سرمایه گذاری در ترکیه

به دلیل موقعیت خوب و مناسب کشور ترکیه، سرمایه گذاری در ترکیه به همگان توصیه می شود!

رشد چشمگیر اقتصادی ترکیه و اصلاحات ساختاری که طی دهه گذشته انجام شده است علاقه بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی را به خود جلب کرده است.

به رغم برخی جهات اقتصادی اخیر، بانک جهانی پیش بینی می کند رشد اقتصادی ادامه یابد تا سال 2019 و یادآور می شود که عملکرد توسعه اقتصادی و اجتماعی ترکیه از سال 2000 چشمگیر بوده است.

سرمایه گذاری در ترکیه
به طور کلی هیچ محدودیتی در خصوص مالکیت خارجی شرکت های ترکیه وجود ندارد.

ترکیه به عنوان یک نامزد عضویت در اتحادیه اروپا با بسیاری از استانداردها و مقررات اتحادیه اروپا هماهنگ شده است. این استاندارد های بالا، همراه با اصلاحات قانونی و انگیزه های سرمایه گذاری، ترکیه را جذاب ترین مکان برای انجام کسب و کار می کند!

ترکیه به لحاظ استراتژیک برای دسترسی آسان به بازار اروپا، آسیا و خاورمیانه قرار دارد. این بازار دارای 80 میلیون نفر از نیروی داخلی و جوانان است، در حالی که ترکیه از سرمایه گذاری خارجی استقبال می کند، تعدادی از مسائل قانونی وجود دارد که سرمایه گذاران باید توجه داشته باشند.

قانون تجاری ترکیه در سال 2012 تاسیس شد، قوانین تجاری روشن و مشخصی را ایجاد کرد مطابق با قوانین اتحادیه اروپا.به طور کلی هیچ محدودیتی در خصوص مالکیت خارجی شرکت های ترکیه وجود ندارد. با این حال، در صنایع خاص مانند هواپیمایی شهری و رسانه ها، برخی از محدودیت ها در مورد سهامداران خارجی وجود دارد.

سرمایه گذاری در ترکیه
ترکیه طی دهه ها در مسیر رشد اقتصادی قوی قرار گرفته است.

شایع ترین راه برای به دست آوردن یک شرکت ترکی از طریق خرید سهام آن شرکت است. اگر چه خرید سهام به طور کلی محدود نمی شود، در برخی از بخش های نظارتی نظیر بانکی، بازارهای سرمایه و انرژی، ممیزی مجوز از خرید سهام ممکن است مورد نیاز باشد.

یک راه جایگزین برای به دست آوردن یک شرکت، از طریق خرید دارایی یا کسب و کار است. این رویکرد کمی پیچیده تر به نظر می رسد، اما این مزیت را برای یک خریدار دارد: فروشنده و خریدار برای دو سال پس از خرید، به طور مشترک برای مسئولیت های مربوط به دارایی یا کسب و کار شرکت می کنند. ترکیه طی دهه ها در مسیر رشد اقتصادی قوی قرار گرفته است.

10 دلیل برای سرمایه گذاری در ترکیه را در بخش زیر برایتان توضیح می دهیم:

اقتصاد موفق و سرمایه گذاری در ترکیه

اقتصاد ترکیه روز به روز در حال رشد است، بیش از سه برابر تولید داخلی آن، از231 میلیارد در سال 2002، در سال 2018 به 784 میلیارد دلار رسید.

رشد اقتصادی پایدار با نرخ سالانه تولید ناخالص داخلی واقعی 5.5 درصد در بین سال های 2002 تا2018.

انتظار می رود که اقتصاد ترکیه به اقتصاد روبه رشد تبدیل شود، اقتصاد پایدار به وسیله یورو افزایش می یابد. 209 میلیارد دلار در 16 سال گذشته. بخش خصوصی پویا و بالغ با 168 میلیارد دلار و افزایش صادرات 366 درصد بین سالهای 2002 تا 2018.

سرمایه گذاری در ترکیه
رشد اقتصادی پایدار با نرخ سالانه تولید ناخالص داخلی واقعی 5.5 درصد در بین سال های 2002 تا2018.

جمعیت

  • جمعیت 82 میلیون.
  • جمعیت جوانان بیشتر نسبت به اتحادیه اروپا
  • نیمی از جمعیت زیر 32 سال
  • جوان، پویا، تحصیل کرده و چند فرهنگی
سرمایه گذاری در ترکیه
ترکیه فرصت مناسبی است برای سرمایه گذاران خارجی

نیروی کار کافی و رقابتی

  • بیش از 3.3 میلیون جوان تحصیل کرده، متخصص و حرفه ای
  • افزایش بهره بری کار
  • بیش از 800 هزار دانشجو سالانه از 183 دانشگاه  ترکیه فارق التحصیل می شوند.
  • بیش از 985 هزار فارق التحصیل دبیرستان با تقریبا نیمی از هنرستان

طبق شرایط گفته شده، ترکیه فرصت مناسبی است برای سرمایه گذاران خارجی. همچنین کسانی که می خواهند در خارج از کشورشان تحصیل کنند توصیه می شود حتما تحصیل در ترکیه را انتخاب کنند.