دوره-رایگان-زبان-روسی-تیومن
دانشگاه ایالتی تیومن دوره های رایگان زبان روسی را راه اندازی می کند
دسامبر 25, 2021
مصاحبه-با-ریکاردو-دانشجوی-spbpu
مصاحبه با ریکاردو رودریگز دانشجوی SPbPU
دسامبر 26, 2021

دانشجویان خارجی سال نو را در روسیه جشن می گیرند

برای بسیاری از مردم، دسامبر زمان آماده سازی برای سال جدید و برای دانشجویان نیز دوره ای برای آمادگی برای امتحانات است. همراه با سوالات آزمون، دانشجویان کشورهای دیگر سنت های روسی را بررسی می کنند. برخی از دانشجویان خارجی از قبل با آن ها آشنا شده اند، به عنوان مثال، هائو ژانگ که از چین به روسیه آمده است. این سال نو، پنجمین سالی است که این مرد جوان کریسمس را در روستوف جشن گرفته است. او تمام این تعطیلات زمستانی را در خانه دوستانش گذرانده است.

“در چین، من و والدینم در سال نو کوفته می پختیم. بعد شام خوردیم و کنسرت تماشا کردیم. روز دوم برای صبحانه نودل درست کردیم و در جنوب چین خیلی ها کوفته شیرین درست می کنند. عصر هم آتشبازی را تماشا می کردیم.”

فلیکس پادیلا نیز، از کلمبیا به روستوف آمد. فلیکس می گوید: “ما کشور یک کاتولیک داریم، طبق آداب و رسئم، ما دید و بازدید می کنیم، با خانواده دور هم جمع می شویم، گاهی دعا می کنیم، شام می خوریم، می رقصیم و منتظر سال نو می مانیم.”

پاتریک فیری، دانشجوی آفریقایی SFedU، با سنت های روسی نیز آشناست. در کشور او نیز مرسوم است که سال نو را در کنار خانواده جشن بگیرند. پاتریک می‌گوید: “معمولاً نیمه‌ شب دعا می‌ کنیم و خدا را به خاطر زنده بودنمان شکر می‌ کنیم و می‌ پرسیم که در سال جدید چه کنیم.”

بسیاری از دانشجویان قصد دارند سال نو را در روسیه بگذرانند. این دانشجویان از کشور های مختلفی هستند، اما چیزی که آن ها را متحد می کند، علاقه آن ها به سنت های روسی است. همچنین می توانید پست دیگر ما در مورد نحوه جشن گرفتن کریسمس در روسیه را بررسی کنید تا بیشتر با آداب و رسوم این کشور در تعطیلات سال نو آشنا شوید.

منبع: studyinrussia

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *