانید که بر اساس تحقیقاتی که ازطرف دانشمندان دانشگاه منابع طبیعی سنت پترز بورگ صورت گرفته است، اگر آب کل جهان تمام شود، کشور روسیه می تواند به مدت ۳۰ سال آب کل جهان را تامین کند. شما می دانید که جنگ آینده، جنگ آب است و کشور هایی موفق هستند که دارای منابع طبیعی بسیار می باشند.

تقریبا از وسط تمامی شهر ها و ایالات روسیه رودخانه های بزرگی عبور می کند که هر کدام نام مخصوص به خود را دارد، مثلا از وسط سنت پترز بورگ رود بزرگ نوا می گذرد که به خلیج فنلاند منتهی و از وسط مسکو رود بزرگ ولگا عبور می کند.

روسیه بزرگترین تامین کننده غذا، دارو، و انرژی کشور های اسکاندیناوی و کشور های بالکان می باشد. سرزمین تزار ها علاوه بر اینکه بزرگترین تولید کننده غلات و مواد غذایی جهان می باشد، همچنین بزرگترین تامین کننده مواد غذایی و انرژی اروپا نیز می باشد. حتی این مقدار از وابستگی اروپا به روسیه در فصل سرد به اوج خود می رسد.

تحصیل در روسیه
روسیه در امور تحصیلی نیز بسیار مناسب برای دانشجویان کشورهای خارجی می باشد.

روسیه دارای نفوذ سیاسی و اقتصادی بسیار زیاد در ۱۵ کشور شوروی سابق می باشد و می شود گفت که در بسیاری موارد، سیاست های کلی این کشورها توسط روسیه تنظیم می شود که به کشور های مشترک المنافع مشهورند ( آذربایجان، ارمنستان، ترکمنستان، بلاروس، اکراین، ازبکستان، گرجستان، تاجیکستان، مجارستان، استونی، لتونی، لیتوانی، مولداوی، قزاقستان، قرقیزستان.)

وضعیت استراتژیک کشور روسیه

نقشه روسیه

سرزمین تزارها به واسطه وسعتش، استراتژیک ترین کشور جهان می باشد. به اقیانوس آرام، اقیانوس منجمد شمالی، دریای خزر، دریای بالتیک، دریای سیاه و دریای برینگ متصل است. با ۱۴ کشور اروپایی و آسیایی ارتباط زمینی داشته و با ۹ کشور اروپایی و آسیایی ارتباط آبی دارد.

از شهر رویایی و بسیار زیبای سنت پترز بورگ تا پایتخت فنلاند شهر هلسینگی فقط یک ساعت فاصله است و مردم به صورت روزانه بین این شهرها در رفت و آمد هستند. یا به طور مثال این فاصله با نروژ فقط ۴ ساعت راه زمینی می باشد که بسیار فاصله کمی بوده و می توان به سادگی از طبیعت زیبای نروژ نیز دیدن نمود.

وضعیت گردشگری و توریستی روسیه

شما چه تصوری از روسیه پهناور دارید؟ برف و سرما و یخ و بوران؟ این تصور بسیار غلط است. شاید بشود گفت بخش بزرگی از روسیه بسیار خوش آب و هوا است و آن تصوری که شما از سرمای قطب دارید فقط بر می گردد به گرفتاری ارتش آلمان نازی و افسانه هیتلر در سرمای لنینگراد. سرما در روسیه در زمستان ها به مانند دیگر کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. به هر حال کشوری به این بزرگی نمی تواند فقط دارای یک نوع اقلیم آب و هوایی باشد.همچنین روسیه دارای مکان های گردشگری و تفریحی بسیاری است.

باور کنید که در روسیه مردم دائما پالتوی خز نمی پوشند و زمستان های قابل تحملی دارد. این جا قطب نیست که شش ماه شب باشد شش ماه روز. این جا هم مردم آب بازی می کنند و پارتی های آبی مختلف برگزار می شود. کشوری که یکی ازبزرگترین تامین کننده های مواد غذایی جهان باشد، نمی تواند دائما محسور در برف و سرما باشد و قطعا شرایط آب و هوایی روسیه مناسب و قابل تحمل است.

روسیه یکی از کشور های توریستی جهان بوده و سالانه میلیون ها توریست از سرتاسر جهان به روسیه سفر می کنند و همین امر باعث رونق صنعت توریست و فعالیت های توریستی روسیه شده است. مسلما این امکان بسیار خوبی برای شما فراهم می کند که در صنعت توریسم و رستوران ها و هتل های این کشور سرمایه گذاری کنید.

پارتی آب در روسیه
پارتی آب در روزهای گرم روسیه

حال خودتان قضاوت کنید آیا سرمایه گذاری در چنین کشوری قابل مقایسه با کشور هایی مانند قبرس، ترکیه، اسپانیا، یونان، امارات و … می باشد؟

رسالت گروه بین المللی الیت قرار دادن تمام و کمال اطلاعات به شما عزیزان می باشد.