کارشناسی-ارشد-misis-بدون-آزمون-2022
بدون آزمون ورودی به برنامه های کارشناسی ارشد MISIS بپیوندید!
دسامبر 27, 2021
بورسیه های لیسانس 2022
بهترین بورسیه های لیسانس برای دانشجویان بین المللی در سال 2022
ژانویه 8, 2022

آموزش زبان ترکی برای دانشجویان خارجی در دانشگاه های ترکیه

زبان ترکی دانشجویان خارجی

ترکی یک زبان مدرن است که تقریباً 100 میلیون نفر در سراسر جهان به آن صحبت می کنند. در واقع زبان ترکی پس از چینی، عربی، هندی، انگلیسی، اسپانیایی، روسی، فرانسوی و پرتغالی یکی از زبان‌ های رایج در جهان است. همانطور که می دانید، هر کشوری برای ارائه واحد های درسی به زبان خودش، به دانشجویان خارجی، زمانی را صرف آموزش زبان خود به دانشجویان تازه وارد می کند و این زمان معمولاً چیزی حدود یک سال است. ترکیه هم مانند هر کشور دیگری به دانشجویانی که اقدام به ثبت نام در پروگرم های ترکی زبان کرده اند، زبان رسمی خود را آموزش می دهد و شما به عنوان یک دانشجوی خارجی، پس از ورود به دانشگاه، مستقیماً اقدام به یادگیری واحد های آموزشی رشته تحصیلی خود نمی کنید، بلکه در ابتدا باید زمانی را کاملا صرف یادگیری زبان ترکی، که توسط خود دانشگاه ارائه می شود کنید.

زبان ترکی دانشجویان خارجی

علاوه بر دانشجویانی که از راه های مختلف پولی اقدام به ثبت نام بدون آزمون و بورسیه در دانشگاه های ترکیه می کنند، این وضعیت برای دانشجویان پذیرفته شده در برنامه بورسلری هم یکسان است. به دانشجویانی که واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه هستند و همچنین به زبان ترکی صحبت نمی کنند به مدت یک سال آموزش رایگان زبان ترکی داده می شود.

آموزش رایگان زبان ترکی به دانشجویان خارجی با بورسیه تحصیلی

برای تمام دانشجویانی که ترکی صحبت نمی کنند، آموزش زبان، پیش نیاز برنامه دانشگاهی آن ها خواهد بود. دوره های زبان ترکی در شهرهایی که مراکز آموزشی ترکی (TÖMER) در آن ها واقع شده است برگزار می شود.

برنامه زبان به مدت 8 ماه است و در ژوئن به پایان می رسد. انتظار می‌ رود دانشجویان در پایان دوره مدرک زبان ترکی، سطح C1 را از آزمون دریافت کنند. آن دسته از دانشجویانی که با موفقیت در آزمون شرکت کرده اند در دانشگاهی که ثبت نام کرده اند ادامه تحصیل خواهند داد. دانشجویانی که نمرات ترکی لازم را کسب کنند تا سپتامبر فرصت بیشتری برای شرکت در آزمون و رعایت معیارهای زبان خواهند داشت.

از این گذشته، اگر دانشجویی نتواند نمره زبان مورد انتظار را تا سپتامبر به دست آورد، بورس تحصیلی او به مدت یک سال متوقف می شود که طی آن دوره زبان و سایر هزینه های او باید توسط خود دانشجو پرداخت شود. بورسیه تحصیلی وی تنها در صورت دریافت مدرک زبان ترکی سطح C1 در آن سال بازگردانده می شود. در صورتی که دانشجو در سال دوم خود مدرک زبان ترکی سطح C1 را نداشته باشد، بورسیه تحصیلی و ثبت نام دانشگاه وی به کلی لغو می شود.

سطوح گواهی های زبان ترکی:

  • مبتدی (A1 و A2)
  • متوسط (B1 و B2)
  • پیشرفته (C1 و C2)

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا اطلاعات بیشتری در مورد زبان ترکی برای دانشجویان خارجی در دانسگاه های ترکیه دریافت کرده باشید. همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه می توانید مقاله دیگر ما در مورد بورسیه ترکیه را بررسی کنید. با آرزوی موفقت!

منبع: turkiyeburslari

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *