امنیت در روسیه
امنیت در روسیه
آوریل 16, 2018
مدرک زبان برای تحصیل در روسیه
مدرک زبان لازم برای تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه چیست؟
آوریل 16, 2018

آیا روسیه سرد ترین کشور جهان می باشد؟

سرد ترین کشور جهان

سرد ترین کشور جهان

دوستان عزیز روسیه بزرگترین کشور کره زمین می باشد و وسعت آن از دو طرف، کره زمین را در بر گرفته است. پس ما در مورد کشوری به وسعت کویت یا قطر صحبت نمی کنیم، در نتیجه با گوناگونی آب و هوایی و طبیعی بسیاری رو به رو هستیم. آب و هوا در تمام روسیه یکسان نیست. مناطق سرد وجود دارد، مناطق گرمی هم وجود دارد. اما روسیه سرد ترین کشور جهان نیست.

سرد ترین کشور جهان
روسیه بزرگترین کشور کره زمین می باشد.

سرد ترین کشور جهان روسیه نیست!

از سرمای روسیه زیاد شنیده ایم، به طوری که پرندگان در آسمان یخ می زنند و می میرند. اما این تصور تا حدود زیادی نادرست و غلط است. این تصور از کجا شکل گرفته است؟ شاید این تصور برگردد به سرمای آن سال های جنگ جهانی دوم و شکست ارتش هیتلر در سرمای روسیه. اول این که از شانس هیتلر بود که در آن سال بی سابقه ترین سرمای دوران نصیبش شد و این یک استثنا بود، دوم اشتباه محاسباتی هیتلر در فصل ها بود.

سرد ترین کشور جهان
سرما در روسیه در بیشتر مناطق هم چون سرمای زمستان در ایران می باشد

سرما در روسیه در بیشتر مناطق هم چون سرمای زمستان در ایران می باشد و گاها سرمای زمستان در ایران بدتر از سرمای روسیه می باشد، برای مثال شهر هایی مانند زنجان یا کردستان ایران یا شهر کرد در ایران سرمایش بدتر از شهر های مسکو و سنت پترزبورگ در زمستان می باشد.

در ضمن این دو شهر مهار در آب می باشند در نتیجه سرمای زمستان در این دو شهر مرطوب می باشد و قابل تحمل تر از سرمای خشک و سوزاننده زنجان یا گاها در تهران و باقی شهر های ایران می باشد.

سرد ترین کشور جهان
شهر هایی مانند زنجان یا کردستان ایران یا شهر کرد در ایران سرمایش بدتر از شهر های مسکو و سنت پترزبورگ در زمستان می باشد.

آیا می دانید سه سال پیش در تابستان مسکو ۴۸ نفر در اثر گرما فوت کردند؟ بله، درست است، در زمستان ها در بیشتر مناطق روسیه آب و هوا عادی است و در تابستان ها فوق العاده گرم، به طوری که بیشتر مردم در خیابان ها با لباس کم قدم میزنند، بدون شک اگر روسیه سرد ترین کشور جهان باشد این جریان امکان پذیر نیست.

سرد ترین کشور جهان
سه سال پیش در تابستان مسکو ۴۸ نفر در اثر گرما فوت کردند.

روسیه دارای بیشترین رود ها و آب های شیرین جهان می باشد و طبیعتی فوق العاده زیبا و رویایی دارد. حتی سیبری که شما به سرما می شناسیدش آن طور ها هم سرد نیست و یکی از زیباترین مناطق جهان در تابستان می باشد.

جالب است بدانید که در لیست سرد ترین نقاط ثبت شده در کره زمین ، روسیه مقام چهارم را دارد! این مقام در درجه مربوط به نقطه Antarctica در قطب جنوب است.در مقام دوم نقطه ای در خاک امریکا و در مقام سوم کشور کانادا قرار دارد. نقاطی از سیبری که در کشور روسیه قرار دارد نیز در مقام چهارم قرار دارد. به این ترتیب روسیه سرد ترین کشور دنیا نیست و تنها نقطه ای از این کشور پهناور، بسیار سرد است.

کشور روسیه پر از شگفتی است، بسیار حیرت آور است شب های سفید سنت پترزبورگ این ونیز شمالی و عروس شهر های اروپا طبیعت سبز و بکر سیبری یا شهر ساحلی سوچی این ها همه از زیبایی های روسیه می باشند. بهتر است کمتر بنویسیم و بیشتر با تصاویر با شما سخن بگوییم. پس با ما همراه باشید.

طبیعت زیبای سیبری و شهر زیبای نووسیبیرسک

شهر نووسیبیرسک (Новосиби́рск)، سومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو و سن پترزبورگ است. این شهر با ۱٫۴ میلیون نفر جمعیت (در سال ۲۰۱۰) پر جمعیت‌ ترین و بزرگ‌ ترین شهر سیبری نیز می‌ باشد. نووسیبیرسک در جنوب شرقی دشت سیبری غربی واقع شده‌ است و مرکز استان نووسیبیرسک است.

سرد ترین کشور جهان
سومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو و سن پترزبورگ است.

شهر رویایی سنت پترزبورگ

سنت پترزبورگ (Санкт-Петербург) شهری بسیار زیبا و دیدنی و دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو می‌ باشد که در منتهی‌ الیه شمال‌ غرب این کشور واقع شده‌است. سنت پترزبورگ دومین شهر پرجمعیت روسیه پس از مسکو است.

سرد ترین کشور جهان
شهر رویایی سنت پترزبورگ دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو می‌ باشد

این شهر در سال ۱۷۰۳ به دستور و با نظارت پتر کبیر ساخته شد و از آن زمان تا ۱۹۱۸ پایتخت روسیه بود و مدتی پتروگراد نام داشت. سن پترزبورگ طبیعت بسیار زیبایی دارد و دانشگاه های بین المللی معتبری همچون دانشگاه ملی سن پترزبورگ در آن خودنمایی می کند.

سرد ترین کشور جهان
سنت پترزبورگ مدتی پتروگراد نام داشت.

پس از سرنگونی فرمانروایی تزار ها به نام لنین، لنینگراد خوانده شد و با فرو پاشی شوروی در این کشور به نام پیشینش باز خوانده شد. این شهر در فارسی دوره قاجار به صورت سن پطرزبورغ نامیده و نوشته می شد.

سرد ترین کشور جهان
در فارسی دوره قاجار به صورت سن پطرزبورغ نامیده و نوشته می شد.

مسکو بزرگترین شهر روسیه

مسکو (Москва) پایتخت و پرجمعیت‌ ترین شهر روسیه است.

سرد ترین کشور جهان
مسکو (Москва) پایتخت و پرجمعیت‌ ترین شهر روسیه است.

این شهر با جمعیتی بیشتر از ۱۳ میلیون نفر، بزرگترین شهر در قاره اروپا و یازدهمین شهر پر جمعیت در جهان است. مسکو از مهم‌ ترین مراکز سیاسی، اقتصادی، مذهبی، تاریخی، مالی، آموزشی و ترابری فدراسیون روسیه و اروپا به‌ شمار می‌ آید.

این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه اروپایی واقع شده‌ است. کاخ کرملین، قلعه‌ ای باستانی در این شهر است که محل زندگی رئیس‌ جمهور روسیه و استقرار قوه مجریه این کشور است. این شهر در دوران اتحاد جماهیر شوروی نیز پایتخت آن کشور بود.

سرد ترین کشور جهان
این شهر در کنار رودخانه مسکو و در ناحیه مرکزی فدرالی در روسیه اروپایی واقع شده‌ است.

چهار فرودگاه بین‌ المللی، نه ایستگاه راه‌ آهن و مترو مسکو که یکی از عمیق‌ ترین تونل‌ های دنیا است، در این شهر بزرگ قرار دارد. مترو مسکو با ۲۰۶ ایستگاه پس از مترو توکیو، بیشترین مسافران را در بین سیستم‌ های مترو دنیا دارد.

سرد ترین کشور جهان
چهار فرودگاه بین‌ المللی دارد

کلان‌ شهر مسکو از نظر دارا بودن مؤسسات علمی، ورزشی و آموزشی از رتبه خوبی در سطح جهان برخوردار است، به طوری که بیش‌ ترین امکانات ورزشی و تفریحی را در کل جهان به خود اختصاص داده‌ است.

سرد ترین کشور دنیا
بیش‌ ترین امکانات ورزشی و تفریحی را در کل جهان دارد.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *